MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pracownia Przystań poszukuje nowych zleceniodawców (zdjęcia, wi)

Zbigniew Marecki
Przystań działa w 300-metrowym budynku, który po przekazaniu go   przez władze miejskie wymagał wielu prac adaptacyjnych, aby mogły w nim pracować osoby niepełnosprawne.
Przystań działa w 300-metrowym budynku, który po przekazaniu go przez władze miejskie wymagał wielu prac adaptacyjnych, aby mogły w nim pracować osoby niepełnosprawne. Zbigniew Marecki
To mogło się wydarzyć tylko dzięki temu, że słupszczanie przyszli nam z pomocą - mówi Zofia Stodoła, twórczyni Przedsiębiorstwa Społecznego "Przystań "dla niepełnosprawnych, która działa w budynku byłej noclegowni przy ulicy Gdyńskiej 13a w Słupsku. W poniedziałek efekt dotychczasowych prac zaprezentowano dziennikarzom.

Przystań działa w 300-metrowym budynku, który po przekazaniu go przez władze miejskie wymagał wielu prac adaptacyjnych, aby mogły w nim pracować osoby niepełnosprawne.

- Szybko okazało się, że nie spełniamy kryteriów, aby otrzymać wsparcie PFRON-u, ale nie załamaliśmy się - opowiada Zofia Stodoła. Razem ze wspierającymi Fundację organizacjami - Słupskim Ośrodkiem Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim oraz Centrum Integracji Społecznej w Słupsku - udało się pozyskać nie tylko fundusze i sponsorów, ale i ludzi, którzy wykonali bardzo wiele prac na terenie pracowni. Wszyscy pamiętają jeszcze specjalny koncert charytatywny, a organizatorzy przedsięwzięcia są wdzięczni wielu firmom i prywatnym osobom za ich pomoc.

- Teraz mamy za co i chcemy podziękować za wszystkie gesty, które wykonano wobec nas - mówiła w poniedziałek dziennikarzom Zofia Stodoła.

W jej imieniu sponsorom pracowni dziękowała także Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. W tym kontekście wymieniła słupskie firmy: Fotowoltaika, Markos, Branq i Autohak, które już dały zlecenia na rzecz pracowni.
- Dzisiaj najważniejsze jest to, abyśmy do pracowni składali zamówienia na różne czynności. Jej pracownicy mogą wykonywać rzeczy, na które inni nie mają cierpliwości. Zwracam się do wszystkich słupskich przedsiębiorców, którzy mogliby zlecić pracowni prace wymagające sprawnych rąk i praktycznego myślenia. Skontaktujcie się z Przystanią i zobaczcie, w czym moglibyście być pomocni, a wasza pomoc wróci w postaci wykonanej pracy - zachęcała prezydent Słupska.

Jak się okazuje, remont pomieszczeń trwał niemal rok, a gdy już się zakończył, młodzi podopieczni w warsztatach spędzili niewiele czasu, bo działalność nowej firmy przerwały obostrzenia związane z koronawirusem. Jednak od marca pracownia działa już normalnie. Teraz pilnie potrzebne są nowe zlecenia, bo obiekt, gdzie będą wykonywane lśni czystością, nowością i jest wyposażony w nowoczesne urządzenia, m.in. w kuchni. Natomiast pracownicy wykonują przedmioty, które są sprzedawane w galerii przy ul. Kopernika 2 w Słupsku albo składają różne elementy na rzecz współpracujących z pracownią firm. Jak mówi Zofia Stodoła, młodzi pracownicy są bardzo dokładni i sumienni. Mogą wykonywać proste prace np. składanie różnych elementów (także mebli), sortowanie czy pakowanie itp.

- W galerii przy ul. Kopernika można znaleźć niepowtarzalne wyroby rękodzieła, m.in. wykonane przez podopiecznych Przystani – dodaje Zofia Stodoła. Trwają prace też już przy budowie strony internetowej galerii, gdzie wkrótce można będzie zrobić zakupy online.

Przedsiębiorcy i osoby chcące podjąć współpracę ze słupską Przystania mogą się kontaktować z Zofią Stodołą (696081099 lub [email protected]).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza