Polska - Gwiazdy Polskiej Koszykówki 95:99

Z piłką Paweł Leończyk, obecnie zawodnik Energi Czarnych Słupsk. Zdobył w meczu 8 punktów. Fot. Paweł Łakomski
Dogrywka musiała rozstrzygnąć o wyniku spotkania Polska - Gwiazdy Polskiej Ligi Koszykówki. We Wrocławiu w Hali Stulecia wygrali potencjalni goście 99:95.
Polska vs. gwiazdy polskiej koszykówki

Polska vs gwiazdy polskiego kosza

Mimo że słupszczanin Paweł Leończyk zdobył ostatnie dwa punkty w tym spotkaniu, Polacy minimalnie
ulegli graczom zagranicznym. Leończyk, zawodnik PGE Turowa Zgorzelec, wypożyczony do Energi Czarnych Słupsk, zagrał blisko 20 minut, zdobył 8 punktów. Na pięć rzutów za dwa cztery razy trafił, miał cztery zbiórki, jedną w ataku, trzy w obronie. Zanotował jedną asystę, jeden przechwyt i jedną stratę.

W drużynie rywali zagrał Alex Harris, który zastąpił Chrisa Danielsa. Harris wystąpił na parkiecie Hali Stulecia we Wrocławiu 19 minut. Zdobył dwa punkty, po dwóch skutecznych rzutach osobistych. Cztery razy próbował zdobyć punkty spod kosza i dwa razy zza linii 6,25 m. Nie udało mu się trafić. Miał na koncie trzy zbiórki.

Spotkanie, mimo dużej reklamy, nie przyciągnęło do hali kompletu widzów. Zapewne relacja z meczu piłki ręcznej Polska - Hiszpania w mistrzostwach Europy była atrakcyjniejsza. Na mecz sprzedano około 1300 biletów. W samym spotkaniu doskonale zagrał Anthony Weeden, który zdobył 27 punktów. To jak na razie bardzo udany sezon obrońcy Polpharmy Starogard Gdański.

Pojedynek Gigantów nie ograniczył się tylko do gry w Hali Stulecia. W niedzielę od rana na wrocławskim
rynku kibice mogli bliżej poznać koszykówkę w specjalnym miasteczku. Mimo dużego mrozu mieszkańcy
chętnie je odwiedzali.

Polska - Gwiazdy Polskiej Ligi Koszykówki 95:99 (33:27, 21:22, 19:8,10:24, 12:18).
Polska: Berisha 3 (1x3), Śnieg 5, Szubarga11 (1x3), Witka 12 (3x3), Chyliński 12 (2x3), Hrycaniuk 10, Logan 12 (1x3), Kilig 0, Łapeta 4, Kitzinger 12 (2x3), Leończykv 8, Waczyński 6.

Gwiazdy Polskiej Ligi Koszykówki: Sullivan 8, Joyce 14 (4x3), Tuljković 7, Wright 16, Mays 6 (2x3), Weeden 27 (5x3), Miller 11 (3x3), Harris 2, Maye 5 (1x3), Woods0, Loyd 0.