Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku z nagrodą od ministerstwa

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Część zespołu PCPR w Słupsku. Trzecia od lewej Urszula Dąbrowska, dyrektorka placówki.
Część zespołu PCPR w Słupsku. Trzecia od lewej Urszula Dąbrowska, dyrektorka placówki. PCPR Słupsk
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku otrzymało nagrodę Ministra Rodziny i Polityki Społecznej za osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej. Placówka jest jedną z sześciu jednostek wyróżnionych w skali kraju.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, jak co roku, przyznała nagrody specjalne pracownikom socjalnym i jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie prowadzonych działań. W tym roku przyznanych zostało sześć nagród indywidualnych oraz 6 nagród zespołowych.

Jedną z placówek, która otrzymała nagrodę zespołową jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Zostało ono docenione za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej.

- Najwięcej satysfakcji w naszej pracy daje nam uśmiech dziecka i poczucie, że jest ono szczęśliwe i bezpieczne – mówi Urszula Dąbrowska, dyrektor PCPW w Słupsku.

Jednym z większych zadań, które przeprowadziło w tym roku PCPR była realizacja projektu "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19", na które placówka – działająca w strukturze Powiatu Słupskiego – zdobyła ponad 800 tys. zł dofinansowania z Funduszy Europejskich.

Pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, audiowizualnego, specjalistycznego oprogramowania, środków ochrony osobistej dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. W obszarze działania PCPR jest prawie 200 dzieci w wieku szkolnym, które przebywają w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka.

Realizacja tego programu jest już na etapie finalnym. Do tej pory PCPR przekazało dzieciom z rodzinnej pieczy zastępcze 168 laptopów z oprogramowaniem Office, trzy tablety, 16 urządzeń wielofunkcyjnych, słuchawki z mikrofonami oraz oprogramowanie dla dzieci z niepełnosprawnością. Natomiast do placówek opiekuńczo - wychowawczych trafiło 25 komputerów stacjonarnych, pięć telewizorów, pięć projektorów z ekranami, trzy skanery, pięć odtwarzaczy audio.

Ponadto w pięciu placówkach funkcjonujących w ramach Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci utworzono i wyposażono miejsca kwarantanny dla dzieci z instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Dzieci z pieczy rodzinnej i instytucjonalnej otrzymały również środki ochrony osobistej, które również zostały zakupione w ramach projektu – 3170 maseczek, 15 850 rękawiczek oraz 350 litrów płynów dezynfekcyjnych.

Zobacz także: Zaczęły się testy na koronawirusa w instytucjach opieki. Szpital zrobi ich 1000.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza