Porodówka do Słupska, szpital do przekształcenia

Monika ZacharzewskaZaktualizowano 
Przy ul. Hubalczyków działa większość poradni i oddziałów słupskiego szpitala oraz m.in. szpitalny dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci (na zdjęciu). Nowy dyrektor chce tu przenieść również oddział ginekologiczno-położniczy.
Nowy dyrektor słupskiego szpitala, Andrzej Sapiński, chce szybko przenieść porodówkę i myśli o komercjalizacji.

Andrzej Sapiński pełni obowiązki dyrektora słupskiego szpitala nieco ponad tydzień. Jeszcze nie rozmawiał z pracownikami wszystkich oddziałów, a już plan działania ma bardzo sprecyzowany.

- Dałem dyrektorowi technicznemu tydzień na przedstawienie dwóch pomysłów, jak ulokować w budynkach szpitala przy Hubalczyków oddział ginekologiczno-położniczy, który teraz jest w Ustce - mówi Andrzej Sapiński.

Zobacz także: Andrzej Sapiński dyrektorem słupskiego szpitala

- To jest możliwe. Przyglądałem się oddziałom. Np. pediatryczny ma 40 łóżek na 2 tys. metrów kwadratowych. W szpitalach o dobrych standardach taki oddział funkcjonuje na 800 metrach. To tylko przykład. Myślę więc, że miejsce się znajdzie, a to pozwoli na oszczędności i prowadzenie oddziału w miejscu, gdzie będę mógł na bieżąco komunikować się z jego pracownikami i gdzie jest dostęp do pełnej diagnostyki. Porodówka w Ustce to problem i lokalowy, i komunikacyjny. Wiem, bo gdy pracowałem w Lęborku, 50 procent rodzących przyjeżdżało ze Słupska.
Dyrektor Sapiński zapowiada, że jeżeli pozwolą na to warunki lokalowe, oddział z Ustki zostanie przeniesiony do Słupska jak najszybciej. - Chyba że będzie wymagało to większych nakładów, wtedy zajmie więcej czasu.

Nowy szef szpitala podkreśla, że na razie ma umowę na pełnienie obowiązków dyrektora placówki na trzy miesiące. W tym czasie musi wykazać się przed marszałkiem, który go powołuje, konkretnymi działaniami. Prowadzącymi m.in do poprawy finansowej sytuacji szpitala i w konsekwencji przygotowania go do przekształcenia w spółkę prawa handlowego.

- Ostateczna decyzja o tym należy do marszałka, jako organu prowadzącego - podkreśla. - Jednak na koniec listopada szpital wykazał stratę 25 mln złotych. To kwota przewyższająca jego amortyzację. Ustawowo marszałek ma w tej sytuacji dwa wyjścia. Pokrycie tej różnicy albo przekształcenie zakładu w nową spółkę handlową.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Materiał oryginalny: Porodówka do Słupska, szpital do przekształcenia - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 83

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
W dniu 27.01.2015 o 17:17, Słupszczanin napisał:

Popytajcie położne pracujące w Ustce jak doktorzy martwią się o pacjentki. W cięższym przypadku, na nocnym dyżurze dziewczyny boją się budzić konowała bo ich zruga. Byk się przecież musi wyspać. Od tych nierobów trzeba zacząć i już będzie maleńka poprawa.Draństwo.

 

Od lat   obserwuje to środowisko i doszedłem do takiego wniosku ,  otóż każdy    lekarz to tylko  zwykły pracownik szpitala czy przychodni  przypisujący leki pacjentom, bo bardzo rzadko który ma tytuł doktora a przeważnie to są konowały zapełniający w sposób efektywny całe kwartały pobliskiego cmentarza.

 

Problemem jest to, że Polacy   przez sztuczną grzeczność lub polską uniżoność  zwracają się do  tych  zwykłych  i  tych innych często niedouczonych młodych lekarzy " panie doktorze " co wbija  takiego osobnika   przebranego w biały  fartuch  w nieuzasadnioną  dumę  i  natychmiastowe  powiększenie objętości ciała i osobnik ( obojga płci )  zamienia się w dumną żabę pufając i prychając na chorego  ,   której  to żabie moim zdaniem powinno się od czasu do czasu wbić w zad szpilę dla obudzenia  tak fizycznego jak i mentalnego.

