Powalczyli w Świeciu

(suw)
W ostatniej kolejce spotkań pierwszego etapu rozgrywek w II lidze koszykarzy, drużyna białogardzkiego Orła przegrała w Świeciu z tamtejszym Polpakiem, ale mimo braku trzech podstawowych graczy Marka Korgiela, Piotra Nosewicza i Dawida Niemira prawie przez całe spotkanie prowadziła wyrównaną walkę.

Polpak Świecie - Orzeł Białogard 89:83 (18:19, 24:22, 22:14, 25:28). POLPAK: pierwsza piątka - Makowski - 14 (1x3), Lipiński - 13 (1x3), Głowala - 12, Skiba - 10 (3x3), Herman - 0; pozostali gracze - Iciek - 13 (1x3), Robak - 9 (1x3), Tracz - 9, Marchewka - 6, Sondej - 3 (1x3). ORZEŁ: pierwsza piątka - M. Widz - 29 (5x3), Kirejczyk - 18, Łuć - 18 (1x3), Raszpunda - 10, Kondraciuk - 3; pozostali gracze - Skoczyk - 5, R. Widz - 0.
Mecz rozpoczął się po myśli miejscowych, którzy objęli prowadzenie po trójce rutynowanego Skiby. W 4 minucie w ten sam sposób do remisu 7:7 doprowadził Mariusz Widz, a minutę później kolejny rzut za trzy punkty tego samego zawodnika dał Orłowi prowadzenie 10:7. Od tego momentu trwała walka "kosz za kosz" do końca pierwszej kwarty. Koszykarze Orła udanie rozpoczęli drugą kwartę. Po sześciu punktach zdobytych przez M. Widza w 12 minucie było 25:18 na ich korzyść, a gospodarze zostali bez Hermana, który po starciu ze zdobywcą wszystkich punktów dla gości doznał kontuzji łuku brwio- wego i został odwieziony do szpitala. Później M. Widza wsparli Dawid Łuć oraz Andrzej Kirejczyk i w 16 minucie Orzeł wygrywał już różnicą 9 punktów (33:24). W końcowych fragmentach tej części gry goście przestali jednak zdobywać punkty i miejscowi po skutecznej serii 9: 0 prowadzili po pierwszej połowie 42:41. O wygranej gospodarzy zadecydowała trzecia kwarta wygrana przez nich 22:14. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania Polpak kontrolował sytuację na boisku, a w 17 minucie uzyskał najwyższe prowadzenie 83:69. Goście, grając ambitnie do końca w 39 minucie zniwelowali różnicę do pięciu punktów (81:86), ale miejscowi nie pozwolili już im na nic więcej.

Wyniki 14. kolejki:

Polpak Świecie - Orzeł Białogard 89:83, Viking Rumia - Basket Kwidzyn 6866, AZS Szczecin - Astoria Bydgoszcz 80:89, SK MAG RYS Zgierz - Onyks/Pyra Poznań 66:71.