Pomiary promieniowania elektromagnetycznego dla nowej wieży GSM na os. Niepodległości. Zobacz wyniki

Aleksander Radomski
Aleksander Radomski
Budowa wieży w Słupsku budziła wiele kontrowersji Archiwum GP24
Znane są już wyniki pomiarów promieniowania pola elektromagnetycznego dla nowej wieży Play na osiedlu Niepodległości. Zostały wykonane nie tylko w bliskim sąsiedztwie tej stacji bazowej GSM.

Rezultaty badań mówią same za siebie. Natężenie pola elektromagnetycznego w sąsiedztwie niespełna 50-metrowej wieży, ustawionej przy ul. Bitwy Warszawskiej nie przekracza 0,7 V/m. Tak przynajmniej stwierdza się w sprawozdaniu, które zostało opublikowane na przez Urząd Miejski w Słupsku. W żadnym z ponad 40 punktów pomiarowych nie stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych norm, przed styczniową liberalizacją przepisów wynosiły około 7V/m. Na dodatek uzyskane wyniki były niższe od czułości aparatury pomiarowej. Pomiary pola elektromagnetycznego wykonano tak w bliskim sąsiedztwie stacji bazowej (50-500 metrów) jak i w dalszej odległości. Mowa tu o nieruchomościach przy ul. Bitwy Warszawskiej 3, 4, 5 czy Orląt Lwowskich 3, 6 i 7. Natężenie weryfikowano też przy ul. 11 Listopada 17 (pomiar przed budynkiem) i przy u. Marii Zaborowskiej 2. Podobnie przy ul. dr. Kazimierza Frąckowskiego 5 i 7 oraz przed budynkami przy ul. Stanisława Herbsta 1, 1a, 1b, 6 i 8.

Przypomnijmy, że tego typu badania zlecają operatorzy sieci komórkowych, którzy na stacjach bazowych wieszają swoje anteny. Są do tego zobowiązani przy okazji każdorazowej zmianie mocy lub po wybudowaniu instalacji. Samej weryfikacji dokonują specjalistyczne i akredytowane laboratoria.

Dodajmy, że Mieszkańcy ulicy Romera, jak i pozostała część największego słupskiego osiedla, mogą spać spokojnie. W otoczeniu wieżowca, na którego dachu od lat funkcjonują anteny GSM, nie występuje natężenie pola elektromagnetycznego, które przekracza dopuszczoną przepisami wartość graniczną. Z udostępnionej tabeli wynika, że wartość promieniowania waha się w zależności od punktu pomiarowego między 0,6 volta na metr do 4,2V/m. To poniżej obowiązujących norm, które zliberalizowano w styczniu tego roku, a które wcześniej wynosiły 7 V/m. Poniżej norm są też stacje przy ul. Poznańskiej i Owocowej.

- Nie było takiej sytuacji, że któryś z pomiarów był zły lub niekorzystny — podkreślała już na naszych łamach Katarzyna Guzewska Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. - Od 1 stycznia tego roku obowiązują nowe normy. Są bardziej liberalne i łagodniejsze od tych poprzednich, które były wyśrubowane. Podczas obowiązywania tych starych nie dochodziliśmy w połowie do norm. Dziś jesteśmy na ułamku procenta w stosunku do tego, co można wieszać. Oczywiście każda zmiana jest zgłaszana do organu środowiska, czyli do nas i jest analizowana. Odchyleń nie ma.

ZOBACZ TAKŻE: Protest mieszkańców przeciwko budowie wieży GSM na os. Niepodległości w Słupsku

Wideo

Komentarze 22

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

d
dr Marek Śliwka

nie wiem, czy wiecie, aby dokument naukowy EUROPAEM 2016 wyznaczył limity bezpieczeństwa. wynoszą one 100 uW/m2, czyli 0.20 V/m. wszystko powyżej tego stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. obecne limity w Polsce są dla biznesu telekomunikacyjnego, a nie dla zdrowia i życia ludzi.

B
Bts
15 czerwca, 10:28, Gość:

cd.