 

Kończąc  , uważam ,  że dla uzdrowienia  sytuacji  należy zwracać się do lekarz- panie lekarzu- co ustawi ich świadomość w realiach  pracy  a panie doktorze  tylko do tych z tytułem dr  i uznanych specjalistów  z    dorobkiem naukowym  

 

To tyle dla obudzenia  w/w   śpiącego na dyżurach buca rugającego zapracowane pielęgniarki , którym oddaję cześć

 

Na dyżur zgodnie z kodeksem pracy przychodzi się wypoczęty i pracuje czyli sprawuje  opiekę nad chorymi a nie odpoczywa w pracy i każe sobie robić herbatki.

zgłoś
u
uck
W dniu 13.04.2015 o 14:18, słupszczanka napisał:

nie tylko po słupskim szpitalu widać jak szybko PO chce przekształceń własnościowych by zdążyć przed wyborami.... bo doskonale zdaje sobie sprawę że ich dni są policzone, podobnie sprawa ma sie z Komorowskim który podpisał dziś ustawę przeciwko przemocy (jakiej? przecież mamy doskonałe przepisy prawne, które to regulują - wystarczy tylko wdrożyć i przestrzegać w życiu i tylko tyle, mnie nie sa potrzebne żadne sprawy genderowe... co było widoczne jak Nowicka bardzo dziękowała prezydentowi za ustawę, a wystarczyłoby wdrożyć niebieską kartę o przemocy w rodzinie tyle i aż tyle....

Polskie przepisy są takie:

Kobieta bita składa doniesienie na policję.

Policja wzywa sprawcę i Go pyta czy to prawda ...? :wacko:

Sprawca wraca do kobiety i leje mocniej !!

Po prostu chyba prawo uznaje że jeżeli pokrzywdzony ma siłę iść na policję to dostał za mało !!!

PO TO POTRZEBNA USTAWA JAK W NORMALNYCH KRAJACH !!!

zgłoś
s
słupszczanka

nie tylko po słupskim szpitalu widać jak szybko PO chce przekształceń własnościowych by zdążyć przed wyborami.... bo doskonale zdaje sobie sprawę że ich dni są policzone, podobnie sprawa ma sie z Komorowskim który podpisał dziś ustawę przeciwko przemocy (jakiej? przecież mamy doskonałe przepisy prawne, które to regulują - wystarczy tylko wdrożyć i przestrzegać w życiu i tylko tyle, mnie nie sa potrzebne żadne sprawy genderowe... co było widoczne jak Nowicka bardzo dziękowała prezydentowi za ustawę, a wystarczyłoby wdrożyć niebieską kartę o przemocy w rodzinie tyle i aż tyle....

zgłoś
o
obywatel

przecież Sawicka już dawno to mówiła .... czemu się teraz dziwią że PO chce prywatyzacji szpitali... już sie zaczęło piekiełko ludzi biednych, bezdomnych i niezaradnych życiowo (bezdomnego po wyjściu ze szpitala, żadna jednostka społeczna nie chciała przyjąć... czyli jesteśmy śmiećmi i można nas wystawić chorych na bruk...)

zgłoś
g
gosc

Od dawna było wiadomo,ze przysłano tego gościa  po to,aby sprywatyzowal szpital.  Tylko naiwni mogli sadzic inaczej.  Powinnismy protestować przeciwko tym zakusom.Jest już wiele szpitali w Polsce  skomercjalizowanych(sprywatyzowanych),  które po tym ,,przekształceniu,,  znowu maja dlugi. Panie prezydencie ,niech pan działa i protestuje przeciwko cwaniakom styropianowym z Gdanska,jeszcze nic dobrego  od 89 r nie zrobili dla Slupska, dzięki ich działaniom jest u nas coraz gorzej w odróżnieniu od trójmiasta  ,gdzie sa miliardy na inwestycje.  Jeszcze niedługo a  rozwala nam jeden z najpieknijszych  dworcow kolejowych w Polsce. Pogonic tego ,,spadochroniarza,, dyrektorka ,tak jak to zrobili w Leborku.

zgłoś
s
słupszczanka
W dniu 29.01.2015 o 17:56, gość napisał:

CZEKAMY  z niecirpliwościa  na  PORADNIE  ENDOKRYNOLOGICZNĄ  w SŁUPSKU !                                     Tj.  niedopuszczalne  aby w 90 tys mieście nie było takiej poradni, a słupszczanie zeby musieli pokonywąc  setki  kilometrów  do Szczecina, Gdańska, Gdyni, Koszalina  lub innych miast i ponosić z tego tytułu koszty.  Płacimy  składki i oczekujemy abysmy mieli możliwiosc leczenia  w Słupsku.

 

Tak Gościu - CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ Na PORADNIĘ ENDOKRYNOLOGICZNĄ W SŁUPSKU!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dla osób nie będących w temacie problemów tarczycowych - powiem, że OD CZERWCA 2014r. Czekam na wizytę w Por.Endo... w Koszalinie - czas wizyty STYCZEŃ 2016 rok. W rozmowie telefonicznej z pracownikiem NFZ Gdańsk w tym roku - na moje oburzenie, że od chwili rozpoznania u mnie choroby /wyniki wskazywały, że jestem przed tzw.przełomem tarczycowym/ państwo  odmówiło mi leczenia w ramach NFZ i zmusiło do wyłącznego korzystania z czestych wizyt  1x na 4-6 tyg. w prywatnych gabinetach endo.. /okulistów, dermatologów, jako leczenia równolegle występujących z chorobą jej objawów i skutków ubocznych ale jakże ważnych dla życia/ i 100% pokrywania kosztów częstych badań krwi oraz wykupu leków,  -  zostałam poinformowana, że powinnam cierpliwie czekać w kolejce tak, jak inni pacjenci. Ja na to, że ja chcę jednak żyć. Otrzymałam odpowiedź - inni pacjenci proszę pani również chcą żyć, ale nie maja pieniędzy na prywatne leczenie, tak jak pani, i umierają przed wyznaczoną im wizytą  do specjalisty.

I co wy na to??? Bo mnie  zamurowało i skończyłam rozmowę z tą panią.

Teraz już z tą "kropką nad i" wiem, że muszę liczyć w leczeniu mojej nadczynności B.-G i jej skutków - wyłącznie sama na siebie i na własną inicjatywę, - analizując przy tym - stan mojego prywatnego budżetu. Powiem - to jest wszystko chore w tym naszym kraju.

zgłoś
k
kjjg

Pan korzysta z usług,a ja tam racuję .Tumiwisizm,to również będzie ale dla tych co są na górze wstosunku do tych co są na dole.Wiem coś na ten temat .Siostra mi opowiadała,

zgłoś
f
fabius
W dniu 28.02.2015 o 14:20, plis napisał:

Tylko  dlaczego uważacie ,że prywatyzacja ma pomóc wyjść z długu.BZDURY .Wiele placówek szpitalnych  jest w długach.Tu cały system jest  chory.A wiadomo kto stworzył ten system.Dlaczego zależy wam na naszym szpitalu,dlaczego chcecie go nam  zabrać.Mam siostrę która pracuje w takim prywatnym szpitalu i opowiada co się tam dzieje./dużo by trzeba pisać/.Jestem przeciwna komercjalizacji.

Ale kto chce zabrać szpital?Ja?Prosze pani ja tylko stwierdzilem fakt,ze jest dlug.I co z nim zrobic?Ma pani jakis pomysl?Prawo jest jasne..albo ktos ten dlug pokryje (w domysle samorzad wojewodztwa) albo szpital trzeba przeksztalcic.Zabrac szpital...on sobie tam bedzie,ale moze lelum polelum sie zmniejszy i tumiwisizm.Korzystam z jego "uslug",wiec wiem co sie tam dzieje.

zgłoś
p
plis
W dniu 28.02.2015 o 11:49, fabius napisał:

To moze pokryj ten 24 czy 26 milionowy dlug co?Jak to zrobic nie zwracajac uwagi na pieniadze.Juz nie zwracaliscie,byl high life i zobacz co sie stalo?Jak to ma dalej funkcjonowac w takim stanie?

