Porażka Gryfa w Policach

Redakcja
Radosław Terefenko (zielona koszulka) w akcji pod bramką Chemika. Do takich sytuacji w Policach dochodziło jednak bardzo rzadko. Sebastian Włosz
Gryf Słupsk nie wygrał jeszcze nigdy w nowej III lidze w tej części Pomorza. Tak było i teraz, gdy uległ Chemikowi w Policach 0:2 (0:1).

Skromną 100-osobową grupę widzów na stadionie w Policach obie drużyny nie uraczyły zbyt ciekawym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środku pola, a obu zespołom trudno było stworzyć cokolwiek groźnego pod bramką przeciwnika.

Z dystansu próbował rezerwowy Paweł Krawiec, a następnie Karol Świdziński. Więcej z gry jednak miał Gryf i nic nie zapowiadało nieszczęścia. Słupszczanie stracili piłkę przy boku boiska. Szymon Kurczak uruchomił dalekim podaniem Krawca, który minął Szymona Schulza i uderzył z 17 metrów w długi róg pod poprzeczkę.

Gospodarze mieli przed przerwą jeszcze dwie okazje, ale Michał Kędzia nie dał się zaskoczyć. Na początku drugiej połowy, po dobrym dośrodkowaniu Adriana Kalinowskiego, źle w polu karnym przyjmował piłkę Dawid Mikulski, a gdyby zdecydował się na strzał, mogło być 1:1.

Kędzia wybijał potem strzał Krzysztofa Filipowicza. W 80. minucie nastąpiła kontra. Mateusz Sowała otrzymał futbolówkę na prawej stronie boiska. Jego pierwszy strzał wybronił Kędzia, ale strzelec natychmiast poprawił głową. Rafał Bobrowski próbował wybić piłkę, ale nie zdołał jej sięgnąć.

W 88. minucie po rzucie rożnym Kędzia źle wybijał piłkę, która trafiła na głowę Emila Andrzejewskiego, ale piłkę z bramki wybił Kamil Oblizajek. Mecz zakończył się niecelnym uderzeniem z 25 metrów Adriana Solczaka.

Po dłuższej przerwie w drużynie Gryfa zagrał Patryk Pytlak. Powinno to wzmocnić siłę ataku słupszczan już w następnych spotkaniach.

Chemik Policje - Gryf Słupsk 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Krawiec (41), 2:0 Mateusz Sowała (80-głową).

Chemik: Gajdemski - Pawłowski (73 Klimkowicz), Odlanicki, Wiejkuć, Szewczykowski, Andrzejewski, Sowała, Kurczak (46 K.Ława), Radecki (46J.Szałek), Jałoszyński (23 Krawiec), Filipowicz.

Gryf: Kędzia - Rutkowski, Staniaszek, Bobrowski, S.Schulz, Kozłowski (71 K.Oblizajek), Świdziński, D.Mikulski (63 Tofil), A.Kalinowski (60 Ślusarz), Solczak, Terefenko (63 Pytlak).

Inne wyniki 12. kolejki zmagań Bałtyckiej III ligi: GKS Przodkowo - KS Chwaszczyno 3:3, Drawa Drawsko Pomorskie - Kaszubia Kościerzyna 1:0, Bałtyk Gdynia - Pogoń II Szczecin 3:1, Gwardia Koszalin - Lechia II Gdańsk 1:0, .Świt Skolwin - Arka II Gdynia 2:3.Cartusia Kartuzy - Wierzyca Pelplin 1:1.