Prasówka 1.12.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 30.11. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tych produktów nie jedz, gdy masz kłopoty z pamięcią. Emeryci muszą uważać na to szczególnie [1.12.2022]”?

Prasówka 1.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Tych produktów nie jedz, gdy masz kłopoty z pamięcią. Emeryci muszą uważać na to szczególnie [1.12.2022]

Nasza pamięć zależy w dużej mierze od naszego trybu życia. To, że umieliśmy się nauczyć wiersza w podstawówce i nadal go pamiętamy nie znaczy, że nasza pamięć działa bez zarzutów. Ile razy zapomnieliście czy zamknęliście drzwi, albo telefonu z domu? Pamięć warto ćwiczyć całe życie. Zobaczcie przy okazji jakich produktów unikać, aby nie mieć kłopotów z pamięcią.

Nie przegap promocji!

📢 Te rasy kotów są najmądrzejsze. Oto najnowsze badania amerykańskich naukowców [1.12.2022]

Są samodzielne, bystre i oddane. Inteligencja kotów potrafi zadziwiać. Ci indywidualiści z czterema łapkami wiedzą, jak skraść twoje serce. Specjalnie dla miłośników mruczków postanowiliśmy sprawdzić, które czworonogi są najinteligentniejsze. Sprawdź w naszej galerii, które rasy kotów uznawane są za najmądrzejsze.

📢 MŚ 2022. Polska awansowała do 1/8 finału mimo porażki z Argentyną! Kluczowa... jedna bramka! O ćwierćfinał z Francją

MŚ 2022. Reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału mimo porażki z Argentyną 0:2 w ostatnim grupowym meczu! O historycznym sukcesie zaważyła... jedna bramka. To my gramy dalej kosztem Meksyku, który w końcówce stracił bramkę z Arabią Saudyjską i wygrał tylko 2:1! O ćwierćfinał Biało-Czerwoni zawalczą z aktualnym mistrzem świata, Francją.

Prasówka 1.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tak mieszka Wojciech Szczęsny z rodziną. Zobacz, jak lubi spędzać wolny czas polski bramkarz. Zajrzyj do domu Mariny i Wojciecha Szczęsnego

Wojciech Szczęsny to bramkarz polskiej kadry narodowej, który w mundialowym meczu z Arabią Saudyjską po mistrzowsku obronił rzut karny. Na co dzień piłkarz wraz z żoną Mariną i synkiem Liamem mieszkają we Włoszech, gdzie piłkarz gra w Juventusie Turyn. Zaglądamy do domów Wojciecha Szczęsnego i Mariny, żeby zobaczyć, w jakich wnętrza lubią odpoczywać gwiazdy.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia?

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

📢 Mężczyźni o tych imionach to najlepsi mężowie. Oni Cię nigdy nie zdradzą . Jakie jest znaczenie twojego imienia?

Do imion przypisane jest wiele cech osobowości. Tych pozytywnych i tych negatywnych. Sprawdź znaczenie tych imion! Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi mężami. Marzysz o szczęśliwym związku? Z nimi na pewno Ci się to uda. Zobacz listę. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami.

📢 Kiedy dojdzie Twój przelew? Godziny przelewów wychodzących i przychodzących w różnych bankach. Alior Bank, mBank, PKO BP. Sprawdź!

Kiedy dotrze Twój przelew bankowy? To zależy od tzw. sesji wychodzących i przychodzących w poszczególnych bankach. Zdarzyć się więc może, że Twoje pieniądze trafią na konto odbiorcy w ciągu kilkunastu minut, ale może być i tak, że dotrą dopiero następnego dnia. Wszystko zależy od tego, w jaki dzień i o której godzinie zrobiony był przelew. Sprawdź godziny sesji wychodzących i przychodzących w poszczególnych bankach.

📢 Szef biura zarządzania kryzysowego stołecznego ratusza zatrzymany przez CBA na polecenie prokuratury regionalnej w Szczecinie

Szef biura zarządzania kryzysowego stołecznego ratusza i były komendant stołeczny policji Michał D. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według informacji radia RMF FM, agenci CBA dokonali tego na polecenie prokuratury regionalnej w Szczecinie.

📢 MŚ 2022. Kibice z Argentyny na meczu z Polską. Są ultrasi z Barra Bravas [ZDJĘCIA]

MŚ 2022. Tysiące Argentyńczyków zleciało się do Dohy, by wspierać reprezentację w meczu z Polską - o wyjście z grupy. Zgodnie z zapowiedziami miejsca na trybunach zajęli również ultrasi ściągnięci za pieniądze przez federację, by zgotować nam kibicowskie "piekło". Wielu zabrało ze sobą wizerunki dwóch legend: Diego Maradony i Leo Messiego. Zobaczcie pierwsze zdjęcia ze stadionu zbudowanego z kontenerów.

📢 MŚ 2022. Oficjalnie: Skład Polski na Argentynę. Karol Świderski drugim napastnikiem

MŚ 2022. Selekcjoner Czesław Michniewicz podał wyjściowy skład na Argentynę, nasz ostatni mecz w grupie, który zadecyduje czy awansujemy do 1/8 finału. To jedenastka inna niż na Arabię Saudyjską (2:0). Decyzją selekcjonera na ławkę wrócił Arkadiusz Milik, a w jego miejsce wskoczył Karol Świderski. To oznacza, że dalej Biało-Czerwoni będą stosować taktykę z dwoma napastnikami.

📢 Śluby w czasach PRL. Sprawdź jak wyglądali państwo młodzi i jaka moda panowała. Gdzie odbywały się wesela? Sprawdźcie!

Ślub i wesele to dziś uroczystość organizowane z wielkim rozmachem. Przygotowania do uroczystości trwają miesiące, a nawet i lata. Jednak teraz rynek jest aż przesycony propozycjami i ofertami, w których pary mogą przebierać. Jak jednak wyglądały śluby kiedy ludzie byli mocno ograniczeni? Jak wyglądały panny młode? Co było wtedy na czasie? By się przekonać wystarczy, że zajrzycie do naszej galerii.

📢 Konkurs czytania po kaszubsku w SP 2 w Słupsku. Laureaci będą reprezentować region w finale

30 listopada odbyły się gminno-powiatowe eliminacje IV Regionalnego Konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku. 21 uczniów z 6 szkół z miasta i regionu słupskiego zaprezentowało piękne czytanie w języku kaszubskim.

📢 Trwają kontrole składów węgla. Za niedopełnienie obowiązków grożą wysokie kary

Inspekcja Handlowa rozpoczęła kontrole składów i punktów sprzedaży węgla w całej Polsce. Sprawdzana jest legalność prowadzonej działalności, jak i same ceny opału. Za niedopełnienie obowiązków przedsiębiorca ukarany może zostać niemałą grzywną.

📢 Nowe drogowe inwestycje na Zatorzu w Miastku. Dotacje z Polskiego Ładu

Kilka gminnych ulic na Zatorzu w Miastku zyska nową nawierzchnię. Rozstrzygnięto właśnie przetarg na prace. W tym samym postępowaniu wybrano wykonawcę budowy drogi wewnętrznej (ul. Koszalińska), która połączy się z drogą wojewódzką nr 206.

📢 Labirynty. Sprawdź czy byłbyś w stanie wyjść z jednego z nich. Rozwiąż zagadki

Ludzki mózg ma wiele możliwości. Potrafi liczyć, czytać, mówić, ale czy tak łatwo poradziłby sobie z wyjściem z krętego labiryntu? Rozwiąż cztery zagadki i sprawdź sprawność swojego mózgu. Jeśli będziesz miał problemy, na końcu galerii znajdują się odpowiedzi.
Powodzenia!

📢 Komputery na gwiazdkę. Rodziny popegeerowskie ze Słupska otrzymają laptopy jeszcze grudniu

Komputery dla dzieci z rodzin popegeerowskich sfinansowane z rządowego programu wreszcie trafią do Słupska. Ratusz zapewnia, że urządzenia zostaną rozdane beneficjentom jeszcze w grudniu.

📢 Oto pewne liczby Lotto! Takie cyfry padają najczęściej w 2022 roku. Sprawdź!

Totalizator Sportowy - właściciel marki Lotto, prowadzi statystyki dotyczące m.in. najczęściej padających cyfr w losowaniach. Prezentujemy w naszej galerii liczby, które najczęściej występowały w losowaniach Lotto od stycznia do listopada 2022 r. Sprawdź!

📢 Ogłoszono wszystkich kandydatów do tytułu gry roku. Zobacz 6 najlepszych gier wydanych w 2022 roku

Podczas gali The Game Awards co 12 miesięcy nagradzane są najlepsze gry mijajacego roku. Tytuły rywalizują w wielu kategoriach, takich jak najlepsza muzyka, reżyseria czy narracja, jednak największym zainteresowaniem zawsze cieszy się kategoria ogólna, w której produkcje rywalizują o najbardziej prestiżowy tytuł najlepszej gry ostatnich 12 miesięcy. Zobacz, jakie tytuły walczą o to trofeum w 2022 roku.

📢 Ujawniono notatki Radosława Sikorskiego. Polska energetyka miała być zależna od rosyjskiej elektrowni jądrowej

"Podkreśliłem wstępne zainteresowanie strony polskiej projektem BEA. Zadeklarowałem ponadto rozważenie przez stronę polską podpisania długoterminowego porozumienia z Rosją o zakupie prądu z tej elektrowni oraz o tranzycie energii elektrycznej do odbiorców europejskich" - pisał w notatce informacyjnej po wizycie w Obwodzie Kaliningradzkim Radosław Sikorski. Wizyta ta miała miejsce w 2010 roku.

📢 Wykryto nową, niebezpieczną aplikację w Google Play. Sprawdź, czy nie masz jej na swoim telefonie

W sklepie Google Play co jakiś czas pojawiają się aplikacje, którym udaje się uniknąć kontroli antywirusowej. Kiedy użytkownik pobierze taki program i zacznie go używać, ukryte w apce skrypty zaczynają atak na telefon. W ostatnim czasie odnotowano jeden szczególny przykład takiej aplikacji. Co gorsza, pobrało ją na swoje smartfony ponad 100 tysięcy osób. Zobacz, czy masz ją na swoim urządzeniu mobilnym.

📢 Kasyna nie dla Słupska, dwie spółki wycofały wnioski o zgodę radnych na lokalizację takich punktów

Dwie spółki z Warszawy, które wystąpiły do słupskiego samorządu o zgody na lokalizację kasyn w trzech punktach miasta, wycofały się na wieść, że odpowiedź będzie negatywna.

📢 Wszystkie kobiety Jakuba Rzeźniczaka. Z kim spotykał się piłkarz Wisła Płock? W jego życiu uczuciowym dużo się dzieje!

Nie od dziś wiadomo, że grający na pozycji obrońcy były piłkarz reprezentacji Polski i zawodnik Wisły Płock Jakub Rzeźniczak ma słabość do płci pięknej. Sportowiec ma za sobą nieudane małżeństwo i kilka mniej lub bardziej poważnych związków. Ostatnio poinformował fanów, że po raz drugi wziął ślub - żoną została Paulina Nowicka. Pamiętacie, z kim piłkarz spotykał się wcześniej? Oto wszystkie kobiety Jakuba Rzeźniczaka.

