Porażka Energi Czarnych Słupsk w Zielonej Górze

Mantas Cesnauskis zdobył 2 punkty.
Mantas Cesnauskis zdobył 2 punkty. Fot. archiwum
W meczu towarzyskim rozegranym podczas turnieju w Zielonej Górze, Zastal pokonał Energę Czarnych Słupsk 73:58 (30:39).

Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 73:58 (14:17, 16:22, 21:4, 22:15)

Po szybkiej i twardej grze w 16. minucie słupszczanie prowadzili już 30:22, a do przerwy 39:30. W drugiej części spotkania znów zaczęły o sobie dawać wcześniejsze forsowne treningi i goście stracili siły. Bardziej ograni w sparingach gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a gdyby nie akcja Blassingama z ostatnich sekund trzecie kwarty, goście zdobyliby w tej odsłonie tylko dwa punkty.

Słupski zespół za styl i kulturę gry był komplementowany przez miejscowych, chociażby przez byłego szkoleniowca Czarnych Tadeusza Aleksandrowicza. W Zielonej Górze podobała się szczególnie gra (do przerwy) pary Blassingame - Bannerman.

Mecz był oficjalną prezentacją Zastalu przed nowym sezonem. W hali, która może pomieścić 5 tys. widzów, zebrało się 1500 osób. To pierwsza tak ważna impreza w niedawno otwartym obiekcie.

W sobotę o godz. 18 Energa Czarni zagra z Kotwicą Kołobrzeg.

Punkty dla Energi Czarnych: Blassingame 13, Bannerman 13, Roszyk 4, Białek 6, Davis 11, Szawarski 2, Cesnauskis 2, Pabian 3, Leończyk 4.