MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomorze solidarne z Dolnym Śląskiem. Samorządy, lokalni aktywiści i politycy organizują wsparcie dla powodzian

W całym województwie pomorskim organizowane są zbiórki z pomocą dla powodzian
W całym województwie pomorskim organizowane są zbiórki z pomocą dla powodzian Dariusz Gdesz
Kolejne miasta, gminy i powiaty dołączają do akcji pomocy powodzianom na Górnym Śląsku. W powiecie gdańskim zorganizowano kilka punktów zbiórek rzeczowych. Zbiórki organizowane są też w Malborku i powiecie darłowskim. Jeszcze wczoraj Rumia, obok Gdyni, Gdańska i Sopotu, dołączyła do akcji zbiórki rzeczy i funduszy potrzebnych poszkodowanym. W Rumi urząd miasta wspiera inicjatywę stowarzyszenia charytatywnego i lokalnego działacza. Z kolei w Pucku lokalny parlamentarzysta współorganizuje całą sieć zmobilizowanych do pomocy społeczników z zachodu województwa.

Spis treści

W gminie Tczew ruszają z pomocą dla powodzian

Miejsca zbiórek:

  • świetlice wiejskie (w godz. 17-19): Boroszewo, Czarlin, Dalwin, Lubiszewo Tczewskie, Łukocin, Malenin, Rokitki, Rukosin, Swarożyn, Szczerbięcin, Szpęgawa, Śliwiny, Wędkowy,
  • remizy OSP (w godz. 17-19): Boroszewo, Dalwin, Dąbrówka, Gniszewo, Małżewo, Rokitki, Turze,
  • Szkoła Podstawowa w Miłobądzu (w godz. 8-18)

Przyjmowane będą następujące rzeczy:

  • artykuły spożywcze z długim terminem ważności (makarony, kasza, ryż, kawa, herbata, konserwy),
  • woda butelkowana w zgrzewkach,
  • środki czystości (np. proszki do prania),
  • środki higieniczne i dezynfekujące (papier toaletowy, mydło, ręczniki, itd.),
  • mopy, wiadra, worki na śmieci (duże), miotły,
  • karma dla zwierząt,
  • naładowane powerbanki, babaterie, latarki.

Gmina Sierakowice ogłosiła zbiórkę darów dla powodzian

Zbiórki odbywają się we wszystkich szkołach gminy Sierakowice. Koordynatorem akcji pomocowej jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Najbardziej potrzebne są:

  • woda butelkowana,
  • produkty dla dzieci i niemowląt,
  • rękawiczki gumowe, jednorazowe i inne,
  • środki czystości: ścierki, chemia gospodarcza,
  • żywność z długim terminem przydatności,
  • koce, ręczniki,
  • karma dla zwierząt

Zbiórka nie obejmuje odzieży i zabawek.

Powiat człuchowski pomaga powodzianom

We wtorek 17 września prowadzona będzie zbiórka darów organizowana przez biuro poselskie Barbary Nowackiej w Człuchowie. Do siedziby biura znajdującego się pod adresem os. Wazów 1 można będzie przynieść w godzinach 16 - 18 najpotrzebniejsze rzeczy. Wśród nich jest woda butelkowana, żywność długoterminowa, środki czystości, karma dla zwierząt, latarki z bateriami i świece, baterie i naładowane powerbanki oraz podstawowe środki opatrunkowe.

Zbiórkę prowadzi również biuro poselskie Michała Kowalskiego. Zebrane artykuły zostaną przekazane służbom województwa pomorskiego w celu dalszej dystrybucji potrzebującym. Osoby z powiatu człuchowskiego, które chcą wziąć udział w zbiórce, proszone są o kontakt z koordynatorką akcji, panią Małgorzatą Kucharską - Zemke (tel. 606384733).

Dary bezpośrednio do Kłodzka
Zbiórkę darów w Człuchowie ogłosiło też Centrum Integracji Społecznej w Kłodzku we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Człuchowie

Gmina Kartuzy włącza się w pomoc powodzianom. Dary można przynosić do piątku

- W geście solidarności z naszymi rodakami dotkniętymi tragedią powodzi, organizujemy w gminie Kartuzy zbiórkę dla mieszkańców powiatu kłodzkiego. Listę najpotrzebniejszych rzeczy skonsultowaliśmy z burmistrzem Polanicy Zdroju.
Apelujemy o włączenie się w pomoc. Nasi mieszkańcy wielokrotnie udowodnili, że mają wielkie serca. Wierzymy, że tak będzie też tym razem - dodają urzędnicy kartuskiego magistratu.

Obecnie najpotrzebniejsze są:

  • środki czystości i artykuły higieniczne, w tym pampersy i chusteczki nawilżane
  • artykuły spożywcze o długiej dacie przydatności (konserwy, puszki mięsne, słoiki, herbata, kawa itd)
  • sprzęt typu łopaty, siekiery, itp.
  • gumowce męskie, ubrania robocze nieprzemakalne, rękawice robocze
  • agregaty prądotwórcze, powerbanki, latarki
  • węże strażackie, liny, pompy wodne i inne, które mogą pomóc przy usuwaniu skutków powodzi.

Punt zbiórki darów dla powodzian w Chojnicach

Urzędnicy z Chojnic, gminy Chojnice i harcerze z chojnickiego hufca ZHP organizują pomoc dla powodzian w Dzierżoniowie. Punkt zbiórki darów został uruchomiony w holu głównym budynku dworca kolejowego w Chojnicach.

- Po południu dary będą przyjmować i je segregować harcerze. Na dworcu jest straż miejska, więc jeśli pomieszczenie będzie zamknięte, wystarczy zadzwonić na dyżurkę straży i ktoś zejdzie, żeby przyjąć dary – informuje zastępca burmistrza Chojnic Adam Kopczyński.

Dzierżoniów jest w szczególny sposób związany z Chojnicami. W 1986 roku miejscowości zmierzyły się w telewizyjnym Turnieju Miast. Teraz w Dzierżoniowie pod wodą znalazły się budynki wielorodzinne z mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi. Zalana jest także jedna ze szkół. Straty szacowane są także w infrastrukturze, m. in. drogowej.

- Zawsze jesteśmy wdzięczni za okazaną nam pomoc podczas nawałnicy w 2017 roku. Gmina Chojnice z innych samorządów otrzymała wówczas 4,5 mln zł. Postanowiliśmy wspólnie z wójtem gminy Chojnice prosić radnych o przeznaczenie z naszych budżetów dla Dzierżoniowa po 50 tys. zł. W Polce jest 2,5 tysiąca gmin. Około 100 będzie dotkniętych powodzią. Gdyby każdy samorząd dał trochę, uzbierałoby się pewnie z miliard złotych. Apelujemy do innych samorządów o wsparcie – powiedział podczas ostatniej konferencji prasowej burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.

W akcję zbierania włączył się także Chojnicki Bank Żywności. Dary można przynosić na razie do końca tego tygodnia, choć niewykluczone, że akcja zostanie przedłużona wraz ze zmianą listy niezbędnych przedmiotów i produktów.

- Jeśli darów będzie dużo, planujemy pierwszy transport już w czwartek lub piątek – dodaje wiceburmistrz Kopczyński.

Rumia rusza z pomocą

- Wszyscy, którzy chcą wspomóc zbiórkę, proszeni są o uprzedni kontakt telefoniczny pod numerem: 697 998 654. Akcja będzie realizowana od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00 w naszej siedzibie przy ul. Stoczniowców 7A – podaje stowarzyszenie.

Rumskie stowarzyszenie „Pomóż Sąsiadowi” ogłosiło zbiórkę darów na rzecz mieszkańców Kotliny Kłodzkiej, którzy ucierpieli wskutek powodzi. Potrzebne są m. in.: rękawiczki gumowe, wszystko co przydatne przy czyszczeniu pomieszczeń po zalaniu, chemia gospodarcza, żywność długoterminowa (konserwy, makaron, ryż, kasza, herbata, kawa, przetwory owocowo-warzywne), artykuły szkolne, karma dla zwierząt domowych.

W akcji uczestniczy też znany lokalnie społecznik, Michał Złoch. Inicjatywę wspiera urząd miasta Rumi.

