TB
Polskie łyżwiarki szybkie mistrzyniami Europy! Świetny początek zawodów w Heerenveen Pawel Relikowski / Polska Press
Polskie łyżwiarki szybkie - Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek - zostały mistrzyniami Europy w sprincie drużynowym. Biało-Czerwone sięgnęły w Heerenveen po złoto, mimo absencji w składzie spowodowanych koronawirusem.

Polki to także brązowe medalistki mistrzostw świata w sprincie drużynowym sprzed dwóch lat. Tyle że wtedy z Andżeliką Wójcik i Kają Ziomek po krążek pobiegła Natalia Czerwonka. Niewykluczone, że taki sam skład widzielibyśmy w piątek w Holandii, jednak ta ostatnia została odizolowana od drużyny ze względu na przebywanie z Natalią Jabrzyk, u której test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny.

Czerwonkę zastąpiła więc Karolina Bosiek, która doskonale zastąpiła wicemistrzynię olimpijską z Soczi (2014). Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu 21-letnia Polka to dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów w sprincie drużynowym. Krążki zdobyła w składzie... z Wójcik i Ziomek.

Polki przejechały dystans z czasem 1:27.265. Drugie miejsce zajęły Białorusinki, a trzecie Norweżki. Tuż za podium bieg zakończyły Niemki. Holenderski wycofały się z rywalizacji krótko przed startem.

Pozostaje tylko żałować, że sprint drużynowy nie jest dyscypliną olimpijską.