Porażka i zwycięstwo Energii Adkonis w II turnieju dywizji A

OPRAC.:
Krzysztof Głowinkowski
Tym razem zawodnicy Energi Adkonis Słupsk byli gospodarzami turnieju dywizji A w rozgrywkach U11.

Ponownie zmierzyli się w pierwszym meczu z Gdyńską Akademią Koszykówki. Pomimo lepszej gry niż poprzednio musieli uznać wyższość gości, którzy wygrali 61:50. Słupscy zawodnicy ambitnie walczyli na boisku i gdyby wykazali się lepszą skutecznością wynik mógłby być korzystniejszy.

W swoim drugim meczu podczas turnieju rywalizowali z drużyną AK 7 Trefl Sopot. Gospodarze dobrze rozpoczęli to spotkanie prowadząc 10:0. Jednak później sopocianie odrabiali straty. Wyszli nawet na prowadzenie i po drugiej kwarcie wygrywali 27:21. Po przerwie to słupszczanie przeważali i po 30 minutach było 38:31 dla Energi Adkonis Słupsk. W czwartej kwarcie goście próbowali odrabiać straty, ale młodzi zawodnicy ze Słupska nie dali się dogonić ostatecznie zwyciężając 48:37.

Podobnie jak w poprzednim turnieju drużyna Energii Adkonis zakończyła turniej na trzecim miejscu i pozostaje w dywizji A.

Przegrana Energa Geoida Słupsk (U12M) z UKS Basket Ósemka Wejherowo w lidze POZKosz

W dniu 08.01.2022 r. koszykarze Energa Geoida Słupsk na własnym parkiecie przegrali z UKS Basket Ósemka Wejherowo 48:84. Od początku meczu przewagę uzyskali goście. Słupszczanie nie radzili sobie z dobrą obroną przyjezdnych. Dopiero po zmianie stron, gra młodych koszykarzy Energa uległa poprawie. Słupszczanie zdecydowanie lepiej radzili sobie w ataku. W czwartej kwarcie gospodarze pokazali, że potrafią walczyć do końca i gra się wyrównała.

W kolejnym spotkaniu (05.02.2023) koszykarze Energa Geoida zagrają na wyjeździe z Akademią Koszykówki 7 Sopot.