Pomagają w Wejherowie i Pucku

Powiat wejherowski organizuje podobną zbiórkę rzeczową w siedzibie Środowiskowego Domu Pomocy przy ul. Krasińskiego 2. Poseł Michał Kowalski z Pucka przyjmuje pomoc rzeczową w swoim biurze poselskim. Wcześniej prosi o kontakt:

- Szanowni państwo, rozpoczynamy zbiórkę darów dla osób, które ucierpiały w powodzi. Artykuły przekażemy służbom województwa pomorskiego w celu dalszej ich dystrybucji wśród potrzebujących. O chęci pozostawienia darów proszę poinformować pod nr telefonu 531 000 250 – informuje Michał Kowalski.

Ze wsparciem rusza Norda i Pomorze Środkowe

Parlamentarzysta podaje też całą sieć osób z kaszubskiej Nordy i zachodu województwa, które włączyły się w akcję pomocy: Kosakowo Halina Bobkowska, 607 074 517; Puck Grzegorz Nowicki Ochotnicza Straż Pożarna w Łebczu 696 094 846; Kartuzy Mirosława Bobkowska 726 888 546; Szemud Paweł Dołkowski 502 868 656; Lębork Katarzyna Urban Jarzynka 515 263 203; Krokowa Justyna Muttke 517 891 195; Człuchów Małgorzata Kucharska-Zemke 606 384 733; Władysławowo Waldemar Zasada 601 777 730; Chojnice Mirosława Dalecka 608 780 297; Luzino, Tepcz, Wyszęcino Małgorzata BK 602872114; Puck Łukasz Hallmann 505 763 050 Gdynia Danuta Białooka 506 613 781, Monika Babińska 517 094 833; Luzino Marcin Mutka 791 670 724; Wejherowo Edward Formela 728 891 963, Żarnowiec Jarek Zielonka 691 534 256.

Zbiórka rzeczowa w Gdyni

W Gdyni analogicznie przyjmowana jest: woda butelkowana niegazowana, żywność z długim terminem przydatności (w szczególności możliwa do spożycia bez obróbki cieplnej), środki czystości i środki higieniczne, karma dla zwierząt, latarki z bateriami i świece, powerbanki (naładowane) i baterie, podstawowe środki opatrunkowe.

Rzeczy przyjmowane będą od poniedziałku (16.09) od godz. 10 w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9.

- Pamiętajmy, że lista potrzeb będzie się zmieniać – kiedy woda opadnie potrzebne będą inne rzeczy. Pomoc będzie miała charakter długoterminowy, dlatego o zmianach będę na bieżąco informować. Gotowość do pomocy w zbiórce zgłosili gdyńscy harcerze oraz strażacy OSP – informuje Aleksandra Kosiorek, prezydent Gdyni.

W pomoc włączył się także senator Sławomir Rybicki. Jego biuro zbiera karmę dla gdyńskiego Ciapkowa prowadzonego przez OTOZ Animals, która następnie zostanie przekazana na południe kraju.

Gdańsk pomaga

Z kolei Fundacja Gdańska organizuje zbiórkę pieniężną na rzecz powodzian.

- To największa powódź od 1997 roku. Poziom wody rzek na Śląsku, Opolszczyźnie i na Dolnym Śląsku przekroczył kilkukrotnie stany alarmowe. Już teraz wiemy, że skala zniszczeń jest ogromna. Polskę dosięgnął kataklizm. Po raz kolejny pokażmy solidarność. Uruchamiamy zbiórkę "Gdańsk Pomaga". Wasza szczodrość już nie raz pokazała, że potrafimy się jednoczyć w trudnych sytuacjach. Celem zbiórki jest zakup niezbędnego sprzętu do minimalizowania strat powodzi w południowo-zachodniej Polsce - czytamy w opisie zbiórki.

Link do zbiórki:
https://zrzutka.pl/z/gdanskpomagapowodzianom

Przelew tradycyjny: Fundacja Gdańska, ul. Długi Targ 28/29, 80-830 Gdańsk, nr rachunku: 92 1090 1098 0000 0001 1637 4445. Tytuł: Gdańsk Pomaga Powodzianom.

Sopot chce ruszyć z konwojem już jutro

Sopot także szykuje transport z pomocą dla gmin z południa Polski zmagających się z powodzią. Dary można przynosić od poniedziałku (16.09) do sopockiego ratusza.

