Porównujemy ceny w Biedronce, E.Leclerc, Kauflandzie, Lidlu, Netto i Realu

Dorota Aleksandrowicz dorota.aleksandrowicz@mediaregionalne.pl
sxc.hu
Co miesiąc porównujemy piętnaście produktów spożywczych z sześciu najbardziej popularnych dyskontów w Słupsku. Od naszego ostatniego raportu sprzed miesiąca jest kilka obniżek.

Nasz spożywczy koszyk, który służy do porównania cen, składa się z: chleba, bułek, jaj, makaronu, cukru, mąki, mleka, margaryny Delma, ćwiartek z kurczaka, śmietany, ryżu, kaszy, piwa, wódki czy czekolady. Ceny porównujemy w marketach sześciu sieci handlowych: Biedronka, E.Leclerc, Kaufland, Lidl, Netto i Real. Ceny produktów, które ze sobą porównujemy, sprawdziliśmy 6 października.

Chleb wciąż najtaniej kupimy w Realu (1,19 zł). W Kauflandzie i Netto na ten podstawowy produkt spożywczy zapłacimy 1,49 zł, w Biedronce i Lidlu wydamy na niego 1,59 zł. W E.Leclerc chleb kupimy taniej niż miesiąc temu, bo za 1,38 zł (w poprzednim miesiącu kosztował 1,59 zł). Chleb podrożał z kolei w Kauflandzie. W poprzednim miesiącu był o 10 groszy tańszy.

Bułki najtaniej kupimy w markecie E.Leclerc (14 groszy), a potem w Realu (15 groszy) i w Kauflandzie (16 groszy). Trochę więcej wydamy na nie w Netto (27 groszy), Lidlu i w Biedronce (29 groszy). Bułki potaniały w E.Leclercu. Miesiąc temu były o połowę droższe (kosztowały 28 groszy).

Potaniał cukier - we wszystkich marketach kilogram tego produktu kupimy za niecałe 1,90 zł. Najtańszy cukier jest w Lidlu (1,85 zł) i w E.Leclercu (1,86 zł). W Biedronce kilogram cukru kosztować nas będzie 1,88 zł. W Realu, Netto i w Kauflandzie zapłacimy za niego 1,89 zł. W E.Leclerc, Netto i Kauflandzie cukier potaniał o 10 groszy, w Lidlu o cztery grosze, w Realu o siedem groszy. W Biedronce cena cukru obniżyła się o 1 grosz.

Mleko w Kauflandzie, Lidlu, Netto i w Biedronce kupimy za 2,05 zł. W Realu kupimy mleko za 2,15 zł, a w E.Leclercu za 2,25 zł. Mleko potaniało w E.Leclercu - o 14 groszy, w Kauflandzie, Realu i Netto o 10 groszy, a w Lidlu o cztery grosze. W Biedronce cena mleka pozostała bez zmian.

Pół litra wódki Żubrówka kupimy najtaniej w Kauflandzie (18,99 zł).W Realu alkohol ten kosztować nas będzie 19,37 zł, a w E.Leclerc 19,95 zł. W Lidlu i w Biedronce pół litra Żubrówki kupimy za 19,99 zł, zaś w Netto za 21,99 zł. Żubrówka potaniała w E.Leclercu o 3,04 zł. W pozostałych marketach cena tego alkoholu pozostała bez zmian.

Ceny produktów (zł) z 6 października



















































































 BiedronkaLidlNetto
chleb pszenny krojony1,591,591,49
bułka pszenna0,290,290,27
jaja (10 szt.)3,353,293,99
makaron 2-jajeczny1,151,151,19
cukier biały (1 kg)1,881,851,89
mąka pszenna extra1,271,273,45 (2,5 kg)
mleko 3,2% (1 l)2,052,052,05
margaryna Delma extra3,49 (550 g)2,88 (450 g)2,88 (450 g)
ćwiartki z kurczaka (1 kg)5,965,965,99
śmietana 18%1,59 (330 g)1,89 (400 g)2,09 (400 g)
ryż biały długoziarnisty (400 g)1,581,551,69
kasza gryczana (400 g)2,952,952,99
piwo (puszka 0,5 l)3,15 (Lech)2,89 (Carlsberg)2,79 (Carlsberg)
wódka Żubrówka (0,5 l)19,9919,9921,99
czekolada mleczna1,491,491,35


















































































 E.LeclercKauflandReal
chleb pszenny krojony1,381,491,19
bułka pszenna0,140,160,15
jaja (10 szt.)3,383,393,89
makaron 2-jajeczny0,991,151,25
cukier biały (1 kg)1,861,891,89
mąka pszenna extra1,441,271,89
mleko 3,2% (1 l)2,252,052,15
margaryna Delma extra7,49 (1 kg)2,88 (450 g)2,86 (450 g)
ćwiartki z kurczaka (1 kg)5,995,997,29
śmietana 18%2,18 (330 g)1,99 (400 g)2,53 (400 g)
ryż biały długoziarnisty (400 g)1,691,941,65
kasza gryczana (400 g)23,392,492,85
piwo (puszka 0,5 l)2,85 (Lech)2,79 (Carlsberg)2,65 (Lech)
wódka Żubrówka (0,5 l)19,9518,9919,37
czekolada mleczna1,151,351,36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerie handlowe otwarte od 1 lutego?

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Damian 8306

Widzę błąd !!! kasza gryczana (400 g) (23,39) (2,49) (2,85)

k
kupiec

I tak Real jest najdroższy z w/w wymienionych , a ten najtańszy ich "chlebopodobny " wytwór POżal się Boże !!

b
booboo

powinno raczej być wyrób chlebopodobny, bułkopodobny, czekoladopodobny...itd 
Ludzie patrzcie co jecie bo większość tych śmieci to produkty które mają imitować prawdziwe produkty, nie dajcie się nabierać za parę groszy mniej się truć..
pozdrawiam 

s
staly bywalec

Ceny zmianiają się czesto z dnia na dzień, generalnie w każdym taniej dostaniemy coś innego. Polski nieda sie porównać do Niemczech. Nikt z was niema pojęcia nawet na jakiej podstawie wyznaczana jest cena i czemu choćby wymieniona wyżej czekolada tyle kosztuje w niemczech a czemu tyle w Polsce. Wiec niemacie o czym debatować bo robicie z siebie debili jak ci w sejmie którzy udają że coś wiedzą a nic nie wiedza. Tak samo i wy.

M
Mathias

~li jak ty mieszkasz w Niemczech to dlaczego piszesz, że "jesteśmy dymani"? - rozumiem, że ty jesteś dy..na tam i tu porządnie, bo mnie jakoś d.u.p.a nie boli, także nie czuje abym był.
Nawiasem mówiąc to o kant ...rozbić tego typu zestawienia, bo tak naprawdę to kto co porównuje: mleko? ale jakie? 0,5% ; 1,5% czy 3,2%???

C
Cezary

Zgadzam się ceny artykułów spożywczych są niższe w Niemczech ale dotyczy to produktów  w promocji. Pozatym są podobne. Nie zapominajmy też, że VAT w Niemczech jest niższy

l
li

mieszkam w niemczech i ceny są mniejsze pomimo że to ten sam sklep co w polsce.........jesteśmy dymani na cenach a przykład to chociażby czekolada ritter w niemczech 2,50 zł w  polsce 5 zł...

s
s

chleb 79 centów lidl berlin

P
PSEUDO GP24 EKONOMISTA

LTO TO PISAL?? ZERO WIEDZY EKONOMICZNEJ!!! A TY GOSCIU W NIEMCZECH SAMA CZEKOLADA ZYJESZ??MOZE NAPISZESZ ILE PLACISZ ZA CHLE A WLASCIWIE MLEKO MIESZKANIE BILET AUTOBUSOWY I MGE WYLICZAC W NIESKONCZONOSC A TO ZE KILKA PRODUKTOW JEST TANSZYCH OK,liczy sie sila nabywcza pieniadza a ta jest raptem dwa razy wyzsza niz w polsce!!

n
nie rozumiem

Nie rozumiem!!!!!!!!  i tym samym nie akceptuję!!!!!!!!!!!!! jakiejś prywatności Mollom . Jeżeli będzie napisana w języku obowiązującym , URZĘDOWYM!! w tym kraju to rozważę !!!!
KONSULTOWAŁEM Z PRAWNIKAMI !!!!

l
li

mieszkam w niemczech i ceny są mniejsze pomimo że to ten sam sklep co w polsce.........jesteśmy dymani na cenach a przykład to chociażby czekolada ritter w niemczech 2,50 zł w  polsce 5 zł...

a
a

Są sklepy które dają spory upust (ok 20%) na hasło "bez paragonu". I taniej się nie da kupić w tym smutnym jak wagina mieście.

A
Alex123456

Ciekawy jestem kto sprawdzał te ceny... Pracuję w jednym ww. dyskontów i nie zgadzam się z tymi cenami są przekłamane. Pozdrawiam
 

Dodaj ogłoszenie