"...Operatorzy telefonii komórkowej wiedząc o planowanym podwyższeniu normy już na kilka miesięcy wcześniej zwiększali moc nadajników, przykładowo będąca w sąsiedztwie laboratorium z którego korzystałam stacja bazowa zaczęła sukcesywnie zwiększać moc od pierwszego października 2019r. Jeszcze przed ogłoszeniem pandemii pole elektromagnetyczne od stacji bazowej było wielokrotnie większe od poprzednio wykorzystywanego. Możemy się spodziewać, że duża cześć operatorów postąpiła podobnie, podbijając moce nadajników jeszcze przed ogłoszeniem pandemii.

Liczba osób, które umarły z powodu pandemii COVID-19 może być realnie kilkukrotnie mniejsza niż podawana oficjalnie wartość, ze względu na naciski na polskich lekarzy, z groźbą pozbawienia ich prawa wykonywania zawodu, przez globalistyczne organizacje międzynarodowe starające się dokonać w poszczególnych państwach reorganizacji struktury własności kapitału produkcyjnego na rzecz karteli międzynarodowych. Jednak i tak ilość ta kwalifikuje niniejsze przestępstwo jako zbrodnię ludobójstwa, a efekty wprowadzenia 100-krotnego podwyższenia normy trwają nadal i będzie siać śmierć w kolejnych latach.

Zakładam, że Minister Szumowski, będąc profesorem medycyny, zanim podwyższył 100-krotnie normy promieniowania, zapoznał się ze szlakami sygnałowymi u[wulgaryzm]mianymi pod wpływem nadajników mikrofalowych i z tym jakie procesy one u[wulgaryzm]miają. Jednocześnie spodziewam się, że Minister Szumowski po wybuchu obecnej epidemii albo też poprzedniej – SARS, zapoznał się ze szlakami sygnalizacyjnymi wykorzystywanymi przez SARS CoV- 2 i podobne wirusy w infekowaniu komórek, wybudzaniu z latencji i agresywnym rozprzestrzenianiu się. Przypuszczam więc, że posiada tę wiedzę, na której i ja się opieram w załączonej publikacji.

Jak już zaznaczyłam. Informacje dotyczące powiązania pandemii COVID-19 z siecią 5G są obecnie oficjalnie cenzurowane zarówno w mediach głównego nurtu jak i w internecie. Nie potrzebujemy cenzurować pustych plotek. Cenzuruje się to czemu nie potrafimy zaprzeczyć, to co zagraża utrzymaniu władzy. W ten sposób gremia rządowe same wskazują, że ukrywają problem, który dobrze znają.

Proszę o nadanie biegu sprawie z należytym poczuciem odpowiedzialności w zaistniałej sytuacji, w której nieodpowiedzialnie wydane rozporządzenie decyduje o życiu wielu osób w nadchodzącej przyszłości."

https://www.glosgminny.pl/zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa-zbrodni-ludobojstwa-przez-szumowskiego/?fbclid=IwAR385vGLgjIEbLInXhIONllMztQYtSy--lu5OYThNoqwu6HsABo-IO_8Po8

.... może jakieś konkrety, fakty, daty, położenia nadajników które zwiększyły swoją moc, dowody patamorfologiczne przyczyn śmierci itd ..... Za dużo czyta Pan / Pani internetu. Poza tym jeśli używa Pan / Pani telefonu komórkowego lub komputera z dostępem WiFi do internetu to jest to przejaw zakłamania i fałszu. Proponuję udać się do psychiatry i to szybko. Jest to typowy objaw schizofrenii paranoidalnej.

S
SuperGość
15 czerwca, 9:48, Słupszczanin:

Moja żona jak wyszła na pół godziny na balkon od strony wieży, to jej się tak w dupie zagotowało, ze para nosem i uszami buchała !!!

15 czerwca, 10:25, Gość:

Jeszcze zrozumiesz, że twoja ironia nie była na miejscu...

15 czerwca, 11:27, Gość:

użyj mózgu, wyłącz tvp

Nawet mentalnie to Słupsk już jest tylko ..."wiocha" !!! Kiedyś pociąg, później samochody miały powodaować cięzkie choroby u ludzi i zwierząt !!!