- Sytuacja na południu Polski jest dramatyczna – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu, członkini Zarządu Związku Miast Polskich. - Sopot tak jak wszystkie samorządy włącza się w pomoc zagrożonym i już zalanym rejonom. Koordynujemy tę pomoc w ramach Związku Miast Polskich czy Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski. Jesteśmy w stałym kontakcie z koleżankami i kolegami z południa Polski.

Sopocki ratusz przyjmuje: wodę butelkowaną, żywność z długim terminem ważności, środki higieniczne, karmę dla zwierząt.

- Prosimy o nieprzynoszenie rzeczy spoza listy, zwłaszcza odzieży. Takie dary nie będą przyjmowane – zastrzega Izabela Heidrich, rzecznik prasowy sopockiego ratusza.

Specjalny punkt zbiórki będzie czynny w budynku Urzędu Miasta Sopotu przy ul. Kościuszki 25/27 codziennie od godziny 8 do 20. W razie dostarczenia darów w innych godzinach w odbiorze pomogą dyżurujący strażnicy miejscy.

- Pierwszy transport planujemy wysłać już w najbliższy wtorek. Wszystkie dary trafią do specjalnych centrów dystrybucji, a następnie do konkretnych lokalizacji. Na pomoc potrzebującym już ruszyli sopoccy strażacy. Są na południu Polski. Do dyspozycji wojewody pomorskiej zostali także zgłoszeni ratownicy oraz sprzęt z WOPR w Sopocie – informuje Izabela Heidrich.

Ruszyły dwie zbiórki w formie pomocy rzeczowej dla powodzian. Co jest potrzebne? Żywność w puszkach, woda butelkowana, środki czystości, koce, wiadra, ścierki do podłóg, ręczniki itp.

Pruszcz Gdański i gmina Pruszcz Gdański

W Pruszczu Gdańskim i gminie Pruszcz Gdański zbiórki są prowadzone w poniedziałek 16.09.2024 w następujących miejscach:

  • W godz. 10-15, ul. Chopina 28, Pruszcz Gd., biuro poselskie M. Kołodziejczak,
  • W godz. 16-19, ul. Bałtycka 3c, Rokitnica, Świetlica w Rokitnicy,
  • W godz. 18-19, ul. Gdańska 32A, Żukczyn, Świetlica wiejska,

Potrzebne są:

  • Woda i napoje w butelkach
  • Żywność długoterminowa
  • Środki czystości
  • Środki higieny osobistej
  • Karma dla zwierząt domowych

Dary można zgłaszać też w innych godzinach pod numerami:

  • 601-063-272 Iza Nowak (Radunica)
  • 723-093-975 Michał Nowak (Radunica)
  • 695-646-356 Danuta Czerwińska (Rokitnica)
  • 511-716-865 Katarzyna Okuszko (Rokitnica)

Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Straszynie prowadząca aktualnie zbiórkę dla schroniska Ciapkowa poszerza zbiórkę o dary dla powodzian. Dla zwierząt, które już ucierpiały w tym kataklizmie.

Potrzebne są:

  • dobrej jakości karma sucha i mokra dla psów i kotów,
  • woda butelkowana niegazowana,
  • artykuły dla zwierząt: legowiska, miski, smycze, obroże, transporterki dla kotów,
  • środki czystości takie jak płyny uniwersalne i WC, płyny do naczyń, mydła w płynie,
  • materiały do sprzątania: ściereczki, gąbki, szczotki na kijach, miotły, szufelki, wiadra, mopy,
  • materiały higieniczne: podkłady, ręczniki papierowe,
  • latarki z bateriami,
  • podstawowe środki opatrunkowe,
  • materiały do wyściełania takie jak koce, kołdry bez pierza (poduszki nie), poszewki, ścierki, ręczniki

Pszczółki
Od poniedziałku (16.09.2024) od godziny 10:00 do godziny 18:00 aż do odwołania prowadzona jest zbiórka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pszczółkach.
Zbierane są:

  • Woda butelkowana (najlepiej niegazowana)
  • Środki czystości i środki higieniczne
  • Żywność długoterminowa
  • Naładowane powerbanki
  • Środki opatrunkowe
  • Karma dla zwierząt

Kontakt: tel. 690307426 (w godzinach pracy biblioteki). Uwaga! Lista potrzebnych rzeczy może się zmieniać.

