Pracownicy słupskiego MOPR-u chcą wzrostu wynagrodzeń i...

  Pracownicy słupskiego MOPR-u chcą wzrostu wynagrodzeń i poprawy warunków pracy. Przyłączają się do ogólnopolskiego protestu

  olo

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Popierający protest do pracy przychodzą ubrani na czarno.

  Popierający protest do pracy przychodzą ubrani na czarno. ©MOPR Słupsk

  Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku przyłączają się do ogólnopolskiego protestu pracowników służb pomocy społecznej. Postulatami są m.in. poprawa warunków pracy i wzrost wynagrodzeń. Dwudziesty pierwszy listopada to także Dzień Pracownika Socjalnego.
  Popierający protest do pracy przychodzą ubrani na czarno.

  Popierający protest do pracy przychodzą ubrani na czarno. ©MOPR Słupsk

  Setki ośrodków pomocy w kraju protestuje. Ich personel przez cały tydzień przychodzi do pracy ubrany na czarno, z plakietkami
  informującymi o akcji. - My także włączmy się do protestu –informuje Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR w Słupsku – Przed m.in. pracownikami socjalnymi, asystentami rodziny, koordynatorami rodzinnej pieczy zastępczej stawia się ogromne wymagania. Muszą mieć wiedzę, z każdej praktycznie dziedziny: psychologii, socjologii, pedagogiki, pracy socjalnej i innych.
  Wymagane są kursy i wyższe wykształcenie, a zarobki są nieco wyższe od pensji minimalnej w naszym kraju. Protestujemy przeciwko polityce Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które nie pali się do spełnienia postulatów służb pomocowych.

  Postulatami są zmiany legislacyjne umożliwiające wzrost płac, poprawę warunków pracy. Zdaniem ekspertów pomocy społecznej, w branży obserwuje się duży odpływ kadr i zmiana charakteru wykonywanej pracy, starzenie się kadry, coraz mniejsze zainteresowanie młodych ludzi po studiach wykonywaniem zawodu pracownika socjalnego.

  Protest organizują Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny i Komisje Zakładowe NSZZ „Solidarność”.


  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (52)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (52) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Warto zobaczyć

  Nowa edycja budżetu obywatelskiego Podwyżka opłat za śmieci w Słupsku

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.