Poproś Jezusa do telefonu. Wiadomość prosto z nieba

Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@mediaregionalne.pl
Aby aktywować usługę, trzeba tylko wysłać sms o treści: "Zapraszam Jezusa” na numer 512-246-412. Każdego dnia wieczorem treść SMS będzie też opublikowana na stronie www.smsznieba.pl.
Aby aktywować usługę, trzeba tylko wysłać sms o treści: "Zapraszam Jezusa” na numer 512-246-412. Każdego dnia wieczorem treść SMS będzie też opublikowana na stronie www.smsznieba.pl. Kuria
Po raz pierwszy w historii diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej można uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych razem z biskupem Dajczakiem. Przez telefon, wysyłając SMS-a.

Tę innowację bp Edward Dajczak w naszej diecezji wprowadza w ramach programu Szkoły Nowej Ewangelizacji, którego częścią jest projekt "SMS z nieba".

- Proponujemy wiernym codzienne rozważania biskupa Dajczaka. Są to rekolekcje prowadzone przez biskupa. Można je otrzymać w postaci wiadomości sms-owej, która zawiera 160 znaków - tłumaczy ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik prasowy Kurii Biskupiej w Koszalinie.

Aby aktywować usługę, trzeba tylko wysłać sms o treści: "Zapraszam Jezusa" na numer 512 246 412. Każdego dnia wieczorem treść SMS będzie też opublikowana na stronie www.smsznieba.pl.

- Przesyłka z wielkopostnym przesłaniem rekolekcyjnym będzie całkowicie darmowa dla odbiorcy. Koszty w wyniku ryczałtowej umowy z operatorami telefonii komórkowych pokryje prywatny dobroczyńca - dodaje ks. Parfianowicz.

Według niego poprzez tę nową drogę komunikacji biskupa z wiernymi nie chodzi o zastąpienie rekolekcji parafialnych.

Wielkopostne rekolekcje z biskupem Dajczakiem na sms

- To coś dodatkowego dla każdego, ale także dla tych, którzy może z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach w kościele - podkreśla ks. Parfianowicz.

Rekolekcje SMS-owe to także kolejne działanie w ramach ewangelizacyjnego projektu "Miasto dla Pana", który w tym roku realizuje diecezja koszalińsko-lołobrzeska, aby przybliżyć jej mieszkańcom chrześcijaństwo.

Ks. biskup Dajczak tego typu ewangelizacyjne działania wobec katolików i niewierzących zapowiedział już podczas opłatkowego spotkania z mieszkańcami Słupska i jego okolic, które w styczniu miało miejsce w siedzibie słupskiego Civitas Christiana.

- Ten projekt to odpowiedź na wezwanie papieża Benedykta XVI, który w ostatnim czasie powołał do życia Papieską Radę ds. Nowej Ewangelizacji, po to, by przypomnieć, że Kościół ma za zadanie głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa zawsze i wszędzie - wyjaśnia ksiądz Tomasz Roda, jeden z organizatorów akcji w Słupsku.

"Miasto dla Pana" jest również owocem wielkiego świętowania 40-lecia istnienia, jaką diecezja koszalińsko-kołobrzeska obchodziła w ubiegłym roku. Wówczas na stadionie Gwardii w Koszalinie spotkało się 15 tysięcy wiernych, aby świętować obecność Boga na tych ziemiach.

Ewangelizacyjna akcja obejmuje trzy największe miasta diecezji: Słupsk, Koszalin i Piłę. Projekt "Miasto dla Pana" potrwa kilka miesięcy. W tym czasie zaplanowanych jest wiele akcji i spotkań we wszystkich słupskich parafiach.

Będą między innymi specjalne katechezy, rekolekcje dla zabieganych i zapracowanych, otwarte spotkania wierzących i niewierzących, koncerty, ale przede wszystkim spotkania modlitewne. Na temat wiary i religii w Słupsku mówić będą m.in. Szymon Hołownia i Wojciech Cejrowski.
23 lutego o godz. 19 w kościele św. Ottona rozpoczną się katechezy o wierze.
Natomiast 28 lutego o godz. 20 w kościele św. Jana Kantego rozpocznie się wieczór chwały.

Ponad tysiąc osób zapisało się już na rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie, które od 1 do 3 marca 2013 roku w słupskiej hali Gryfia poprowadzi ojciec John Bashobora z Ugdandy.

Tegoroczną jego wizytę w Słupsku przygotowują członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Wideo

Komentarze 36

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

t
tytus

Wydaje mi się czytając Wasze posty że nic sensownego nie zostanie już tu nic napisane. W ostatnich postach każdy z nich obrazał itp, więc wątek zamykam.
Tytus

K
Kroniki Sumeru
Ale Ty bzdury piszesz! Jezus dał Ci życie i stworzył przyrode i te piękne skowronki których teraz możesz słuchać.Piekło istnieje i nie jest to żaden wymysł.To prawda że księża teraz źle się prowadzą ale to nie powód do ich oczerniania nie wszyscy są tacy.Kochasz przyrode czyli jesteś wrażliwym człowiekiem.Potrafisz kochać.Pozdrawiam.