📢 Tak mieszka Robert Lewandowski i Anna Lewandowska. Zajrzyj do nowego domu „Lewego”. Tak się urządzili w Hiszpanii Anna i Robert Lewandowscy

Robert Lewandowski w sobotę strzelił pięknego gola w meczu z Arabią Saudyjską w Katarze. Dodatkowo zaliczył w tym niezapomnianym spotkaniu asystę. To kolejny spektakularny sukces napastnika i kapitana naszej drużyny narodowej w piłce nożnej. Lewandowski to pierwszy polski piłkarz od 1982 roku, który dokonał tego w jednym meczu mistrzostw świata. Czy w dzisiejszym mundialowym meczu z Argentyną powtórzy ten sukces? Mamy nadzieję, że tak! Zaglądamy do domu Ani i Roberta Lewandowskich pod Barceloną. Zobacz, jak mieszka gwiazda mundialu w Katarze 2022 i jeden z najlepszych piłkarzy na świecie.

📢 Samochodowe rajdy na cmentarzu? Burmistrz Miastka chciał montować szlabany

Szlabany na cmentarzach w Miastku i Łodzierzy miały zatrzymać nieproszone auta. Radni zablokowali pomysł burmistrza Witolda Zajsta. Uznali, że to zbędny wydatek.

📢 Aleksander Żabczyński był pierwszym amantem II Rzeczypospolitej. Uwodził nie tylko na ekranie, a żona wiedziała o jego licznych romansach

Aleksander Żabczyński był filmowym bożyszczem dwudziestolecia międzywojennego, do którego po latach przylgnęła łatka pierwszego amanta II Rzeczypospolitej. Aktor był ucieleśnieniem marzeń milionów kobiet, co nie raz skrzętnie wykorzystywał. Nie zmienił tego nawet jego ślub, na którym prócz zaproszonych gości pojawiały się również jego wielbicielki. Niektóre w sukniach żałobnych.

📢 Bulwary nad Słupią. Miasto nie chce McDonalds'a ani Żabki. Postawi własne punkty qastronomiczne (wizualizacje)

Jeden modułowy mobilny punkt gastronomiczny za 100 tysięcy złotych, czyli dwa za 200 tysięcy powinny stanąć nad Bulwarach nad Słupią. Tak chcą władze miasta, by ożywić to zbudowane za miliony miejsce i przyciągnąć słupszczan. Radni pomysł postawienia "budek" mocno skrytykowali, ale pieniądze dali.

📢 Świąteczne paznokcie – kolory, wzory i zdobienia modne w tym sezonie. Inspiracje na świąteczny manicure na paznokcie hybrydowe i naturalne

Jak pomalować paznokcie na Święta? Można wybrać stonowany francuski manicure lub oryginalne wzory i kolory. Świąteczne paznokcie mogą być bowiem klasyczne albo odważne. W tym czasie można także pozwolić sobie na brokat i zabawne zdobienia, np. z motywem bombki czy renifera. Zobacz modne inspiracje na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie!

📢 Jarmark Świąteczny w Bytowie 3, 2, 1 start! (SZCZEGÓŁY)

Drutex, razem z Miastem Bytów, już tradycyjnie przygotowują Jarmark Świąteczny. Start już 5 grudnia. Na bytowskim rynku atrakcji nie zabraknie. Będzie też oczywiście Mikołaj z prezentami.

📢 MŚ 2022. Mecz Polska - Argentyna ONLINE. Najważniejszy mecz od 2016 roku. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

MŚ 2022. Mecz Polska - Argentyna ONLINE. Nasze ostatnie spotkanie grupowe na mundialu w Katarze to prawdopodobnie najważniejszy mecz reprezentacji Polski od 2106 roku kiedy przegraliśmy w ćwierćfinale mistrzostw Europy z Portugalią. Dzisiaj stawką jest wyjście z grupy. Trzeba jednak pamiętać, że mistrzostwa świata wiążą się z dużo większym prestiżem. Relacja LIVE we wtorek od godziny 20:00.

📢 Za to lubiane są znaki Zodiaku. Najbardziej lubiane znaki zodiaku i uchodzące za wredne – każdy ma zalety! 30.11.2022

Gwiazdy nie kryją, czym mogą się chwalić poszczególne znaki zodiakalne. Skorzystaj i sprawdź, za co lubiane są znaki Zodiaku, w tym twój i twojego partnera/twojej partnerki, i porównaj z własnymi odczuciami. Zobacz, które znaki Zodiaku są najbardziej lubiane, a które znaki nie są lubiane. Przynależność do określonego znaku Zodiaku nie jest co prawda bezwzględną wyrocznią charakterologiczną, raczej predyspozycją, skłonnością.

📢 Te małżeństwa mają szanse na comiesięczne 500 plus. 500 plus dla małżeństw – obywatelska petycja w Sejmie 30.11.2022

„My, członkowie najliczniejszej organizacji na świecie Stare Małżeństwo, w ustanowionym Roku Rodziny zwracamy się z apelem do Wysokiej Izby o uchwalenie ustawy Małżeństwo +500 świadczenie comiesięczne” – czytamy w petycji obywatelskiej, która trafiła do Sejmu. Autorzy petycji to małżeństwo, które właśnie osiągnęło 50-letni staż i dostało za to medal. Tak uzasadniają swój wniosek: „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej w zdrowiu i chorobie i że cię nie opuszczę aż do śmierci… Ale nie pomoże w trudnych chwilach finansowych, które towarzyszą jubilatom.

📢 Najnowsza lista. Sklepy wycofują ten towar! Nie jedz tego! Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją 30.11.2022

Tego nie kupuj! Najnowsze ostrzeżenia GIS. Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Zobacz, jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Tego jedzenia już nie kupisz. Jeśli masz je w domu, możesz zwrócić je do sklepu.

📢 Tabela wyliczeń emerytur w 2023. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji. Wyliczenie brutto i netto 30.11.2022

Waloryzacja emerytur w 2023 roku. Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Czy wskaźnik waloryzacji emerytur będzie dwucyfrowy? Po marcowej waloryzacji zmienią się stawki wypłacanych emerytur. Tyle dostaną emeryci i renciści w 2023 roku. Zobacz tabelę wyliczeń- stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji.

