Porażka AP Czarnych

Rafał Szymański
Anita Olszonowicz (nr 6) wróciła do gry. Może będzie w stanie pomóc wygrać w kolejnym spotkaniu w Gdańsku z rezerwami Gedanii? Fot. Krzysztof Tomasik
Przestały wygrywać siatkarki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk. Przegrały w Sulechowie z Zawiszą 1:3. To trzecia przegrana z rzędu.

Wydawało się, że Zawisza to łatwy rywal. Tymczasem we własnej hali szybko wygrał pierwszego seta.

- Moje dziewczyny wyszły usztywnione. Za bardzo chciały grać, brakowało im luzu - ocenia Marek Majewski, szkoleniowiec słupskiej ekipy.

Szczególnie słabo zagrała w tym fragmencie Dorota Dydak, przez cały mecz niewiele wychodziło Idze Filipiak. Pozytyw jest jednak taki, że do gry wróciła Anita Olszonowicz.

- W drugim secie, widząc, że nie radzimy sobie na boisku, podeszła i powiedziała, że może grać. Natychmiast pojawiła się na placu - powiedział Majewski.

To wniosło dużo spokoju. Kontuzjowana kilka spotkań temu Olszonowicz pomogła wygrać trzeciego seta. Zespół zdecydowanie poprawił przyjęcie. W czwartym słupszczanki prowadziły do stanu 17:14, ale wtedy popełniły cztery błędy pod rząd i gospodarze uwierzyli w swoją szansę. Wygrali seta i całe spotkanie.

Zawisza Sulechów - AP Czarni Słupsk 3:1 (25:12, 25:22, 19:25, 25:20)

AP Czarni: Kolesińska, Nowak, Bydołek, Dydak, Goździewicz, Połeć, Filipiak, Kalinowska, Miklasińska, Szutenberg.

Inne mecze: ChTPS Chodzież - SMS Police 3:1, Pałac II Bydgoszcz - Alpat Gdynia 3:0, Energa Gedania - Trefl Gdynia 0:3, Skarpa Toruń - Nafta II Piła 0:3.