Jezus to tylko prorok i nauczyciel,stwarzał tylko banki nosem,sikał i s.... Stwórca Wszechświata jest jeden i nigdy go nie poznamy. Biblijny bóg to Jahwe-dowódca grupy zasiewającej życie w Kosmosie,żydzi nazywali ich Elohim-przybysze z niebios...a było ich 666...stworzyli człowieka na obraz i podobieństwo swoje czego nie wolno im było robić.
B
Buddyzm_Zen

Buddyzm pierwotnie to filozofia...dopiero potem jacyś głodni religii zaczęli tworzyć odłamy buddyzmu i dlatego ze szkodą dla pierwotnych nauk Buddy ludzie kojarzą go niestety z religią. Ale pamiętajmy, ze prawdziwy Buddyzm nie ma nic wspólnego z religią, a Budda był tylko mędrcem i na pewno nie chciał być uważany za boga!!!

j
jedi

Religie to dawniejsze partie i systemy polityczne; zginą gdy ludzie się obudzą...pomału to się dzieje. Każdy człowiek jest wolny i musi to zrozumieć. Wolny to także wyzwolony od religii. Każdy człowiek ma prawo do własnego poglądu...i "nie sądź bo będziesz sądzony". Pokój wszystkim ludziom.

k
kaganek

Jedna z wielu mądrych rad Buddy(przypomnę przy okazji że Budda nie stworzył żadnej religii,był kiedyś takim współczesnym badaczem,naukowcem.Religię buddyjską utworzono na polecenie cesarza Asioki w 350 lat po śmierci Buddy) "NIE POWINNIŚMY WIERZYĆ TEMU, CO POWIEDZIANO JEDYNIE DLA TEGO, ŻE ZOSTAŁO POWIEDZIANE, ANI TRADYCJI, PONIEWAŻ PRZEKAZAŁA NAM JĄ STAROŻYTNOŚĆ, ANI POGŁOSKOM JAKO TAKIM, ANI PISMOM MĘDRCÓW, PONIEWAŻ MĘDRCY JE NAPISALI, ANI FANTAZJOM O KTÓRYCH PRZYPUSZCZAMY, ŻE ZOSTAŁY NAM DANE PRZEZ DEWY(duchy), ANI TEŻ DLA TEGO, ŻE COŚ WYDAJE NAM SIĘ KONIECZNOŚCIĄ WYNIKAJĄCĄ Z ANALOGII, ANI CZEMUŚ CO JEST OPARTE NA AUTORYTECIE NASZYCH NAUCZYCIELI I MISTRZÓW. POWINNIŚMY NATOMIAST UWIERZYĆ, GDY PISMA, NAUKĘ LUB WYPOWIEDZI POTWIERDZA ŚWIATŁO NASZEGO WŁASNEGO ROZSĄDKU I ŚWIADOMOŚCI”.

G
Gość

Słowianinie, nic dodac nic ując w tym co piszesz w odpowiedzi do tej otumanionej istosty ale do niej i tak to nie trafi, lata prania mózgowia swoje robi, a na rozum to juz nie ma miejsca.Bidulka nawet nie wie, że obchodzi dzien narodzin swego pana w okresie obchodzenia przesilenia. Data narodzin jezusa przypada na całkiem inny miesiac.

S
Słowik
Słowianin trochę szacunku do kobiet babe to sobie możesz kupić ale w piekarni! Do jakiejś sekty należysz piszesz kompletne bzdury! Nawet nie masz po co dyskutować bo to co piszesz powinien przeczytać Lekarz psychiatra! Służysz diabłowi i jego demonom! Ty nie wiesz co ty piszesz! Jesteś chorym zgorzkniałym człowiekiem pustym!

Raczej do psychiatry to się kwalifikuje ten kto w diabły i inne cuda wierzy
S
Słowianin
Słowianin trochę szacunku do kobiet babe to sobie możesz kupić ale w piekarni! Do jakiejś sekty należysz piszesz kompletne bzdury! Nawet nie masz po co dyskutować bo to co piszesz powinien przeczytać Lekarz psychiatra! Służysz diabłowi i jego demonom! Ty nie wiesz co ty piszesz! Jesteś chorym zgorzkniałym człowiekiem pustym!

Nie ma żadnych demonów a jeśli są to ty właśnie czcisz jednego z nich na imię ma TFU! jahwe (ale okropne imie) . Psychiatra to Tobie się przyda skoro piszesz o jakichś demonach.Pusty to jest twój barani łeb tak samo jak większośc współwyznawców twojego jahwe i jego synka wisielca.
J
Jam to

he he sekta pedofilska brzytwy się chwyta ...ale nie ubliżajcie Jezusowi bo sekta używa go jako parawanu do dojenia ludzkości.