G
Gość
15 czerwca, 9:17, Piotrek:

... słuchajcie, to na pewno jest nadajnik tego szatańskiego 5G. Przez przypadek zostawiłem na parapecie kurczaka który sam się upiekł z przypieczoną skórką. Potem specjalnie położyłem frytki i też okazało się że są świetnie wysmażone i chrupiące. Wreszcie za darmo dzięki 5G mogę sobie przygrzewać i robić obiad, kuchenkę mikrofalową właśnie sprzedałem na OLXie. I wiecie co jest jeszcze w tym super, to 5G wskazuje mi dokładanie punkt G u żony, sąsiadki i kochanki. Wreszcie są zadowolone ;)

Typowy okaz "ynteligencji" mieszkańca powiatowego już miasteczka...

G
Gość

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zbrodni ludobójstwa przez Szumowskiego!

"Doktor Nauk Biologicznych Diana Wojtkowiak z Wydziału Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego w dniu 11.05.2020 złożyła do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa noszącego znamiona zbrodni ludobójstwa przez Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego informując jednocześnie o tym fakcie Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o raz Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Co zrobi w tej sprawie partyjny kolega Szumowskiego? Kto weźmie krew możliwych milionów Polaków na swoje ręce?...

Niniejszym zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa noszącego znamiona zbrodni ludobójstwa przez Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przestępstwo to polega na wydaniu rozporządzenia podwyższającego stukrotnie normy promieniowania elektromagnetycznego, co poskutkowało ekspresowym zwiększeniem mocy nadajników przez operatorów. Ustalono już przyczynowy wpływ promieniowania mikrofalowego na zwiększenie infekcyjności i agresywności wirusów z grupy SARS CoV do której to grupy należy będący przyczyną obecnej pandemii wirus SARS CoV- 2, który spowodował już w Polsce według oficjalnych danych 800 ofiar śmiertelnych.

Istnieje wiele doniesień o zbieżności miejsca nowo wprowadzonej sieci 5G, w tym szpitali lub bardzo dużego zagęszczenia stacji bazowych poprzednich generacji z obszarami, gdzie wystąpiła największa ekspansja zachorowań na COVID-19 i wysoka śmiertelność zarażonych. Doniesienia te są wyciszane, a mówienie lub pisanie o takiej zbieżności w środkach masowego przekazu, na You-Tube, Facebooku i innych platformach informacyjnych jest oficjalnie zabronione, przy czym informacje są szybko usuwane..."

https://w

ww.glosgminny.pl/zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa-zbrodni-ludobojstwa-przez-szumowskiego/?fbclid=IwAR385vGLgjIEbLInXhIONllMztQYtSy--lu5OYThNoqwu6HsABo-IO_8Po8

cdn.

G
Gość

cd.

"...Możemy się więc spodziewać, że solidne opracowania na ten temat będą potrzebowały wielu lat na dopuszczenie do opublikowania. Obecny stan wiedzy jest jednak wystarczający, aby prześledzić mechanizm oddziaływania promieniowania mikrofalowego na zjadliwość wirusa. Informacje te znajdziemy w każdej bibliotece akademickiej. Biegli w sztuce naukowcy, ogarniający całość procesów odbywających się w komórce, a nie wyspecjalizowani w badaniu przez całe życie jednego elementu, muszą już od dawna wiedzieć o tym. Nie jest więc niespodziewane, że to właśnie ta grupa wirusów jest tak intensywnie badana w badawczych ośrodkach wojskowych od wielu lat. Wirus który możemy, przynajmniej w jakimś stopniu, zdalnie włączyć i wyłączyć to ideał broni biologicznej. Jak przedstawiam to w szerzej rozpatrującej zagadnienie załączonej pracy, prawie identyczny wirus SARS CoV, różniący się tylko fragmentami sekwencji białek odpowiedzialnymi za przyleganie wirusa do komórek ludzkich, wykorzystuje do infekcji i zmasowanego rozprzestrzeniania się po organizmie te same dwa szlaki sygnalizacji komórkowej, które są niezależnie u[wulgaryzm]miane przez mikrofale. Wyższy poziom natężenia mikrofal oznacza większą zjadliwość wirusa i większą śmiertelność pacjentów, a być może śmiertelność ta jest całkowicie zależna od obecności mikrofal. Biorąc pod uwagę, że pandemie grypy okresowej, a więc również koronawirusa, występują cyklicznie razem z wysoką aktywnością słoneczną, a ta jest obecnie w swoim minimum, wirusy te mają w sposób naturalny niewielką możliwość wytworzenia poważnych konsekwencji epidemiologicznych w tym i w następnym sezonie grypowym (listopad-kwiecień). Potrzebują stymulacji.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podwyższył rozporządzeniem z grudnia 2019 roku normy pola elektromagnetycznego wysokich częstotliwości nie dwu lub pięciokrotnie, czy w zależności od zgłaszanych przez operatorów komórkowych potrzeb, ale stukrotnie do najwyższej wartości akceptowanej na forum międzynarodowym. Do wartości funkcjonującej w niektórych państwach nie ze względu na kompromis zysków ekonomicznych i szkód zdrowotnych, ale ze względu na zaszłości historyczne kiedy wprowadzając nadajniki radiowe i radary nie prowadzono jeszcze badań molekularnych, a rozpatrywano jedynie ostre zaburzenia funkcjonowania organizmów. Teraz państwa, które mają te normy nie chcą się z nich wycofać w obawie przed ogromnymi odszkodowaniami jakie należałyby się osobom poszkodowanym, gdyby wina szkód została uznana po stronie operatorów telekomunikacyjnych i państwa, które przyjęło błędne normy. Minister Szumowski podwyższył tak bardzo normy natężenia pola elektromagnetycznego ignorując zgłaszane uwagi w ekspresowych konsultacjach społecznych i wbrew zaleceniom polskich organizacji państwowych ustanowionych w celu dbania o zdrowie obywateli i środowisko.

