Porażka na koniec zmagań zespołu Epigon Słupsk

res
W ostatnim spotkaniu w zmaganiach o awans do II ligi województwa pomorskiego SPS Epigon Słupsk przegrał w Gdyni z tamtejszym Alpatem 0:3. sxc.hu

Podopieczni Mariusza Kuczki bez względu na wynik tego spotkania i tak zapewnili już sobie awans do turniejów barażowych o II ligę. Zajęli drugą pozycję w pomorskiej grupie III ligi.

Po meczu w Gdyni wiadomo, że musimy mocno popracować nad swoimi błędami. Ich liczba powoduje, iż przeciwnicy mają ułatwione zadanie w odnoszeniu zwycięstw w poszczególnych setach - mówił po meczu Kuczko.

W pierwszym secie słupszczanie popełnili aż 15 błędów, a także stracili 4 punkty bezpośrednio po trudnych zagrywkach gospodarzy. W kolejnych odsłonach błędów było odpowiednio 11 i 8. Pomimo lepszej gry goście zaprzepaścili szansę na zwycięstwo w zaciętych końcówkach poszczególnych partii.

Słupscy zawodnicy nie potrafili zatrzymać grających na wysokim procencie skuteczności ataku Radosława Koniecznego i Macieja Konkola, którzy poprowadzili do zwycięstwa Alpat. W drużynie SPS Epigon trzeba wyróżnić za dobrą postawę na boisku Michała Huzarskiego

Alpat Gdynia - SPS Epigon Słupsk 3:0 (25:15, 32:30, 28:26)

SPS Epigon: Młynarczyk, M. Burzyński, Huzarski, A. Burzyński, Wiktorowicz, Iglewski, Karczewski (libero) oraz Stoltman, Kuczko.