Gmina Kolbudy
Do akcji pomocy włącza się również gmina Kolbudy. Rozpoczyna się zbiórkę najpotrzebniejszych aktualnie rzeczy: wody do picia w butelkach, produktów żywnościowych z długim terminem przydatności do spożycia oraz środków czystości. Wójt gminy podjął także decyzję, że zwróci się do Rady Gminy Kolbudy o przekazanie środków finansowych dla jednej z najbardziej poszkodowanych gmin.
Najpotrzebniejsze rzeczy:

  • woda do picia w butelkach
  • środki czystości
  • sucha żywność

Lista będzie aktualizowana. Rzeczy można przekazywać od poniedziałku 16 września od godz. 12:00 do godz. 18:00 oraz w kolejnych dniach, do końca tygodnia od godz. 09:00 do godz. 18:00 w dwóch lokalizacjach:

Budynek przy Stadionie w Kolbudach (ul. Polna 55)
Świetlica Wiejska w Kowalach (ul. Glazurowa 1)

W całym województwie pomorskim organizowane są zbiórki z pomocą dla powodzian
W całym województwie pomorskim organizowane są zbiórki z pomocą dla powodzian Paweł Relikowski/Polska Press

Mobilizacja w Malborku. Miasto pomaga zaprzyjaźnionemu Kłodzku

W Malborku, jeszcze w niedzielę, zbiórkę darów rzeczowych zapoczątkowała Szkoła Podstawowa Nr 1.

- W najbliższych dniach będziemy organizowali transport zebranych darów do Kłodzka, miejsca, gdzie uczniowie naszej szkoły od lat uczestniczą w wyjazdach edukacyjnych „Euroweek” - wyjaśnia Marta Dorobek, przewodnicząca Rady Rodziców w SP 1 w Malborku i radna miejska.

Burmistrz Malborka Marek Charzewski jest w kontakcie z Michałem Piszką, burmistrzem Kłodzka. Sytuacja w mieście jest krytyczna. Sztab kryzysowy w Kłodzku prosi o środki czystości, środki higieny osobistej (nowe ręczniki, pasty, szczoteczki do zębów, żele pod prysznic, szampony, dezodoranty), skarpetki i bieliznę osobistą (nową) oraz karmę dla zwierząt. Z koordynatorem zbiórki można kontaktować się pod numerem tel. 669 990 005.

Obecnie zbiórki rzeczowe trwają już w kilku punktach w Malborku. Są to:

  • Urząd Miasta Malborka (sala 119) w godzinach 8-15.30 (środa do 16.30, piątek do 14.30),
  • Malborskie Centrum Wolontariatu od 16:00 do 20:00 (Stare Miasto 21/3),
  • Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 3, 6, 8, 9,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1,
  • Niepubliczne Przedszkole Czerwony Kapturek.

Ofiary powodzi można też wesprzeć, przekazując darowizny na konto miasta Kłodzko -
nr 62 9588 0004 7100 1010 2000 0020 z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”.

Zbiórki w gminie Darłowo

Gmina Darłowo: Przedmioty należy dostarczyć do czwartku 19 września do godziny 15:00

  • Urząd Gminy Darłowo - pokój 21 - w godz.: 7:00-18:00
  • Świetlice Wiejskie - w godzinach pracy świetlic
  • Szkoły Podstawowe w: Dąbkach, Jeżyczkach, Kopnicy, Słowinie, Starym Jarosławiu - w czasie trwania lekcji

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Malechowie: termin akcji: 16 - 18 września 2024 r. w godz. 8 - 15, tel. 94 314 05 84.

Akcja pomocy w powiecie kościerskim

Stowarzyszenie Bank Dobroci Serca ul. Traugutta 7 w Kościerzynie na pierwszym piętrze. Zbiera żywność, wodę, artykuły dla dzieci np. mleko w proszku, środki higieniczne. Jak podkreślają organizatorzy: Łukasz Przybylski i Dominika Pilarska, najbardziej potrzebna jest woda, świeczki, konserwy, makarony, karma dla zwierząt, papier toaletowy, ręczniki, powerbanki. Zbiórka będzie prowadzona do końca września.