O długotrwałych następstwach podwyższenia norm pól elektromagnetycznych w postaci skoku umieralności na nowotwory i inne choroby cywilizacyjne informowałam ministra Szumowskiego i inne decyzyjne osoby w Ministerstwie Zdrowia w mojej petycji w sprawie procedowania rozporządzenia podwyższającego normy promieniowania elektromagnetycznego z dnia 25.11.2019, wyposażonej w załączniki dostarczające konkretnej wiedzy..."

https://www.glosgminny.pl/zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa-zbrodni-ludobojstwa-przez-szumowskiego/?fbclid=IwAR385vGLgjIEbLInXhIONllMztQYtSy--lu5OYThNoqwu6HsABo-IO_8Po8

cdn.

G
Gość

cd.

"...Operatorzy telefonii komórkowej wiedząc o planowanym podwyższeniu normy już na kilka miesięcy wcześniej zwiększali moc nadajników, przykładowo będąca w sąsiedztwie laboratorium z którego korzystałam stacja bazowa zaczęła sukcesywnie zwiększać moc od pierwszego października 2019r. Jeszcze przed ogłoszeniem pandemii pole elektromagnetyczne od stacji bazowej było wielokrotnie większe od poprzednio wykorzystywanego. Możemy się spodziewać, że duża cześć operatorów postąpiła podobnie, podbijając moce nadajników jeszcze przed ogłoszeniem pandemii.

Liczba osób, które umarły z powodu pandemii COVID-19 może być realnie kilkukrotnie mniejsza niż podawana oficjalnie wartość, ze względu na naciski na polskich lekarzy, z groźbą pozbawienia ich prawa wykonywania zawodu, przez globalistyczne organizacje międzynarodowe starające się dokonać w poszczególnych państwach reorganizacji struktury własności kapitału produkcyjnego na rzecz karteli międzynarodowych. Jednak i tak ilość ta kwalifikuje niniejsze przestępstwo jako zbrodnię ludobójstwa, a efekty wprowadzenia 100-krotnego podwyższenia normy trwają nadal i będzie siać śmierć w kolejnych latach.

Zakładam, że Minister Szumowski, będąc profesorem medycyny, zanim podwyższył 100-krotnie normy promieniowania, zapoznał się ze szlakami sygnałowymi u[wulgaryzm]mianymi pod wpływem nadajników mikrofalowych i z tym jakie procesy one u[wulgaryzm]miają. Jednocześnie spodziewam się, że Minister Szumowski po wybuchu obecnej epidemii albo też poprzedniej – SARS, zapoznał się ze szlakami sygnalizacyjnymi wykorzystywanymi przez SARS CoV- 2 i podobne wirusy w infekowaniu komórek, wybudzaniu z latencji i agresywnym rozprzestrzenianiu się. Przypuszczam więc, że posiada tę wiedzę, na której i ja się opieram w załączonej publikacji.

Jak już zaznaczyłam. Informacje dotyczące powiązania pandemii COVID-19 z siecią 5G są obecnie oficjalnie cenzurowane zarówno w mediach głównego nurtu jak i w internecie. Nie potrzebujemy cenzurować pustych plotek. Cenzuruje się to czemu nie potrafimy zaprzeczyć, to co zagraża utrzymaniu władzy. W ten sposób gremia rządowe same wskazują, że ukrywają problem, który dobrze znają.

Proszę o nadanie biegu sprawie z należytym poczuciem odpowiedzialności w zaistniałej sytuacji, w której nieodpowiedzialnie wydane rozporządzenie decyduje o życiu wielu osób w nadchodzącej przyszłości."

https://www.glosgminny.pl/zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa-zbrodni-ludobojstwa-przez-szumowskiego/?fbclid=IwAR385vGLgjIEbLInXhIONllMztQYtSy--lu5OYThNoqwu6HsABo-IO_8Po8

G
Gość
15 czerwca, 9:48, Słupszczanin:

Moja żona jak wyszła na pół godziny na balkon od strony wieży, to jej się tak w dupie zagotowało, ze para nosem i uszami buchała !!!

Jeszcze zrozumiesz, że twoja ironia nie była na miejscu...

G
Gość

"RPO: Nie ma systemu nadzoru nad promieniowaniem elektromagnetycznym od urządzeń telefonii komórkowej

Obywatele i różne podmioty skarżą się na normy promieniowania elektromagnetycznego od urządzeń telefonii komórkowej

Minister Zdrowia stukrotnie zwiększył bowiem dopuszczalne natężenie promieniowania

Tymczasem ani Inspekcja Ochrony Środowiska, ani Państwowa Inspekcja Sanitarna nie są przygotowane do kontroli - wskazuje NIK

RPO wnosi do ministrów środowiska i zdrowia o wypracowanie skutecznego systemu kontroli

1 stycznia 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia z 17 grudnia 2019 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku. Określiło ono dla częstotliwości z zakresu 2-300 GHz dopuszczalne natężenie pola elektromagnetycznego (PEM) do 10 W/m2 (gęstość mocy) i 61 V/m (składowa elektryczna). Dotychczas dopuszczalny poziom pola elektromagnetycznego, dotyczący częstotliwości od 300 MHz do 300 GHz, a obejmujący sieci komórkowe, wynosił 0,1 W/m2. Oznacza to zatem stukrotne zwiększenie dopuszczalnego natężenia PEM...

Z raportu NIK wyłania się natomiast niepokojący obraz stanu funkcjonowania władzy publicznej w tym zakresie. Ani inspektorzy OŚ, ani inspektorzy sanitarni nie prowadzili należytej kontroli dotrzymywania dopuszczalnego poziomu PEM w otoczeniu SBTK. Nieliczne pomiary PEM prowadzono właściwie tylko na wniosek osób prywatnych lub jednostek samorządu terytorialnego. Nie dokonywano ich z urzędu. W kilku województwach pomiarów PEM w ogóle nie wykonano. Nie istniała koncepcja prowadzenia kontroli PEM w miejscach najbardziej narażonych na przekroczenia limitu PEM ani rzetelna analiza ryzyka pozwalająca na identyfikację takich miejsc. Często nie dotrzymywano również prawnego wymogu mierzenia PEM w miejscach szczególnie wystawionych na oddziaływanie promieniowania w dużym natężeniu. W IOŚ i PIS pomiarom kontrolnym PEM przypisywano niski priorytet."

https://rpo.gov.pl/pl/content/rpo-brak-systemu-nadzoru-nad-promieniowaniem-urzadzen-telefonii-komorkowej?fbclid=IwAR0clzCSr24a5rKuhcFSySq62nTmAnaAprqF7fzmYmiTi7FEgeLoj6Evm-g

G
Gość
15 czerwca, 06:08, 3210:

Bardzo obiektywnie napisany artykuł.

Myślę, że pisał go sam operator, a on przecież najlepiej wie jak to wszystko jest co nie? Super, że normy od 1 stycznia są już bardziej liberalne i nie są tak wyśrubowane jak wcześniej. Inaczej, żadna stacja by nie powstała, bo nie spełniałaby tych restrykcyjnych norm i nie mielibyśmy 5g, a bez 5g nie możemy wejść na wyższy level i nie możemy filmików oglądać.

Ludzie się czepiają, że nie ma żadnych wiarygodnych badań opisujących wpływ fal elektromag. na człowieka i że w Polsce nie ma żadnych biegłych, bez których w razie np. wykrycia glejaka lub innych schorzeń nie ma na kogo się powołać by walczyć o odszkodowanie gdy ktoś mieszka np. przy samej stacji lub pod nią.. Przecież jesteśmy zdrowi prawda? Po co się napinać i hejty sadzić. To, że w szwajcarii wstrzymali wprowadzanie, bo chcą to przebadać... Dajcie spokój. Pierwszy raz możemy być od nich w czymś lepsi. Oni niech sobie to badają, a my będziemy nowocześni z super świetnymi telefonami jak na filmach!

Płacą ci za fake news czy jesteś tak tępy i robisz to za darmo ?

https://fakenews.pl/technologia/nie-szwajcaria-nie-wstrzymala-wdrazania-5g/

G
Gość
14 czerwca, 19:33, Gość:

promieniowanie skośne nie zmierzone więc nie mydlcie oczu społeczeństwu, zawsze gdy były protesty pod wieżą na banacha, nie wiadomo czemu nie działały telefony stacjonarne, przypadek? wątpię...

14 czerwca, 20:40, Andy:

Akurat promieniowanie skośne nie jest żadnym problemem gdyż może być w 100% niwelowane przez kasztany rozłożone na parapetach. Należy tylko pamiętać aby je co roku wymieniać.

14 czerwca, 21:36, Gość:

A szczaw i mirabelki próbowałeś ?

14 czerwca, 21:46, Gość:

Próbowałem i wiem, że jednak beki nie będzie z żartów na temat stacji nadawczej na podwórku.

...i wiem co mówię bo byłem w wojskach łączności :P

Czubów do wojska nie brali.

G
Gość
14 czerwca, 19:33, Gość:

promieniowanie skośne nie zmierzone więc nie mydlcie oczu społeczeństwu, zawsze gdy były protesty pod wieżą na banacha, nie wiadomo czemu nie działały telefony stacjonarne, przypadek? wątpię...

14 czerwca, 19:41, Gość:

Czytając takie bzdety zaczynam wierzyć że jest jakieś promieniowanie które odparowuje mózgownicę.

Którego słowa nie rozumiesz?

G
Gość
14 czerwca, 19:33, Gość:

promieniowanie skośne nie zmierzone więc nie mydlcie oczu społeczeństwu, zawsze gdy były protesty pod wieżą na banacha, nie wiadomo czemu nie działały telefony stacjonarne, przypadek? wątpię...

14 czerwca, 19:41, Gość:

Czytając takie bzdety zaczynam wierzyć że jest jakieś promieniowanie które odparowuje mózgownicę.

Widać, że kolega nie douczony

G
Gość
14 czerwca, 19:33, Gość:

promieniowanie skośne nie zmierzone więc nie mydlcie oczu społeczeństwu, zawsze gdy były protesty pod wieżą na banacha, nie wiadomo czemu nie działały telefony stacjonarne, przypadek? wątpię...

14 czerwca, 20:40, Andy:

Akurat promieniowanie skośne nie jest żadnym problemem gdyż może być w 100% niwelowane przez kasztany rozłożone na parapetach. Należy tylko pamiętać aby je co roku wymieniać.

14 czerwca, 21:36, Gość:

A szczaw i mirabelki próbowałeś ?

Próbowałem i wiem, że jednak beki nie będzie z żartów na temat stacji nadawczej na podwórku.

...i wiem co mówię bo byłem w wojskach łączności :P

G
Gość
14 czerwca, 19:33, Gość:

promieniowanie skośne nie zmierzone więc nie mydlcie oczu społeczeństwu, zawsze gdy były protesty pod wieżą na banacha, nie wiadomo czemu nie działały telefony stacjonarne, przypadek? wątpię...

14 czerwca, 19:41, Gość:

Czytając takie bzdety zaczynam wierzyć że jest jakieś promieniowanie które odparowuje mózgownicę.

jakie bzdety?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3