Pomagając kładziemy podwaliny lepszego świata. MARKOS wsiadł z nami do Pociągu Marzeń

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Firma MARKOS jest doskonale znana w regionie słupskim jako potężny pracodawca. Ale zakład ma też drugą stronę, z którą dobrze zaznajomione są instytucje, fundacje i organizacje działające na rzecz lokalnej społeczności. Bo MARKOS bardzo chętnie angażuje się w pomaganie innym – zwłaszcza dzieciom.

- Firma MARKOS angażuje się w różne formy pomocy i aktywnie wspiera lokalną społeczność. Naszą aktywność koncentrujemy głównie w obszarze pomocy dzieciom, ale nie tylko. Staramy się pomagać poprzez różne fundacje, gdyż dzięki temu mamy pewność, że pomoc trafia do naprawdę potrzebujących – mówi Szymon Koseski z firmy MARKOS.

Tylko w zeszłym roku Markos wspomógł fundacje Koniczynka, Siepomaga, Nadzieja, Stowarzyszenie Każde Dobre Serce Słupsk, fundację Serce dla Maluszka, Koło Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i wiele innych organizacji i instytucji. Co roku koordynują i uczestniczą w akcji „Paczka dla Dzieciaczka”, a ostatnio przyłączyli się także do „Paczki dla Seniora”.

Firma stara się działać nie tylko na polu charytatywnym, ale też kulturalnym i społecznym. Od lat MARKOS wspiera szkoły podstawowe w regionie w organizacji festynów, konkursów plastycznych czy w modernizacji bazy dydaktycznej. Na pomoc mogą liczyć również młodzieżowe i dziecięce drużyny sportowe. Stałym podopiecznym jest zespół Energa SA MARKOS, który należy do Słupskiego Towarzystwa Koszykówki.

- Wierzymy w to, że pomagając dzieciom kładziemy podwaliny lepszego świata. Ci młodzi ludzie, do których kierujemy wsparcie, będą dorastać w przeświadczeniu, że warto robić coś dobrego dla drugiego człowieka – mówi Szymon Koseski.
Inną formą wsparcia, w którą włącza się MARKOS, jest współpraca z Fundacją Przystań, która swoje działania skupia na pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

- Pomagamy poprzez zlecanie drobnych prac – to bardzo ważne w przypadku podopiecznych fundacji, bo dzięki temu czują się potrzebni i doceniani. Jest to forma resocjalizacji tych osób i wprowadzenia ich w życie społeczne bez strachu i uprzedzeń.
W grudniu MARKOS zaangażował się w akcję „Głosu Pomorza” Pociąg Marzeń, z której środki zostaną przekazane na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy.

Podwyżki cen. Gdzie największe? W Polsce

Wideo

Dodaj ogłoszenie