Pomagamy w tworzeniu świata, w którym warto żyć

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Wspieranie lokalnych artystów, wydarzeń kulturalnych, konkursów dla młodzieży i akcji charytatywnych ma sens, bo pomaga tworzyć społeczeństwo, w którym chcemy żyć. Taka dewiza towarzyszy działaniom firmy Nord Express, która na co dzień zajmuje się komunikacją publiczną w regionie.

Pomaganie to nie tylko dawanie pieniędzy. Wsparcie może przyjąć różną formę i być skierowane do ludzi w różnych sytuacjach życiowych. To mogą być niepełnosprawne dzieci, osoby bezdomne, chorzy na przewlekłe choroby, seniorzy. Ale warto wspierać też ludzi, którzy z pozoru niczego nie potrzebują, a jedynie chcą zrobić coś pożytecznego dla lokalnej społeczność. Tacy, którym po prostu chce się chcieć.

- Zawsze staramy się wspierać działania kulturalne i edukacyjne, takie jak Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, Festiwal Pianistyki Polskiej, Komeda Jazz Festival i wiele innych lokalnych wydarzeń. Co roku dokładamy cegiełkę do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Kilka lat temu na aukcje WOŚP został przekazany cały autobus). Wspieramy kluby sportowe. Działamy i pomagamy, bo warto. Jeśli ktoś zapuka do nas z pomysłem, pytaniem o wsparcie, to nigdy nie pozostajemy obojętni. Pomagamy na tyle, na ile możemy sobie pozwolić. Wszystkie inicjatywy, które wychodzą od lokalnych społeczności pomagają nam tworzyć świat, w którym warto żyć – mówi Katarzyna Krasińska-Żółć z firmy Nord Express.

Czasami jest to wsparcie finansowe, czasami logistyczne a czasami pomoc w rozpropagowaniu akcji czy wydarzenia. W regionalnych autobusach, które kursują po wielu drogach powiatu słupskiego i ościennych gminach, zobaczyć możemy plakaty i informacje o fundacjach, imprezach i działaniach wolontariackich.

- Każdy widząc znaną osobę, która wywodzi się z naszego rodzinnego miasta, chętnie podkreśla, skąd jest. Dlatego wydaje nam się, że warto pomóc wzrastać ludziom, którzy mają potencjał, którzy wzbogacają nasz powiat, którzy będą nas godnie reprezentować i którzy sprawią, że poczujemy się dumni z tego, skąd pochodzimy.

W tym roku Nord Express zdecydował dołączyć do akcji Pociąg Marzeń, z której dochody zostaną przekazane na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Damnicy.

Będzie waloryzacja 500+?

Wideo

Dodaj ogłoszenie