Porażka AP Czarnych w Bydgoszczy. Słupszczanki przegrały 0:3

Dwa ostatnie mecze słupszczanki przegrały po walce, ale po 0:3. Z nr. 10 Katarzyna Połeć. Fot. Łukasz Capar
AP Czarni przegrała w Bydgoszczy z Pałacem II 0:3 i już wiemy, że słupszczankom pozostaje walka o miejsca 5-9. Sensacją kolejki była strata seta przez lidera - Murowaną Goślinę.

Pierwszy set zadecydował o tym, że słupska drużyna przegrała spotkanie w hali w Bydgoszczy. Gra w nim była bardzo wyrównana, a końcówka zacięta. Przy stanie 23:22 dla AP Czarni Elżbieta Klein zepsuła zagrywkę. Po dobrej akcji słupszczanki wyszły jednak na prowadzenie 24:23, ale Katarzyna Połeć poszła w ślady swojej koleżanki. Było 24:24, 25:25 i złe przyjęcie w kolejnych akcjach gości spowodowało, że AP Czarni przegrała premierowego seta.

- Jak zwykle decydowały błędy odbioru. To się powtarza. Gramy dobrze i nagle 3 - 4 błędy własne psują nam całą grę - komentuje Marek Majewski, szkoleniowiec akademiczek.
- Gdybyśmy wygrali tego pierwszego seta, to gra mogłaby się ułożyć inaczej. Teraz to jednak mogę sobie gdybać - komentował szkoleniowiec.

W II secie ponownie wyrównany stan trwał do 19:19, potem znów kilka błędów w odbiorze i bydgoszczanki wyszły na prowadzenie 22:19, i wygrały. Podobnie było w trzecim.
- Nie było może to jakieś wielkie widowisko, ale bardzo wyrównane - podsumowywał trener.
Sensacją kolejki jest za to strata pierwszego seta przez zdecydowanego lidera II ligi - Murowaną Goślinę. W tym wypadku najlepszy zespół w rozgrywkach wcielił się w rolę Świętego Mikołaja i dał prezent najsłabszej drużynie w stawce - Zawiszy Sulechów. Po przegraniu pierwszych dwóch setów w meczu w Murowanej Goślinie (14:25, 22:25) Zawisza sensacyjnie wygrał trzeciego 25:23. Wykorzystał moment dekoncentracji pewnych końcowego zwycięstwa gospodyń. W czwartej odsłonie wszystko wróciło do normy.

Lider wygrał 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Po przerwie świątecznej słupszczanki wyjeżdżają do Piły na turniej noworoczny. W lidze zobaczymy je w sobotę 9 stycznia. Zagrają wtedy z ChTPS Chodzież. Mecz odbędzie się w hali I LO przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku. Z tabeli wynika, że słupskiej drużynie pozostaje już tylko walka o utrzymanie piątego miejsca w tabeli. W barażach pozostanie jej walka o pozostanie w lidze. Po zakończeniu rundy rewanżowej zagrają w play off drużyny z miejsc 5 - 9 i 6/7 - 8. Espol Police jako szkoła mistrzostwa sportowego bez względu na zajmowane miejsce pozostaje w lidze i nie będzie brał udziału w spotkaniach barażowych.

Pałac II Bydgoszcz - Akademia Pomorska Czarni Słupsk 3:0 (27:25, 25:19, 25:18).
Skład AP Czarni Słupsk: Elżbieta Klein, Dorota Dydak, Sylwia Korczak, Joanna Cupisz, Katarzyna Połeć, Magdalena Bydołek, Monika Kwiatkowska (libero) oraz Izabela Miklasińska, Monika Kolesińska, Sara Ilukowicz, Dominika Janowczyk.

Inne wyniki: Murowana Goślina - Zawisza Sulechów 3:1, Espol Police - ChTPS Chodzież 1:3, Joker Mekro Świecie - PTPS II Piła 3:0, Calisia Kalisz pauza.