Pożar kamienicy w Lęborku. Zmarła 16-letnia dziewczyna...

  Pożar kamienicy w Lęborku. Zmarła 16-letnia dziewczyna poszkodowana w pożarze kamienicy na ul. Pileckiego

  Marcin Kapela

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zmarła 16-letnia dziewczyna, która w wyniku pożaru w kamienicy przy ul. Pileckiego w Lęborku uległa znacznemu poparzeniu. Po pożarze trafiła do szpitala w Szczecinie, gdzie mimo intensywnego leczenia nie udało się uratować lęborczanki.
  Zmarła 16-letnia dziewczyna poszkodowana w pożarze w Lęborku
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Anna Bigus

  Jak podaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku będzie przeprowadzona sekcja zwłok. Podejrzanemu o spowodowanie pożaru, który przebywa w areszcie, grozi od 2 do 12 lat.

  - Potwierdzamy, że nastąpiła śmierć nastolatki - mówi prokurator Paweł Wnuk, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. - Zostanie zarządzona sekcja zwłok, która ma wykazać, co było przyczyną śmierci dziewczyny i czy jej śmierć miała związek z pożarem. Dopiero po uzyskaniu wyników sekcji zwłok będzie można mówić o ewentualnej zmianie zarzutów przestępstwa podejrzanemu. W rachubę wchodzi art. 163, par. 3 Kodeksu Karnego, to jest spowodowanie pożaru, którego skutkiem była śmierć człowieka. Przestępstwo to jest zagrożone karę od 2 lat do lat 12. Ewentualna taka decyzja zostanie najwcześniej podjęta po uzyskaniu wyników sekcji zwłok.

  18-latek przyznał się do podpalenia kamienicy w Lęborku


  W piątek 5.10.2018 r. Sąd Rejonowy w Słupsku zastosował trzymiesięczny areszt wobec Macieja D., 18-letniego mieszkańca gminy Nowa Wieś Lęborska, podejrzanego o spowodowanie pożaru w kamienicy przy ul. Pileckiego w Lęborku.


  - Maciej D. przesłuchany w charakterze podejrzanego i przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, po czym złożył obszerne wyjaśnienia, w których szczegółowo opisał przebieg swojego przestępczego zachowania - informuje Paweł Wnuk, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. - Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Słupsku, w dniu 05 października 2018 r. Sąd Rejonowy w Słupsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 m-cy.

  Maciej D. to 18-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska oraz były partner życiowy jednej z pokrzywdzonej zamieszkującej podpalony budynek.

  Przeczytaj więcej na ten temat pożaru: Pożar w kamienicy w Lęborku 1.10.2018. 12 osób trafiło do szpitala po pożarze kamienicy na ulicy Pileckiego. 3 dzieci w ciężkim stanie  Przeczytaj także: Tragiczny pożar na Matarni w Gdańsku 30.09.2018. W pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Kadetów zginęła dwójka dzieci [zdjęcia, wideo]
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia

  Wideo

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.