J
Jan

Słowianin trochę szacunku do kobiet babe to sobie możesz kupić ale w piekarni! Do jakiejś sekty należysz piszesz kompletne bzdury! Nawet nie masz po co dyskutować bo to co piszesz powinien przeczytać Lekarz psychiatra! Służysz diabłowi i jego demonom! Ty nie wiesz co ty piszesz! Jesteś chorym zgorzkniałym człowiekiem pustym!

K
Krzesimir Męski

Ks. biskup Dajczak tego typu ewangelizacyjne działania wobec katolików i niewierzących zapowiedział już podczas opłatkowego spotkania z mieszkańcami Słupska i jego okolic, które w styczniu miało miejsce w siedzibie słupskiego Civitas Christiana.

Kiedy niewierzący i nie tylko, bo również myślący katolicy, domagają się zwykłej neutralności przestrzeni publicznej, to z ust katolików nawiedzonych wylewają się pomyje. Ale kiedy biskup z tupetem zapowiada akcję indoktrynacyjną wobec niewierzących, to wszystko w porządku, tak? Oj błagam, zapiszcie mnie na tą średniowieczną infolinię, a będzie proces stulecia

S
Słowianin
Słowianin te twoje posty nie robią na mnie żadnego wrażenia! Trwasz w jakieś chorej SEKCIE.To nie jest normalne co ty piszesz. Chłopie weź ty się ogarnij.Nie interesuje mnie w co ty wierzysz. Mnie nie zmienisz.Piszesz jak obłąkany. . .

Ty jesteś obłąkana ja w przeciwieństwie do Ciebie jestem MOCNO osadzony w rzeczywistości.Stąpam twardo po ziemi bez jakiegoś sztucznego grzechu, bez straszenia piekłem którego nie ma itd... Piekło to możesz sobie zrobić sama tu na ziemi. Poczytaj sobie tępa babo co to jest sekta, tak się składa że moja religia NIE MOŻE BYĆ SEKTĄ !!
Bo moja religia kompletnie mi niczego nie narzuca nie odcina od realnego świata nic nie nakazuje ! Nie rozumiesz czym jest RODZIMOWIERSTWO ! To nie jest taka sama religia jak islam czy chrześcijaństwo czy buddyzm . To Twoja religia posiada WSZYSTKIE cechy pozwalające na nazwanie ją sektą.Zresztą chrześcijaństwo JEST SEKTĄ która wyrosła na podbudowie judaizmu ! Zanim zaczniesz cokolwiek pisać doucz się bo nie masz żadnych podstaw do jakichkolwiek dyskusji,Mniej kościółka a więcej NAUKI bym zalecał.

Czcij sobie dalej tego swojego żydowskiego diabła - twoja sprawa !
S
Szum potoku
Słowianin te twoje posty nie robią na mnie żadnego wrażenia! Trwasz w jakieś chorej SEKCIE.To nie jest normalne co ty piszesz. Chłopie weź ty się ogarnij.Nie interesuje mnie w co ty wierzysz. Mnie nie zmienisz.Piszesz jak obłąkany. . .

Od kiedy natura jest sektą?
D
Dziewczyna

Słowianin te twoje posty nie robią na mnie żadnego wrażenia! Trwasz w jakieś chorej SEKCIE.To nie jest normalne co ty piszesz. Chłopie weź ty się ogarnij.Nie interesuje mnie w co ty wierzysz. Mnie nie zmienisz.Piszesz jak obłąkany. . .

S
Słowianin
Ale Ty bzdury piszesz! Jezus dał Ci życie i stworzył przyrode i te piękne skowronki których teraz możesz słuchać.Piekło istnieje i nie jest to żaden wymysł.To prawda że księża teraz źle się prowadzą ale to nie powód do ich oczerniania nie wszyscy są tacy.Kochasz przyrode czyli jesteś wrażliwym człowiekiem.Potrafisz kochać.Pozdrawiam.

Jesteś głupia jak but ! Jakim cudem jezus mógł cokolwiek stworzyć ?? jezus to tylko bałąmucił rybaków i raz mu się podobno udało zamienić wodę w jakiegoś jabola. Do tego parę niby cudów na które nie ma żadnych dowodów ! Gdy moi przodkowie czcili ŚWIĘTOWITA to twój jezusek nawet jeszcze w planach nie był , śmieszna jesteś i zaślepiona i wypisujesz straszne banialuki.Moi Bogowie tworzą CUDA CAŁY CZAS wystarczy obserwować świat , pory roku, i jakiekolwiek istniejące na ziemi życie TO JEST PRAWDZIWY CUD ! Taki powszechny że niewielu ten cud zauważa ! Weź się powieś na jakiejś belce jak twój idol i będzie o jedną durną babę mniej.
Dodaj ogłoszenie