📢 Czy tu straszy? Domy na Pomorzu z ponurą historią. Lepiej nie zapuszczać się tu po zmroku... Zdjęcia

Upiorne dźwięki, poruszające się przedmioty, niepokojące wrażenie czyjejś obecności, tajemnicze postacie, mrożące krew w żyłach historie. Na Pomorzu wiele jest miejsc owianych mrocznymi legendami. Niekiedy wiążą się one z tragicznymi wydarzeniami, okrutnymi zbrodniami, czasem grozę wzbudzają samym swym wyglądem. Które budynki na Pomorzu uważane są za nawiedzone? W których miejscach straszy? Gdzie lepiej nie pojawiać się po zmroku i dlaczego? Sprawdźcie

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, czy ty lub twoje dzieci jesteście na liście 30.11.2022

Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię bowiem znaczy wiele dla osobowości człowieka. Poszczególnym imionom przypisuje się rozmaite dyspozycje osobowościowe – takie jak charakter, temperament, zainteresowania, zamiłowania, ideały, postawy, przekonania, upodobania, wiedzę, uzdolnienia, umiejętności, sprawności, nawyki, ale chyba najczęściej inteligencję. Sprawdź inteligencję w zestawieniu imiennym według opinii współczesnych ezoteryków, bazujących wszakże także na dawnej tzw. wiedzy tajemnej.

📢 Tego nie możesz robić na zwolnieniu L4. Za to możesz zostać ukarany. Sprawdź, jak uniknąć kłopotów 30.11.2022

Takich rzeczy nie możesz robić na zwolnieniu L4. Co możesz robić a czego kategorycznie nie? Sprawdź, za co możesz zostać surowo ukarany. Kto może Cię sprawdzić, czy faktycznie jesteś na zwolnieniu?

📢 Kto nie powinien jeść ogórków kiszonych? W tych schorzeniach warto ograniczać spożywanie kiszonek. Sprawdź, czy też musisz uważać

Lubisz przygotowywać ogórki kiszone? Te produkty to smaczne i zdrowe przetwory, które korzystnie wpływają na układ pokarmowy. Ich regularne spożywanie może łagodzić objawy nietolerancji pokarmowych, regulować rytm wypróżnień, a także wspierać odporność organizmu. Wykazano również, że jedzenie kiszonek może obniżać stężenie glukozy we krwi. Jednak nie wszystkim wolno bez umiaru sięgać po kiszonki. Podpowiadamy, dlaczego w niektórych schorzeniach nie powinno się spożywać ogórków kiszonych.

📢 Prognozowane emerytury po waloryzacji 2023. Tabela wyliczeń emerytur w 2023. Sprawdź wyliczenia brutto i netto 30.11.2022

Prognozowane wyliczenia. Tyle dostaną emeryci i renciści w 2023 roku. Waloryzacja emerytur w 2023 roku. Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Czy wskaźnik waloryzacji emerytur będzie dwucyfrowy? Po marcowej waloryzacji zmienią się stawki wypłacanych emerytur. Zobacz tabelę wyliczeń, stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji.

📢 Zmiana zasad ws. zwolnień lekarskich. ZUS wprowadza nowe zmiany. Teraz tak będą przebiegać kontrole 30.11.2022

ZUS wprowadza zmiany ws. zwolnień lekarskich. Tego nie możesz robić na zwolnieniu L4. Zobacz, za co możesz zostać surowo ukarany. Kto może przeprowadzać kontrole pracowników przebywających na L4? Sprawdź szczegóły jak uniknąć kłopotów.

📢 Góra wniosków o przeliczenie emerytur zasypała oddziały ZUS-u. Tym osobom ZUS podwyższy świadczenie 30.11.2022

Przeliczenie emerytury w 2022 roku. Sprawdź ile można zyskać na przeliczeniu emerytury. Od 1 kwietnia 2022 roku obowiązują korzystniejsze tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn. Jednak nie każdemu świadczeniobiorcy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeliczy wysokość świadczenia emerytalnego. Sprawdź, kogo obejmuje nowe przeliczenie emerytur i rent. Tablice średniego dalszego trwania życia Polaków publikuje Główny Urząd Statystyczny.

📢 Te znaki Zodiaku żyją najdłużej. Osoby spod tych znaków często dożywają wieku sędziwego – sprawdź, dlaczego 30.11.2022

W horoskopach najczęściej szukamy przyszłości miłosnej i ekonomicznej. Bo nie każdy wie, że gwiezdne preferencje zodiakalne dotyczą wielu innych sfer – takich, jak długowieczność. A przecież, zwłaszcza gdy przybywa nam lat, kwestia ta staje się coraz ważniejsza, zaś z czasem wręcz najbardziej istotna. Które znaki Zodiaku żyją najdłużej? Sprawdź to w naszym opracowaniu, pamiętając, że oczywiście wśród osób spod każdego znaku znajdziesz stulatków. Co ciekawe, przeprowadzono wyliczenia statystyczne, z których wynika, że najdłużej żyją Koziorożce.

📢 Takie będą emerytury po waloryzacji w 2023 roku. To już pewne. Rząd zdecydował o podwyżkach. Najnowsze wyliczenia brutto i netto 30.11.2022

Waloryzacja emerytur 2023. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji. Jakie kwoty wpłyną na konta emerytów? Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Projekt rządu zakłada, że emerytury w 2023 roku mają wzrosnąć o przynajmniej 13,8 proc. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji. Minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź prognozy. Zobacz tabelę wyliczeń, stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji 2023.

📢 Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje sprzęt. To kupisz od wojska za niewielkie pieniądze. Sprawdź bogatą ofertę! [ZDJĘCIA] 30.11.2022

Agencja Mienia Wojskowego w Szczecinie organizuje wyprzedaż sprzętu wojskowego. Z pewnością znajdą tu coś dla siebie nie tylko miłośnicy militariów, bowiem w ofercie znaleźć można wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Sprawdźcie, co można kupić za niewielkie pieniądze!