Remiza OSP Liniewo 18 września 2024 roku w godzinach 16:00 -18:00. Zbierane są woda w butelkach, sucha żywność, środki higieniczne, sprzęt taki jak osuszacze i piły, rękawice, karma dla zwierząt.

Szkolny Klub Wolontariuszy w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie (Ekonomik) organizuje zbiórkę dla osób dotkniętych powodzią. Zbiera środki czystości, przypory toaletowe, butelkowaną wodę oraz żywności z długą datą ważności. Dary można przynosić do gabinetu pedagoga.

Remiza OSP Wielki Klincz organizuje zrzutkę najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian. Tj. Woda niegazowana, żywność o długiej dacie ważności, która nie potrzebuje obróbki termicznej, baterie, latarki, naładowane powerbanki, karmę dla zwierząt, środki czystości, podstawowe środki opatrunkowe itd. Mieszkańcy terenów zalanych nie mają prądu, wody, możliwości transportu…
Zbiórka już trwa i zakończy się 17.09.2024 r. o godz. 18. Potem zebrane dary zostaną przewiezione do Kościerzyny, skąd ruszą na południe kraju.

W Starogardzie Gd. myślą też o poszkodowanych zwierzętach

Z pomocą dla psów i kotów z terenów powodziowych, których symbolem stał się stał się owczarek niemiecki uwieziony przy moście w Głuchołazach i szczęśliwie uratowany, natychmiast ruszyła Kocia kawiarnia „Filemon” w Starogardzie Gdańskim. Karmę można przynosić codziennie od godziny 9:00 do 18:00 do kawiarni znajdującej się przy ul. Hallera 21A.

- Karma trafi do fundacji, które działają na miejscu. Bardzo prosimy o pomoc! Dary zawieźmy osobiście, a na powrocie przywieziemy koty, które będą potrzebowały domu – mówi Damian Szanak, właściciel kawiarni.

Kawiarnia organizuje zbiórkę wspólnie z Darią Klein. Oryginalna kawiarnia w Starogardzie Gdańskim to miejsce, w którym można napić się kawy, zjeść ciastko i spędzić czas w towarzystwie kotów. Zwierzęta można także zaadoptować.

Kwidzyn koordynuje zbiórkę z samorządowcami Dolnego Śląska

Ruszyła zbiórka kwidzyńskiego starostwa powiatowego dla powodzian. Zebrane rzeczy zostaną dostarczone bezpośrednio na najbardziej potrzebujące tereny dotknięte żywiołem. Warto dodać, że zbiórka jest koordynowana wspólnie z samorządowcami z poszkodowanych terenów. Najpotrzebniejsze artykuły można przynosić do starostwa (garaż na tyłach budynku) w godz. od 8:00 do 16:00.

Dary można też przynosić do budynku urzędu miasta i gminy w Prabutach (parter) w godzinach 8:00-15:00 (poniedziałek – czwartek) oraz 8:00-13:30 (piątek), natomiast w godzinach 16:00 – 18:00 (od poniedziałku 16.09 do piątku 20.09) do salki katechetycznej przy ulicy Grunwaldzkiej.

We Władysławowie pomoc koordynują strażacy-ochotnicy

Zbiórka rzeczy potrzebnych dla powodzian prowadzona jest w gminie Władysławowo w siedzibie OSP we Władysławowie (ul. Władysława IV 4A) od 16 września do 23 września (poniedziałek). Rzeczy można przynosić w godz. 8:00-20:00.

- Także w sobotę i niedzielę - podkreślają organizatorzy zbiórki.

Pomoc dla powodzian w powiecie lęborskim

Zbiórka odbywa się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łebie w godzinach 7:00-15:00 oraz w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku, dziś do 15:30, do czwartku w godz. 8:00-20:00, w piątek do 18:00. Potrzebne rzeczy można też dostarczyć po uprzednim umówieniu się w Lęborku, ul. Krzywoustego 60A, oraz w Bukowinie w gminie Cewice. Koordynator: Katarzyna Urban-Jerzynka tel. 515 263 203.

Gdynia i Gdańsk ruszają z pomocą osobom poszkodowanym w powodzi na południu Polski.

Gdańsk, Gdynia i Sopot ruszają z pomocą powodzianom. Organiz...

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zmiany w prawie o sprzedaży alkoholu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza