Porównujemy ceny w Biedronce, Lidlu, Netto, E.Leclerc, Kauflandzie i Realu

Dorota Aleksandrowicz dorota.aleksandrowicz@mediaregionalne.pl
sxc.hu
Na początku każdego miesiąca porównujemy ceny piętnastu produktów spożywczych z sześciu najbardziej popularnych dyskontów. Sprawdzamy też, gdzie są ciekawe oferty.

Ceny porównujemy w najbardziej popularnych dyskontach i marketach w Słupsku. To Biedronka, E.Leclerc, Kaufland, Lidl, Netto i Real. Sprawdzamy ceny piętnastu produktów spożywczych: chleba, bułek, jaj, makaronu, cukru, mąki, mleka, margaryny Delmy, ćwiartki z kurczaka, śmietany, ryżu, kaszy, piwa, wódki czy czekolady. Ceny, które porównujemy dotyczą konkretnego dnia. Podkreślamy, że ceny, które porównujemy dotyczą konkretnego dnia. Te, które podajemy w dzisiejszym artykule dotyczą 1 lipca.

W porównaniu do poprzedniego miesiąca we wszystkich marketach nastąpiły zmiany cenowe. Część produktów podrożała, inne są częściowo tańsze. Z naszych obserwacji wynika, że cukier najtaniej kupimy w Netto, Lidlu i Biedronce (1,99 zł). Nieco drożej, bo 2,15 zł zapłacimy za ten produkt w Kauflandzie. W E.Leclercu cukier kosztować nas będzie 2,17 zł, a w Realu - 2,19 zł.

W Biedronce 10 średnich jaj kupimy o 10 groszy taniej niż w poprzednim miesiącu. Tańszy jest także makaron jajeczny. Produkt ten kupimy o 4 grosze taniej. Spadła także cena mąki, z 1,37 zł na 1,29 zł. Ponadto, w czerwcu za mleko w Biedronce musieliśmy zapłacić za 2,35 zł. 1 lipca cena tego produktu wynosiła 2,29 zł. Tańszy jest także ryż, który kupimy za 1,59 złotych. W poprzednim miesiącu musieliśmy zapłacić za niego 1,65 zł. Wódkę Żubrówkę 0,7 l kupimy za 26,99 zł, czyli o prawie złotówkę taniej niż w czerwcu.

W Biedronce więcej niz przed miesiącem zapłacimy za śmietanę, której obecny koszt to 2,19 zł. Przypomnijmy, że w czerwcu śmietana kosztowała tam 1,89 zł.
Zadowoleni mogą być stali klienci E.Leclerc, w którym potaniał makaron jajeczny. Produkt ten kupimy za 0,99 zł, a nie jak w poprzednim miesiącu za 1,05 zł. Podrożały natomiast ćwiartki z kurczaka. W poprzednim miesiącu musieliśmy zapłacić za nie 4,99 zł, w tym miesiącu jest to 5,45 zł.

W Kauflandzie potaniały średnie jaja (10 sztuk). Trzeba na nie wydać 3,59 zł, a nie jak poprzednio 3,75 zł. Taniej kupimy także cukier, za który zapłacimy 2,15 zł, czyli o 4 grosze mniej niż poprzednio. Cena mleka również spadła. Teraz kupimy je za 2,29 zł (cena w poprzednim miesiącu - 2,49 zł).

W Lidlu makaron jajeczny kupimy o 4 grosze mniej. Potaniał także cukier, którego obecny koszt to 1,99 zł, a nie 2,15 zł, jak w poprzednim miesiącu. Mąka również jest tańsza, kosztuje 1,35 zł, czyli o złotówkę mniej niż poprzednio.

W Netto taniej kupimy m.in. jajka. Za 10 jaj średniej wielkości zapłacimy 3,59 zł, a nie jak poprzednio 3,65 zł. Cukier kupimy za 1,99 zł (w czerwcu 2,15 zł).

W Realu możemy skorzystać z ciekawej promocji. 10 średnich jaj kosztować nas tam będzie 2,99 zł, podczas gdy przed miesiącem było to 3,89 zł. Potaniały także ćwiartki z kurczaka. Za ten produkt zapłacimy 5,49 zł, czyli o złotówkę mniej niż w czerwcu. O złotówę podrożała z kolei wódka Żubrówka (0,5 l), którą kupimy za 20,99 zł.

Ceny produktów (w zł) z 1 lipca



















































































 BiedronkaLidlNetto
chleb pszenny krojony1,591,591,49
bułka pszenna0,290,290,27
jaja (10 sz. M)3,553,593,59
makaron 2-jajeczny1,151,151,19
cukier biały (1 kg)1,991,991,99
mąka pszenna extra1,291,352,89
mleko 3,2% (1 l)2,292,352,29
margaryna Delma extra3,49 (550 g)2,88 (450 g)2,88 (450 g)
ćwiartki z kurczaka (1 kg)5,996,255,99
śmietana 18%2,19 (330 g)2,25 (400 g)2,29 (400 g)
ryż biały długoziarnisty (400 g)1,591,691,69
kasza gryczana (400 g)2,992,993,15
piwo (puszka 0,5 l)2,99 (Lech)2,89 (Carlsberg)2,79 (Carlsberg)
wódka Żubrówka26,99 (0,7 l)19,99 (0,5 l)19,99 (0,5)
czekolada mleczna1,491,491,35


















































































 E.LeclercKauflandReal
chleb pszenny krojony1,591,491,19
bułka pszenna0,280,150,29
jaja (10 szt.)3,493,592,99
makaron 2-jajeczny0,991,191,25
cukier biały (1 kg)2,172,152,19
mąka pszenna extra1,441,351,49
mleko 3,2% (1 l)2,492,292,39
margaryna Delma extra2,882,89 (450 g)2,99 (450 g)
ćwiartki z kurczaka (1 kg)5,455,995,49
śmietana 18%2,18 (330 g)2,29 (400 g)2,29 (330 g)
ryż biały długoziarnisty (400 g)1,691,751,65
kasza gryczana (400 g)2,992,793,19
piwo (puszka 0,5 l)3,09 (Lech)3,29 (Heineken)3,39 (Lech)
wódka Żubrówka22,99 (0,5 l)18,99 (0,5 l)20,99 (0,5 l)
czekolada mleczna1,391,351,39

 

Galerie handlowe otwarte od 1 lutego?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
mieszkanka

Leclerc to totalne dno.Takie powierzchnie duże w sklepie,a towaru konkretnego nie ma.Nawet ich te tanie banany nie sa kupowane,Totalna porażka z tym sklepem..Na  samym początku ich działalności tom półki się uginały od towaru.A teraz to towar jest wysunięty na brzeg,a dalej pustki.Jakoś towaru beznadziejna-to znaczy brak towaru.Szkoda oświetlać te hektary powierzchni !!!

Dodaj ogłoszenie