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 30.11.2022

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Nie żyje Jerzy Stasiewicz, były wiceburmistrz Miastka. Był także wieloletnim radnym

Zmarł Jerzy Stasiewicz, wieloletni radny w gminie Miastko oraz były jej wiceburmistrz. Miał 78 lat. Pogrzeb odbędzie się 2 grudnia. Jerzy Stasiewicz spocznie na cmentarzu w Łodzierzy.

📢 W górę serca! Jest nadzieja! Polska gra z Argentyną na mundialu w Katarze o wyjście z grupy, a my trzymamy kciuki

To jest ten dzień. To dziś pierwszy raz od 36 lat możemy emocjonować się trzecim meczem polskich piłkarzy w finałach mistrzostw świata. Dziś przeciwko biało-czerwonym stanie Argentyna. Dwukrotni mistrzowie świata, z którymi mamy na pieńku od ponad 40 lat. I zespołowo, i indywidualnie.

📢 Słupsk 50 lat temu. Jak zmieniło się miasto? [ZDJĘCIA]

Jak wyglądał Słupsk w latach 70. ubiegłego wieku? W wielu miejscach miasto zmieniło się radykalnie, z kolei w innych w niewielkim stopniu. Jednak zarówno w jednym, jak i drugim przypadku można rozpoznać, że to Słupsk. Z naszego archiwum wyszukaliśmy stare zdjęcia miasta.

📢 Niedobór tej witaminy przyspiesza siwienie włosów. Po czym poznać niedobór witaminy B5, czyli kwasu pantotenowego? Na jakie objawy uważać?

Witamina B5 to związek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiada za metabolizm cholesterolu, a dzięki temu obniża ryzyko rozwoju hipercholesterolemii i miażdżycy. Dodatkowo kwas pantotenowy uczestniczy w produkcji krwinek czerwonych i przeciwciał, dzięki czemu wspiera odporność. Podpowiadamy, jakie jest dobowe zapotrzebowanie na witaminę B5, jakie są jej źródła oraz podajemy, po czym poznać objawy niedoboru tego składnika.

📢 Dyrektor diecezjalnego Caritas: Pomóżmy ludziom być dobrymi

  • Dobro jest w każdym z nas, trzeba tylko dać mu szansę– mówi ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnego Caritas. On i jego współpracownicy omówili akcje realizowane pod caritasowskim szyldem.

📢 Krok w stronę wypłaty Polsce KPO? Komisja Europejska przyjęła tzw. ustalenia operacyjne

Komisja Europejska przyjęła tzw. ustalenia operacyjne związane z polskim Krajowym Planem Odbudowy. To dwustronna umowa techniczna, która musi być jeszcze podpisana przez Polskę i Komisję Europejską.

📢 Gmina Puck. Śmiertelny wypadek na trasie Zdrada - Werblinia (29.11.2022). Samochód uderzył w drzewo. Nie żyje kierowca | ZDJĘCIA

Śmiertelny wypadek w gminie Puck (29.11.2022). Na drodze wojewódzkiej nr 213 osobowy samochód rozbił się na drzewie. Nie żyje kierowca. Są utrudnienia, droga jest zablokowana. Na miejscu pracują m.in. strażacy z powiatu puckiego.

📢 Włamali się do myjni. Jeden ze sprawców trafił już do aresztu

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 37 lat podejrzewanych o włamania do kasetek z pieniędzmi na myjniach samochodowych w Ustce i okolicach. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a wobec starszego z mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt.

📢 Śpisz z psem w jednym łóżku? To bardzo dobrze. Oboje na tym skorzystacie. Poznaj plusy i minusy wspólnego spania z pupilem

Wyniki badań pokazują, że ponad 50 procent właścicieli psów wpuszcza do łóżka swojego czworonoga. Ale czy spanie z pupilem jest zdrowe? Naukowcy wykazali, że bliskość psów niesie wiele korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Jednak, aby tak było, należy trzymać się pewnych zasad. Zobacz, jak bezpiecznie spać z psem i sprawdź, jakie są pozytywne oraz negatywne skutki takiej decyzji.

📢 Maciej Rutkowski nie chce być piłkarzem. Bo jak mówi: piłkarze jeżdżą na wakacje, tam gdzie ja jeżdżę do pracy!

Maciej Rutkowski, słupszczanin, 19-krotny mistrz Polski i od kilku tygodni oficjalnie mistrz świata, nadal na pytanie gdzie jest twój dom odpowiada, tutaj w Słupsku. Przed kolejnymi wyjazdami na zawody na drugiej półkuli słupszczanin odwiedził naszą redakcję i podzielił się wrażeniami z mistrzostw w Japonii i swoimi planami na przyszłość.

📢 Produkty, które ułatwiają zasypianie. Zjedz je na kolację i ciesz się dobrej jakości snem bez wybudzania się w nocy. Co ułatwia zasypianie?

Sen jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Systematycznie niedosypianie może zwiększać ryzyko rozwoju wielu chorób, w tym depresji, cukrzycy, chorób serca, a nawet otyłości. Prawidłowo zbilansowana dieta może wspomagać wydzielanie melatoniny – hormonu wspomagającego zasypianie. Sprawdź, które produkty mogą ułatwić zasypianie oraz zapewnić lepszy sen.

📢 Z miasteckiego ratusza pojechał prosto do zakładu karnego. Na pół roku

30-letni mężczyzna był poszukiwany, bo miał do odbycia karę pół roku więzienia. W ręce policji wpadł, kiedy przyszedł do miasteckiego ratusza.

📢 Śliwkowe paznokcie to idealny manicure na zimę. Ten kolor to prawdziwy hit. Paznokcie śliwka ze złotem, a może z brokatem? Zobacz trendy

Przed tobą wizyta w salonie kosmetycznym, a może sama ozdabiasz swoje pazurki? Jeśli nie wiesz, jaki kolor paznokci wybrać na zimę, to śpieszymy się z odpowiedzią. W tym sezonie rządzić będzie śliwka. Zobacz, do czego pasować będzie taki manicure oraz z jakimi zdobieniami go łączyć.

📢 Weekendowe wyniki młodych koszykarzy Czarnych

Za nami kolejne mecze w juniorów Czarnych Słupsk.

📢 Słupsk z górą wolnych pieniędzy w budżecie. Wyda je, by zaoszczędzić miliony na odsetkach bankowych

Co może zrobić słupski samorząd z 10 wolnymi milionami, które znalazły się na koniec roku w budżecie? Zbudować ulicę? Poprawić komunikację autobusową? Racjonalniej jest oddać je na wcześniejszą spłatę długu.

📢 Starosta puszcza drona. Mini helikopter nad Bytowem

Patrzcie w niebo. Nad głowami mieszkańców powiatu bytowskiego lata dron. Zbiera próbki powietrza, nagrywa uprawy i robi zdjęcia. Może też sprawdzić, czym ludzie palą w piecach.

📢 Małżeństwo okradało domki letniskowe w gminie Kołczygłowy. Obłowili się na 70 tysięcy złotych

46-letnia kobieta i 59-letni mężczyzna to sprawcy włamań do domków letniskowych w gminie Kołczygłowy. Kradli meble, sprzęt RTV i AGD. Małżeństwo wpadło w ręce policji.

📢 Proces oskarżonego o zabójstwo Pawła Adamowicza. Stefan W. podaje się za szatana i boga. Ostatnia jawna rozprawa przed mowami końcowymi

Oskarżony skierował do sądu wniosek o uchylenie aresztu podpisany „Pan Szatan Stefan W.”. Proszony przez sąd o odniesienie się do zeznań jednego ze świadków stwierdził: „Ja wiem wszystko, dosłownie wszystko, jestem Panem Bogiem”. To ostatnia jawna rozprawa w procesie Stefana W. W grudniu z wyłączeniem jawności będą przesłuchiwani biegli psychiatrzy. W styczniu sąd wstępnie planuje mowy końcowe stron.

📢 Aktualizacja. Konto Szpitala Miejskiego w Miastku zajęte przez komornika. Czy szpital upadnie?

Na wniosek jednego z wierzycieli komornik zajął konto Szpitala Miejskiego w Miastku. Prezes placówki obawia się efektu domina. I prosi gminę Miastko, jako właściciela lecznicy, o kolejny zastrzyk finansowy, aby placówka nie upadła.

📢 Gmina Pruszcz Gdański. Strzelanina w Straszynie. Napastnik nie żyje, policjant został ranny. Akcja CBŚ związana z podejrzeniem handlu bronią

W Straszynie (gmina Pruszcz Gdański), we wtorek 29 listopada 2022 doszło do strzelaniny. Była to akcja funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy działali w związku z podejrzeniem handlu bronią. Napastnik nie żyje, policjant został ranny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

📢 Zakłócenia w działaniu systemu informacji pasażerskiej. ZIM w Słupsku prowadzi prace serwisowe

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku ostrzega wszystkich pasażerów komunikacji miejskiej o możliwych zakłóceniach w działaniu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

📢 Nowe zasady przygotowania do zabiegów operacyjnych w słupskim szpitalu. Będzie bezpieczniej dla pacjenta

W słupskim szpitalu wdrażany jest tzw. protokół ERAS, czyli protokół kompleksowej opieki okołooperacyjnej dla poprawy wyników leczenia chirurgicznego. Pracuje nad tym międzyoddziałowy zespół medyczny. Celem jest zmniejszenie powikłań pooperacyjnych, skrócenie czasu pobytu w szpitalu i jak najszybszy powrót pacjenta do normalnej aktywności.

📢 Dwa promile i latarnia. 40-latek stracił prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w piątek po południu mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję drogową.

📢 Śmiertelny wypadek na trasie ze Smołdzina w kierunku Kluk

W poniedziałek słupska policja poinformowała o tragicznym wypadku, do którego doszło w ostatni weekend. Na tarasie Smołdzino - Smołdziński Las w wypadku zginął 55-letni kierowca citroena.

📢 Żelki Cup w Główczycach. Rywalizowały dzieci z rocznika 2015 i młodsze (zdjęcia)

W niedzielę, w hali sportowej w Główczycach, odbył się coroczny turniej piłki nożnej dla dzieci, Żelki Cup. Rywalizowały dzieci urodzone w 2015 roku i młodsze. Organizatorem imprezy była drużyna Żelek Żelkowo.

📢 Najnowsze ostrzeżenia GIS. Inspekcja sanitarna wycofała artykuły spożywcze z popularnych sieci handlowych. Zobacz, podejrzane produkty

Główny Inspektor Sanitarny wycofał produkty spożywcze z kolejnych sklepów w Polsce. Lista podejrzanych artykułów jest długa, podobnie jak sklepów, które zajmowały się ich dystrybucją. Sprawdź w domu, czy nie masz artykułów wycofanych przez GIS. Wiele z nich może zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Przedmioty wciągnięte na czarną listę GIS należy zwrócić do sklepu, bądź się ich pozbyć!

📢 Potrącenie na ul. Madalińskiego. Rowerzysta trafił na słupski SOR

43-letni rowerzysta został potrącony na ulicy Madalińskiego około godz. 14. Z urazami głowy został przewieziony na SOR szpitala wojewódzkiego w Słupsku.

📢 Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski w Słupsku. Polska ziemia dla polskich rolników

W poniedziałek Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotkał się z rolnikami z regionu. Padły konkretne deklaracje.

📢 Ewa Pyra z rodziną ciągle czeka na obiecany dom w Słosinku. Czy urząd w Miastku złamał prawo?

Rodzina Pyrów ze Słosinka do końca tegorocznych wakacji miała zamieszkać w nowym domu. Taką obietnicę złożyły poprzednie władze Miastka. Zamiast domu jest lokal socjalny, a radni badają, czy ratusz nie złamał prawa.

📢 Wieloletni komendant i prezes OSP odszedł na wieczną służbę. Pozostawił ostatnią wolę

Strażacy z powiatu bytowskiego pożegnali Ryszarda Zawadewicza, wieloletniego członka OSP, emerytowanego strażaka zawodowego, prezesa OSP Półczno oraz komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Studzienice.

📢 Zatrzymana za prędkość i po alkoholu. Wracała z imprezy andrzejkowej

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą, która przekroczyła prędkość aż o 55 km/h. Kobieta tłumaczyła, że bardzo spieszy się do domu z imprezy andrzejkowej. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że w organizmie ma prawie pół promila alkoholu.

📢 Związek małżeński w listopadzie zawarli... Zobacz zdjęcia słupskich ślubnych par!

Galeria zdjęć ślubnych par z ostatniego weekendu listopada. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

📢 Remont ulicy Kaszubskiej w Słupsku. Rozpoczęła się budowa ronda i drogowy paraliż w mieście

W poniedziałek (28.11) rozpoczęła się długo wyczekiwania i zapowiadana budowa nowego ronda w Słupsku na ulicy Kaszubskiej. Wraz z nią zaczęły się utrudnienia na drogach w tej części miasta.

📢 Mistrz fryzjerstwa przyjechał z Ukrainy. Czesze jak ta lala!

46 adeptów fryzjerstwa wzięło udział w branżowym konkursie. Artem Sevidov do Polski przyjechał z Ukrainy, we wrześniu rozpoczął naukę i już odniósł pierwszy, duży sukces.

📢 Awaria ogrzewania w SP8. Odwołane zajęcia w poniedziałek. We wtorek szkoła działa normalnie

Wyziębione sale lekcyjne i prośba o odbiór dzieci ze szkoły. W poniedziałek rano w SP8 stwierdzono awarię ogrzewania. Usterka została już usunięta, a dzieci do zajęć mają powrócić we wtorek.

📢 Nowy wóz bojowy dla straży pożarnej w Miastku. Był uroczysty apel z nagrodami, awansami i wyróżnieniami

Miasteccy strażacy otrzymali nowy wóz bojowy. Samochód przekazano w czasie uroczystego apelu. Auto jest składkowe. Kosztowało około 1,1 mln zł. Apel był też okazją do wręczenia nagród, wyróżnień i awansów.

📢 Morsowanie w Ustce. Zimna woda i gorąca atmosfera. Morsy zimna się nie boją (zdjęcia)

W niedzielę, punktualnie w samo południe na plaży zachodniej w Ustce odbyła się wspólna kąpiel morsów. Kilkadziesiąt osób, miłośników kąpieli w zimnym Bałtyku, hartowało swoje ciało pod czujnym okiem organizatora - Adama Kuby Jakubowskiego.

📢 Słupska Fabryka Mebli. Historia jednego z największych zakładów produkcyjnych w historii Słupska (zdjęcia)

Słupski przemysł meblarski w trzech wiekach. Zaistniał w latach 1840 – 1893, rozwijał się dynamicznie, a na rynku mebli bywał nawet przebojowy. Przed wojnami światowymi i po nich przetrwał okresy wzlotów i upadków. Za peerelu był drugim w Słupsku - po fabryce butów „Alka”- zakładem o największym potencjale przemysłowym. Swoimi wyrobami, reklamowanymi w prestiżowych katalogach oraz sprzedawanymi za dolary, zdobywał zachodnioeuropejskie rynki. Przetrwał nawet początkowy okres transformacji ustrojowej, ale upadł podczas restrukturyzacji, która przypominała przemeblowanie na ścianie. Dziś jest przemysłowym odłogiem Słupska.

📢 Mężczyźni o tych imionach nigdy nie zdradzają swoich żon. Są najlepszymi mężami, przy nich poczujesz się kochana

Kto nie marzy o związku w którym panuje miłość, szczęście i zrozumienie potrzeb drugiej połowy. W partnerskich relacjach jednak nie zawsze panuje harmonia. Okazuje się, że odpowiedź na tak postawione pytanie może przynieść jego imię, które jest wyznacznikiem pewnych cech osobowości. Mężczyźni o tych imionach są najwierniejsi i nigdy nie zdradzają swoich żon. Sprawdź nasze zestawienie.

📢 Puchar Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Turniej w Słupsku (zdjęcia)

W hali Gryfia Słupsk odbyła się Wielka Gala - Puchar Polski FTS w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

📢 Zabójstwo w Słupsku. Ojciec aresztowany za uderzenie nożem syna

Sąd Rejonowy w Słupsku aresztował na trzy miesiące 69-letniego Marka K., podejrzanego o zabójstwo syna nożem. Podejrzany przyznał się i wyraził skruchę.

📢 Zaginieni mieszkańcy Pomorza. Wyszli z domu i ślad po nich zaginął. Poszukiwania niektórych trwają od wielu lat

Ponad 100 osób z województwa poszukują policjanci z Pomorza. Jedni zaginęli niedawno, poszukiwanych innych trwają od wielu lat. Jak na razie bez efektu. Rozpoznajecie kogoś ze zdjęć? Jeśli macie jakieś informacje, które mogą pomóc w ich poszukiwaniach, to poinformujcie policję. Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

📢 Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół Mundurowych w Słupsku. Śmiały krok ku służbie w mundurze

Ślubowanie złożyło łącznie 88 uczniów, których oficjalnie pasowano na młodszych kadetów. To jeden z pierwszych przystanków na ich drodze ku karierze w służbach mundurowych.