Tylko  dlaczego uważacie ,że prywatyzacja ma pomóc wyjść z długu.BZDURY .Wiele placówek szpitalnych  jest w długach.Tu cały system jest  chory.A wiadomo kto stworzył ten system.Dlaczego zależy wam na naszym szpitalu,dlaczego chcecie go nam  zabrać.Mam siostrę która pracuje w takim prywatnym szpitalu i opowiada co się tam dzieje./dużo by trzeba pisać/.Jestem przeciwna komercjalizacji.

zgłoś
f
fabius
W dniu 28.02.2015 o 11:19, olkj napisał:

Przykre,że ludzie są nieświadomi tego co się dzieje.Myślą że to dla ich dobra ,dla dobra Słupszczan.Ktoś się upomina o poradnie endykronologiczną ,inni o porodówkę itp.Przecież to widać jak na dłoni ,że tu chodzi o kasę.Oni maja gdzieś nasze ptrzeby.Manipulują ludżmi jak marionetkami.


To moze pokryj ten 24 czy 26 milionowy dlug co?Jak to zrobic nie zwracajac uwagi na pieniadze.Juz nie zwracaliscie,byl high life i zobacz co sie stalo?Jak to ma dalej funkcjonowac w takim stanie?
zgłoś
o
olkj

Przykre,że ludzie są nieświadomi tego co się dzieje.Myślą że to dla ich dobra ,dla dobra Słupszczan.Ktoś się upomina o poradnie endykronologiczną ,inni o porodówkę itp.Przecież to widać jak na dłoni ,że tu chodzi o kasę.Oni maja gdzieś nasze ptrzeby.Manipulują ludżmi jak marionetkami.

zgłoś
j
ja
W dniu 28.02.2015 o 09:06, Gość napisał:

Masz rację już teraz ci to mówię. Szkoda,że ludziska w Słupsku wierzą w takie bzdury PO,  że szpital w Słupsku ma długi. Główna księgowa była wymagająca, pilnująca wydatków i zostawia szpital w płynności finansowej - nie ma żadnych długów. Po czasie nowa drużyna z Lęborka w postaci dyr. finansowego, głównej księgowej i sztabu kierowników ,  która przybywa od 2 marca będzie chwaliła się ,że zlikwidowała długi i szpital jest na prostej a już teraz szpital nie ma żadnych długów. 

chcą zdązyć przed wyborami, bo im się grunt pod nogami pali 

zgłoś
G
Gość
W dniu 28.01.2015 o 17:51, Gość napisał:

MASZ  RACJĘ.     LUDZIE OBUDŻCIE SIĘ .CHCĄ SPRYWATYZOWAĆ SZPITAL.

Masz rację już teraz ci to mówię. Szkoda,że ludziska w Słupsku wierzą w takie bzdury PO,  że szpital w Słupsku ma długi. Główna księgowa była wymagająca, pilnująca wydatków i zostawia szpital w płynności finansowej - nie ma żadnych długów. Po czasie nowa drużyna z Lęborka w postaci dyr. finansowego, głównej księgowej i sztabu kierowników ,  która przybywa od 2 marca będzie chwaliła się ,że zlikwidowała długi i szpital jest na prostej a już teraz szpital nie ma żadnych długów. 

zgłoś
g
gośc
W dniu 02.02.2015 o 15:03, Filutek napisał:

Nooo.  Nareszcie coś pozytywnego.  Brawo,  tak trzymać  to może w końcu będzie lepiej.  (Choć  niektórzy  powiadają, że "lepiej to już było").

   

 

O!!!! to chyba poczytali artykuły w Głosie Pomorza i 

druzgocącą opinie biegłego z Wroclawia cyt,w Słupsku 

nie ma SOR ,jest tylko szyld"

Może idzie ku lepszemu>

zgłoś
K
Kolejny pogrzeb w Zabrzu
W dniu 29.01.2015 o 12:54, proszę o kulturę napisał:

Tak czarno to ja nie patrzę i może dlatego lżej mi się żyje :) Nie umiem krakać,nie potrafię narzekać,chociaż zdarza mi się. Zawsze szukam tej pozytywnej strony.

Znajdź usprawiedliwienie dla lekarzy, którzy nie zbadali, że kobieta nosi martwe dziecko i zmusili ją do porodu /Zabrze/..dziś zmarła
zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3