Porównujemy ceny w Biedronce, E.Leclerc, Kauflandzie, Lidlu, Netto i Realu

Dorota Aleksandrowicz dorota.aleksandrowicz@mediaregionalne.pl
Porównujemy ceny w Biedronce, E.Leclerc, Kauflandzie, Lidlu, Netto i Realu
Porównujemy ceny w Biedronce, E.Leclerc, Kauflandzie, Lidlu, Netto i Realu sxc.hu
Na początku każdego miesiąca porównujemy ceny 15 artykułów spożywczych z sześciu popularnych marketów w Słupsku. Sprawdzamy też, gdzie dany artykuł jest najtańszy.

Ceny porównujemy w najbardziej popularnych dyskontach i marketach w Słupsku. To Biedronka, E.Leclerc, Kaufland, Lidl, Netto i Real. Sprawdzamy ceny piętnastu produktów spożywczych: chleba, bułek, jaj, makaronu, cukru, mąki, mleka, margaryny Delmy, ćwiartki z kurczaka, śmietany, ryżu, kaszy, piwa, wódki czy czekolady. Ceny, które porównujemy, dotyczą konkretnego dnia. Te, które podajemy w dzisiejszym artykule, dotyczą 7 maja.

Chleb, tak jak w kwietniu (i we wcześniejszych miesią­cach), wciąż najtaniej kupimy w Realu. Za ten podstawowy produkt zapłacimy tam 1,19 zł. W marketach sieci Netto za chleb zapłacimy 1,39 zł, w Biedronce i Lidlu – 1,59 zł, a najwięcej w E.Leclercu – 1,99 zł.

Pół litra wódki Żubrówki najtaniej kupimy w Netto, Lidlu i Kauflandzie. Na pół litra tego alkoholu wydamy 19,99 zł. Nieco więcej, bo 20,99 zł kosztować nas będzie Żubrówka zakupiona w Realu, a 22,99 zł w E.Leclerc. W Biedronce wódkę Żubrówka wciąż kupimy tylko w butelce 0,7-litrowej. Ta kosztować nas będzie 26,99 zł, czyli o złotówkę więcej niż w poprzednim miesiącu.

W Biedronce podrożała także czekolada. Ten słodki produkt kupimy teraz za 1,49 zł, a nie jak wcześniej za 1,35 zł.

Atrakcyjną ofertę zauważyliśmy w hipermarkecie E.Leclerc – za 10 jaj wielkości XL zapłacimy tylko 2,30 zł. Dla porównania wspomnijmy, że 10 jaj średniej wielkości w Lidlu, Kauflandzie, Netto i Biedronce kosztować nas będzie 3,79 zł. W Realu za 10 jaj zapłacimy 3,88 zł.

Kasza gryczana, która kosztowała wcześniej w E.Leclerc 4,35 zł, została objęta promocją i dzięki temu kupimy ją taniej o 1,8 zł. Dla porównania dodajmy, że w Lidlu za ten produkt zapłacimy 2,99 zł, w Kauflandzie 2,89 zł, w Biedronce 2,99 zł, w Netto 3,15 zł, a w Realu 3,19 zł.

Cena cukru w części dyskontów jest do siebie podobna. Za kilogram słodkiego produktu zapłacimy w każdym z pięciu marketów 2,19 zł. Jedynie w E.Leclerc cukier kosztować nas będzie 2,27 zł.

Ceny (w zł) wybranych artykułów spożywczych w najpopularniejszych marketach z 7 maja br.



















































































 BiedronkaLidlNetto
chleb pszenny krojony1,591,591,39
bułka pszenna0,290,290,25
jaja (10 szt.)3,79 (M)3,79 (M)3,79 (M)
makaron 2-jajeczny1,191,191,19
cukier biały (1 kg)2,192,192,19
mąka pszenna extra1,391,452,79
mleko 3,2% (1 l)2,392,392,39
margaryna Delma extra3,49 (500 g)2,88 (450 g)2,88 (450 g)
ćwiartki z kurczaka (1 kg)5,996,255,99
śmietana 18%1,89 (330 g)2,29 (400 g)1,99 (400 g)
ryż biały długoziarnisty (400 g)1,691,691,69
kasza gryczana (400 g)2,992,993,15
piwo (puszka 0,5 l)3,19 (Lech)2,89 (Carlsberg)2,79 (Carlsberg)
wódka Żubrówka26,99 (0,7 l)19,99 (0,5 l)19,99 (0,5 l)
czekolada mleczna1,491,351,35


















































































 E.LeclercKauflandReal
chleb pszenny krojony1,991,491,19
bułka pszenna0,280,170,19
jaja (10 szt.)2,30 (XL)3,79 (M)3,89 (M)
makaron 2-jajeczny1,051,191,25
cukier biały (1 kg)2,272,192,19
mąka pszenna extra1,441,391,49
mleko 3,2% (1 l)2,692,392,39
margaryna Delma extra3,59 (500 g)2,89 (450 g)2,99 (450 g)
ćwiartki z kurczaka (1 kg)4,995,994,69
śmietana 18%2,99 (330 g)1,99 (400g)2,79 (400 g)
ryż biały długoziarnisty (400 g)1,692,281,65
kasza gryczana (400 g)2,552,893,19
piwo (puszka 0,5 l)3,09 (Lech)3,29 (Heineken)3,39 (Lech)
wódka Żubrówka22,99 (0,5 l)19,99 (0,5 l)20,99 (0,5 l)
czekolada mleczna1,391,351,45

 

 

Galerie handlowe otwarte od 1 lutego?

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
skandynawia

Dla porównania podam ceny tych produktów w Skandynawii. Mieszkam tu od dawna i widząc ceny w Polsce, aż chciałoby się wsiąść do samolotu i nie wychodzić z tych sklepów 2 dni :D

Chleb- ok 13 zl
Bułka- ok 2 zł
Jajka 10 szt - ok 15 zl
Makaron- ok 8 zł
Cukier- ok 5 zł
Mąka - ok 5 zł
Mleko - ok 4 zł
Margaryna - ok 10 zł
Kurczak - ok 15 zl za kg
Śmietaną- ok 4 zł
Ryż - ok 6 zł
Kasza gryczana - nie ma (tylko w polski sklep ok 10 zł)
Piwo- ok 7 zł puszka
Czekolada- ok 6 zł
Wódka - nie pije i nie znam ceny :)

r
rr

to znaczy gdzie jest najtaniej? Gdzie mamy kupywać?

l
leon 67

To jakaś patologia na tych kasach ja słyszałem o kilkunastu tego typu przypadkach od znajomych a sam doświadczyłem trzech na łączną kwotę 25zł!!! Już tam zakupów nie robię!!!

l
leon 67

 Jeśli chcesz porównywać ceny w sklepach skandynawskich i Polskich to lepiej napisz jak to ma się do zarobków i innych wydadków typu opłaty stałe (czynsz prąd gaz tele. samochód  itp.) to Ci wyjdzie że i tak masz dobrze mimo że nie pijesz wódki!!!

R
Raz

Ta kupujcie pieczywo w Realu. Jak na drugi dzień bułka sypie mi sie pokrywajac cala jajecznice na talerzu. Chleb tez ledwie dycha na drugi dzień. W realu jest najgorsze pieczywo wiec nie ma co sie dziwic, ze jest najtańsze bo jest zrobione z jakiegos shitu. W eclerze 2 zl za chleb jak najbardziej oplacalne ze wzgledu na jakosc, która moze i nie powala ale jak na marketowe standardy jest dobrze. Lepiej wybrac biedronke bo maja swoje zamienniki, które jakościowo nie odbiegaja bardzo od markowych produktów, a sa znacznie tańsze i tutaj tkwi sekret biedronki.

K
Kacper

Śmiech na sali..... JAk mmożna porównywać chleb 500gram z biedronki do chleba 350gram z reala?! to jest taniej dla was?  Za chleb w realu wychodzi 1,7 przy zachowaniu wagi 500 gram.

o
obywatel Słupska

Witam.
Nie ma czegoś takiego jak najtańszy sklep, każdy znich średnio tyle samo kosztuje.
Wprowadzają  niższe kwoty na wybrane produkty inne niż w pozostałych sklepach i w tem sposób zachęcają klientów.
Sklepy rekompensują to sobie wyższymi cenami na pozostałych produktach.
 

O
Obwieś

"to znaczy gdzie jest najtaniej? Gdzie mamy kupywać?"
Dla tutejszych  w większości bezrobotnych lub zarabiających najniższą  krajową i tak jest za drogo.   Nie każdy jest posłem, europosłem, senatorem, lekarzem  czy prezesem.

o
ok

w sano, nie! sprawdzajcie przy kasie wydruki fiskalne bo juz nie raz njie dwa zlapalem w sano kasjerki na bledzie!

l
leon 67

Na pewno nie w SANO bo tam kasjerki rypią na kaskę i nie zaoszczędzisz!!!

a
aa

ale hit, nie macie o czym pisać?

Dodaj ogłoszenie