Posłanka na kółkach

  Posłanka na kółkach

  Piotr Kawałek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Jolanta Szczypińska podpisuje listę poparcia w redakcji "Głosu Pomorza”.

  Jolanta Szczypińska podpisuje listę poparcia w redakcji "Głosu Pomorza”. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Już kilkudziesięciu mieszkańców podpisało się pod projektem uchwały, która zakłada budowę porządnych i bezpiecznych ścieżek rowerowych.
  Jolanta Szczypińska podpisuje listę poparcia w redakcji "Głosu Pomorza”.

  Jolanta Szczypińska podpisuje listę poparcia w redakcji "Głosu Pomorza”. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Nasi partnerzy

  Nasi partnerzy


  Stowarzyszenie Aktywne Pomorze, Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Radio Koszalin, Telewizja Słupsk, Portal Słupskich Rowerzystów www.mtb.slupsk.pl, Turystyczne Koło Rowerowe przy kościele św. Jacka.  Wczoraj podpis pod projektem, z własnej inicjatywy, złożyła w redakcji posłanka Jolanta Szczypińska.

  - Lubię jeździć rowerem - mówi posłanka. - Niestety, wciąż brakuje ścieżek rowerowych w Słupsku, a te, które są nie zawsze są dobrze wykonane. Przydałyby się ścieżki bezpieczne, które nie będą się nagle urywały, bez znaków drogowych i latarni.

  "Głos Pomorza" wraz ze stowarzyszeniem Aktywne Pomorze prowadzi kampanię na rzecz budowy w mieście bezpiecznych ścieżek rowerowych. Owocem naszej pracy jest projekt uchwały, którą złożymy na ręce radnych. Znajdują się w niej standardy budowy ścieżek opracowane przez specjalistów i obowiązujące w wielu polskich miastach.

  Dzięki standardom drogi rowerowe nie będą mogły mieć ostrych zakrętów, pułapek w postaci znaków lub innych przeszkód, mają być wykonane z betonu lub asfaltu, a tylko w wyjątkowych sytuacjach z kostki brukowej.

  Poprzeć

  Poprzeć


  inicjatywę uchwałodawczą można w redakcji przy ul. Pobożnego 19 w Słupsku, od poniedziałku do piątku, w godz. od 9 do 18. Również w redakcji Radia Koszalin - ul. Filmowa 2. Potrzebne jest imię, nazwisko, adres i numer pesel. Zapraszamy też osoby, chcące zbierać podpisy. Kontakt: Piotr Kawałek, tel. 059 848 81 19, piotr.kawalek@ gp24.pl  Apelujemy do klubów rowerowych, organizacji pozarządowych i zwykłych rowerzystów. Wesprzyjcie naszą akcję, pokażcie swoją siłę.

  Zróbmy coś wspólnie. Dajmy rządzącym narzędzia i argumenty do działania. W październiku zorganizujemy wielką rowerową paradę poparcia dla uchwały.

  Rowerzyści! Wspólnie mamy szansę zmienić to miasto. Liczba głosów rośnie. Wczoraj mieliśmy ich już kilkadziesiąt. Aby złożyć uchwałę, potrzeba 400. Zachęcamy do składania podpisów.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (54)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (54) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo