Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstał eko sklep w Lęborku (wideo)

Sylwia Lis
Małgorzata Sarzyńska-Górska (w środku) podkreśla, że jej biznes jest także nastawiony na korygowanie wad postawy u dzieci.
Małgorzata Sarzyńska-Górska (w środku) podkreśla, że jej biznes jest także nastawiony na korygowanie wad postawy u dzieci. Sylwia Lis
W sklepie be!Eko w Lęborku można m.in. kupić buty ortopedyczne dla dzieci. Firma powstała dzięki unijnej dotacji. Teraz sklep otrzyma dofinansowanie na leczenie wad postawy. Program obejmie aż 270 dzieci.

Salon be!Eko powstał w ubiegłym roku w ramach projektu "Moja firma - mój biznes" współfinansowane­go przez Unię Europejską i realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku.

- Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 21 tysięcy złotych. Sklep powstał z inspiracji bycia rodzicem i z potrzeb, z jakimi borykają się rodzice dzieci, które mają problemy z koślawością stóp, kolan, płaskostopiem - mówi Magdalena Sarzyńska-Górs­ka, właścicielka sklepu be!Eko. - W naszej ofercie są tylko polskie produkty z certyfikatem, promujemy lokalny przemysł. W sklepie można kupić buty również ortopedyczne, ubrania dla maluchów.

Ideą działalności salonu be!Eko jest połączenie w jednym miejscu sprzedaży z inicjatywą propagowania i promowania ekologicznego i zdrowego trybu życia.
- Jako jedyni w powiecie lęborskim prowadzimy cyklicznie bezpłatne badania dziecięcych stóp na podoskopie tradycyjnym - informuje właścicielka sklepu be!Eko.

Pani Magdalena dodaje: - Organizujemy też warsztaty, podczas których z surowców wtórnych dzieciaki robią coś, co może wiele razy się przydać, na przykład zabaw­ki - mówi kobieta.

- Włącza­my się w akcje charytatywne i społeczne. Zdobyliśmy też certyfikat miejsca przyjaznego dziecku i mat­ce.

Ale to nie wszystko. Salon be!Eko otrzyma dofinansowanie z Lokalnej Grupy Rybackiej "Pradolina Łeby" na kolejny projekt. - Wkrótce będziemy realizować projekt "Chodźcie z nami po zdrowie naszych dzieci - profilaktyka wad postawy i promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci 5 i 6-letnich". Na ten cel otrzymamy ponad sto tysięcy złotych, czyli 60 procent wartości projektu. Będziemy przeciwdziałać i zapobiegać w powstawaniu wad postawy w dziewięciu gminach, w których działa LGR "Pradolina Łeby" - wyjaśnia Magdalena Sarzyńska-Górska.

Projekt ruszy na przełomie sierpnia i września tego roku. Obejmie 270 dzieci, które zostaną zdiagnozowane i otrzymają kapcie profilaktyczne. Pięćdziesięcioro dzieci, które będą wymagać największej rehabilitacji, wyjedzie na weekend do obiektów agroturystycznych, gdzie znajdą się pod opieką rehabilitanta, fizjoterapeuty, lekarza medycyny rodzinnej, dietetyka, psychologa, pedagoga edukacji turystycznej.

Poza tym za dotację zakupiony zostanie specjalny sprzęt do badania wad postawy u dzieci. - Takiego jesz­cze nie ma w całym województwie pomorskim
- twierdzi pani Magdalena.

- Wszystkie badania dzieci będą bezpłatne, a rekrutację przeprowadzimy wspólnie z gminami i ośrodkami pomocy społecznej. Zależy nam na tym, aby dotrzeć do dzieci, które faktycznie potrzebują wsparcia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza