Porażka w Gdańsku

(mars)
Siatkówka. II liga kobiet. Nie udało się siatkarkom UKS OPP Powiat Kołobrzeski wywalczyć dwóch punktów w wyjazdowym meczu z Olimpijczykiem Gdańsk. W 9. kolejce kołobrzeżanki uległy gdańszczankom 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 11:25).

W ubiegłym tygodniu na stanowisko szkoleniowca siatkarek UKS OPP powrócił Mieczysław Szpak, który zastąpił Irenę Balińską. "Powrotny debiut" nie był zbyt szczęśliwy dla kołobrzeskiego trenera. - Mecz w Gdańsku był ciekawym widowiskiem - powiedział Mieczysław Szpak. - Niestety, obecnie zawodniczki Olimpijczyka prezentują większe umiejętności i mimo dużej waleczności, szczególnie w trzech początkowych setach, moje siatkarki nie były w stanie wygrać z gdańszczankami.
W pierwszym secie o porażce UKS OPP zadecydowały przede wszystkim zepsute zagrywki, których było aż siedem. W drugiej partii kołobrzeżanki uzyskały na początku kilkupunktową przewagę i nie dały już sobie odebrać zwycięstwa. W trzecim secie było odwrotnie. Olimpijczyk "uciekł" na kilka punktów, a po ambitnej "pogoni" kołobrzeżanki doprowadziły do remisu 20:20. W końcówce kołobrzeskie siatkarki popełniły jednak kilka błędów i zeszły z parkietu pokonane. Czwarta partia była bez historii. Kołobrzeżanki jakby straciły wiarę w końcowy sukces i praktycznie bez walki dały się "wypunktować" rywalkom.
UKS OPP Powiat Kołobrzeski: Ullrich, Stefaniak (libero), Szpak, Stefan, Kowalska, Galik, Kozłowska, Kwaśnik, Kijana, Pawłowska.