📢 Specjalna gala w MDK-u w Słupsku. Krwiodawcom wręczono odznaczenia państwowe

Dziś (25.11) w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku zorganizowano uroczystą galę, na której wręczono zasłużonym krwiodawcom odznaczenia państwowe „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

📢 Kobiety o tych imionach to prawdziwe zołzy. Bywają złośliwe i uwielbiają plotkować w pracy 25.11.2022

Czasem bywa tak, że na sam dźwięk czyjegoś imienia chodzimy zelektryzowani, a do osób je noszących podchodzimy z dystansem i nieufnością. Nasze odczucia nie zawsze muszą być zgodne z rzeczywistością to jednak faktem jest, że do niektórych osób podchodzimy jak do jeża. Wiele tłumaczy znaczenie imion choć oczywiście nie jest to zasada. Do kobiet o jakich imionach podchodzimy z nieufnością? Nosicielki jakich imion uważane są za prawdziwe zołzy a które lubią najbardziej plotkować w pracy? Sprawdziliśmy.

📢 Zapomnij o tych produktach. W sklepie ich nie uświadczysz. Oto najnowsze ostrzeżenia GIS i produkty szkodliwe dla zdrowia (25.11.2022)

Tych produktów w sklepach już nie dostaniesz. Oto nowe ostrzeżenia GIS. Tym razem dotyczą m.in. takich rzeczy jak suplementy diety, szklanki z Rossmanna, niebezpieczne sztućce, a także boczek z bakteriami, pasztet, chipsy, metal w orzechach z Lidla, bakterie w łososiu z Makro Cash and Carry, czy napój z Decathlona. Zobacz, czy nie masz ich w domu. Te produkty są niebezpieczne dla zdrowia. Powinieneś je zwrócić do sklepu lub wyrzucić! W tym artykule znajdziesz informacje o terminach ważności do spożycia i numerach partii produktów zagrażających Twojemu zdrowiu i życiu. Artykuł aktualizujemy regularnie.

📢 Zobacz zdjęcia słupskich ślubnych par z trzeciego weekendu listopada

Śluby w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Zobacz galerię zdjęć z trzeciego weekendu listopada 2022. Młodym parom życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

📢 Kobiety o tych imionach nigdy nie zdradzają swoich mężów. To idealne żony. Są najbardziej wierne i kochane 20.11.22

Według wielu osób charakter i zbiór cech i predyspozycji zapisany jest w imieniu osoby, które je nosi. Jak to wygląda jeśli chodzi o stosunki damsko męskie? Kobiety o jakich imionach najrzadziej zdradzają swoich mężów? Sprawdziliśmy. Kobiety o tych imionach są najbardziej wierne. Które kobiety są najbardziej wierne i kochające?

📢 Te kobiece imiona rozpalają męską wyobraźnię. O tych kobietach mężczyźni myślą bez przerwy 14.11.2022

Jakie żeńskie imiona najbardziej działają na męską wyobraźnię? Dla mężczyzn nie tylko wygląd zewnętrzny ma znaczenie, liczy się także osobowość i charakter kobiety. Okazuje się, że relacjach damsko - męskich imiona mają bardzo duże znaczenie. Tak przynajmniej twierdzą astrolodzy. Jak wiadomo, imiona niosą ze sobą ładunek różnych cech. Jedne elektryzują mężczyzn mnie a inne bardziej. Które są najbardziej atrakcyjne dla facetów?

📢 Związek małżeński zawarli... Zobacz zdjęcia słupskich ślubnych par z pierwszego weekendu listopada

Zobacz fotogalerię zdjęć ze słupskiego Urzędu Stanu Cywilnego z pierwszego weekendu listopada 2022. Zobacz kto wziął ślub. Młodym parom życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

📢 Głosuj na ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI! Szukamy dzieci na okładkę świątecznego wydania gazety. Czeka mnóstwo nagród. Prześlij zdjęcie już dziś!

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego regionu. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. Wszystkie przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku z okazji Mikołajek. Na ponad 150 dzieci czekają wspaniałe nagrody - wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na torty urodzinowe a także vouchery na zakupy w sklepach SMYK.

📢 Śluby w słupskim USC w październiku. Zobacz zdjęcia młodych par

Zobacz fotogalerię zdjęć ze słupskiego Urzędu Stanu Cywilnego z drugiej połowy października 2022. Zobacz kto wziął ślub. Młodym parom życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Zgłoś kandydatów do nagród dla sportowców, trenerów, drużyn i sportowych talentów

Tegoroczna edycja Plebiscytu Sportowego rozpoczęta! W tym roku partnerem plebiscytu jest PKN ORLEN - największy sponsor polskiego sportu zawodowego i amatorskiego.

📢 Śluby w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia (zdjęcia)

Przedstawiamy galerię zdjęć ślubnych par z minionego weekendu lipca. Zobacz, kto zawarł związek małżeński w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

📢 Przedwojenne fotografie i pocztówki z gminy Trzebielino (ZDJĘCIA)

Zapraszamy do obejrzenia przedwojennych zdjęć i pocztówek z gminy Trzebielino. Wszystkie są opisane. Fotografie i pocztówki przedstawiają prawie wszystkie miejscowości z tej gminy.

📢 Andrzejkowe memy 2020. Każdy zna jakiegoś Andrzeja. Najlepsze memy andrzejkowe 2020 30.11.2020

Andrzejki 2020 obchodzić będziemy z 29 na 30 listopada (z niedzieli na poniedziałek). To ostatni dzień kiedy można świętować przed nadchodzącym, tradycyjnym adwentem bożonarodzeniowym. W Andrzejki jest okazja do tego aby zrobić tradycyjne wróżby. Andrzej to w Polsce bardzo popularne imię, z tego tez powodu w czasie Andrzejek świętuje prawie cały kraj. Jak internauci komentują to święto w Internecie? Zobaczcie najlepsze memy andrzejkowe 2020.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wysokie dopłaty do węgla – kończy się termin składania wniosków

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie