Prasówka 2.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 1.02. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te samochody kradną w Polsce najczęściej. Ważne informacje dla kierowców, masz takie auto? Te marki samochodów lubią złodzieje ”?

Prasówka 2.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Te samochody kradną w Polsce najczęściej. Ważne informacje dla kierowców, masz takie auto? Te marki samochodów lubią złodzieje

Takie samochody są kradzione najczęściej. Specjaliści Analitycy z IBRM Samar przyjrzeli się raportom Centralnej Ewidencji Pojazdów. Wynika z nich jasno jakie auta w 2022 roku najczęściej padały łupem złodziei w Polsce. Które marki aut znikają najczęściej? Jakie roczniki są najbardziej popularne wśród złodziei samochodów? Wszystkie te informacje zawiera raport za 2022 rok. Oto lista samochodów, które były kradzione najczęściej.

Nie przegap promocji!

📢 Tych kryształów z PRL szukają kolekcjonerzy. Mogą być warte fortunę. Masz je w domu? Są bardzo rzadkie i bardzo drogie 31.01.23

Kryształy, które mamy w spadku po rodzicach lub dziadkach kosztują co raz więcej. Panuje na nie moda. Chodzi o przedmioty związane pochodzeniem z PRL. Mowa nie tylko o kryształach z PRL ale także innych przedmiotach. Chodzi tu o kieliszki, tace, wazony wykonane ze szkła i kryształu. Niektóre z nich osiągają na aukcjach bardzo wysokie ceny. Które kryształy z czasów PRL mają wartość dla kolekcjonerów? Które warte są setki a nawet tysiące złotych? Sprawdziliśmy.

📢 Te domy zlicytuje komornik. Właściciele popadli w długi. Ich domy przejął komornik i chce je sprzedać na licytacji (zdjęcia) 01.02.23

W najbliższym czasie odbędą się licytacje komornicze domów, które zajęte zostały przez komornika. Domy takie kupić można po mocno zaniżonej cenie co sprawia, że można trafić na prawdziwą okazję. Niestety domy trafiają na licytację nie bez przyczyny. Często powodem są kłopoty finansowe ich właścicieli, brak możliwości spłaty zadłużenia czego efektem jest interwencja komornicza i sprzedaż nieruchomości. Jakie domy zostaną zlicytowane w lutym? Zobacz licytacje komornicze domów.

Prasówka 2.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tym osobom zostanie odebrane 500 plus. Uwaga, nadchodzą ważne terminy dla beneficjentów 500 plus 01.02.23

Nadchodzi ważny czas dla beneficjentów programu Rodzina 500 plus. Już niebawem składać trzeba będzie wnioski o przedłużenie świadczenia. Co nam grozi w przypadku przekroczenia daty złożenia wniosku o przyznanie 500 plus? Ustawa o programie Rodzina 500 plus mówi jasno - możemy nawet stracić prawo do wypłaty 500 plus. Co zrobić by nie narażać się na utratę świadczenia 500 plus? Kto nie dostanie pieniędzy z programu 500 Plus?

📢 Te osoby dostaną 500 plus dla seniora. Jakie trzeba spełniać warunki i kryteria? Zobacz komu należy się 500 plus dla emerytów 01.02.23

500 plus dla seniora to dodatek dla emerytów, którzy otrzymują najniższe emerytury. Są to dodatkowe pieniądze, które mogą otrzymać starsze osoby, które mają problemy z samodzielną egzystencją. Dodatek ten umownie nazywany jest 500 plus dla seniorów. Dodatek ten wypłacany jest co miesiąc jednorazowo. 500 plus jest tu nazwą umowną gdyż ilość wypłacanych pieniędzy zależy od uzyskiwanych dochodów. Co trzeba zrobić aby dostać 500 plus dla emerytów? Jest kilka warunków.

📢 500 plus na kota i psa. Oto zasady przyznawania dodatku dla właścicieli zwierząt. To trzeba zrobić aby dostać 500 plus na zwierzaka 01.02.23

Samorządy przyznają świadczenia do 500 zł na opiekę nad zwierzakiem. Masz w domu kota albo psa? Możesz dostać nawet 500 zł. Oto zasady jak można otrzymać 500 plus na kota lub psa w ramach dofinansowania od samorządu. Na co można wydać 500 plus na zwierzaka? Takie są zasady przyznawania i wydawania pieniędzy z 500 plus na kota albo psa. Sprawdziliśmy gdzie trzeba się udać i kto może otrzymać dodatkowe 500 zł na swojego czworonożnego przyjaciela.

📢 Te rzeczy można już odliczyć od podatku. Komu przysługują? Duże zmiany w przepisach podatkowych w 2023 roku 01.02.23

Ulgi podatkowe 2023 - ustawa mówi jasno, te rzeczy można odliczyć od podatku w 2023 roku. Rozliczając PIT za ubiegły rok przysługują nam pewne ulgi i odliczenia. W 2023 roku w życie weszły kolejne ulgi, które odliczyć można od podatku i w ten sposób zmniejszyć odprowadzany do urzędu skarbowego podatek. Kto będzie mógł skorzystać z ulg podatkowych w 2023 i co będziemy mogli odliczyć od podatku? Oto lista rzeczy, które będziemy mogli odliczyć od podatku.

📢 Takie emerytury brutto i netto dostaną emeryci w 2023. Nawet o 500 zł więcej po waloryzacji świadczeń emerytalnych 01.02.23

Oto kwoty emerytur jakie dostaną od marca 2023 roku seniorzy w Polsce. Po waloryzacji stawek emerytalnych wzrosną świadczenia wypłacane emerytom. Przedstawiamy kwoty które, w świetle ustawy, wejść mają w życie od marca tego roku. Oznacza to, że zmienią się stawki brutto i netto emerytur. Wiemy o ile wzrośnie minimalna emerytura. Kto dostanie największą podwyżkę emerytury? Zobaczcie szczegółowe informacje dotyczące świadczeń emerytalnych po zmianach.

📢 500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 01.02.23

Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 01.02.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 Takie będą emerytury po waloryzacji w 2023 roku. To już pewne. Rząd zdecydował o podwyżkach. Najnowsze wyliczenia brutto i netto

Waloryzacja emerytur 2023. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji. Jakie kwoty wpłyną na konta emerytów? Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Projekt rządu zakłada, że emerytury w 2023 roku mają wzrosnąć o przynajmniej 13,8 proc. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji. Minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź prognozy. Zobacz tabelę wyliczeń, stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji 2023.

📢 Takie emerytury będą od marca 2023 roku. To już pewne! Tabela wypłat brutto i netto po zmianach. Waloryzacja emerytur 2023

Waloryzacja emerytur 2023. Do jakiej kwoty wzrośnie najniższa emerytura w 2023 roku? Sprawdź, ile pieniędzy wpłynie na Twoje konto. Rząd zatwierdził ustawę budżetową na 2023 rok. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji, jednak minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź najnowsze wyliczenia brutto i netto!

📢 Takie aplikacje zostały wycofane z Google Play. Koniecznie usuń te aplikacje z telefonu Samsung, Xiaomi, Huawei. Czarna lista APK

Najnowsza lista wycofanych aplikacji z google play w listopadzie 2022 roku. Sprawdź, które aplikacje zostały wycofane i z jakiego powodu z oficjalnego sklepu google play. Bardzo często tego typu aplikacje próbują wyłudzić dane z telefonów z zainstalowanym systemem operacyjnym android. Właśnie dlatego tak ważne jest sprawdzanie alertów bezpieczeństwa i oraz skanowanie telefonu pod kątem niebezpiecznych aplikacji.

📢 Nostalgiczne lata 90. Jeśli to pamiętasz, to miałeś fajne dzieciństwo. Zobacz kultowe zabawki [ZDJĘCIA] 01.02.2023

Zapraszamy do sentymentalnej podróży. Oto lista kultowych zabawek, przedmiotów, które skradły serca wszystkich dzieci z lat 80. i 90. To były absolutne hity dla młodego pokolenia. Które z nich pamiętasz? Być może masz te przedmioty w domu!

📢 Te imiona przyciągają pieniądze. Sprawdź, czy twoje imię ma szczęście w finansach [LISTA] 01.02.23

Imiona odgrywają najbardziej znaczącą rolę w naszym życiu. Kształtują cechy naszej osobowości. Imiona od dawna mają przypisywany szereg znaczeń. Co nasze imiona mówią o finansach w naszym życiu? Sprawdź, czy twoje imię ma szczęście w finansach.

📢 Te znaki zodiaku będą szczęśliwe w lutym 2023 roku? To będzie bardzo dobry miesiąc 01.02.2023

Czy możesz liczyć na szczęście w miłości? Jakie będą walentynki w tym roku? Jaki będzie luty w sferze zawodowej? Które znaki zodiaku będą szczęśliwe w tym miesiącu? Sprawdź horoskop na luty i dowiedz się, które znaki zodiaku będą szczęśliwe.

📢 Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi mężami. Mają cudowny charakter [LISTA] 01.02.23

Poszukujesz idealnego faceta na całe życie? Te osoby są najlepszymi mężami. Ci mężczyźni to partnerzy na całe życie, na których się nie zawiedziesz i będą z Tobą do grobowej deski. Jeśli ciągle się zastanawiasz w sprawie wyboru partnera, zobacz listę. Może okaże się niezbędna!

📢 Nowe dodatki 500 plus dla osób pracujących. Te osoby mogą dostać dodatkowe pieniądze jeśli są zatrudnione 01.02.23

Dodatkowe 500 plus dla osób, które pracują. Choć pojawiają się takie pomysły to wciąż jednak nie ma żadnych konkretów mówiących o tym, że powinniśmy się spodziewać dodatkowych pieniędzy, które zasilą domowy budżet. Jednak istnieją pewne przesłanki, które mówią, że choć nie będzie wzrostu 500 plus w 2023 roku to jednak dodatkowe pieniądze mogą się pojawić. Skorzystać mają na tym głównie osoby pracujące. Czy pracujący dostaną dodatek 500 plus? Sprawdziliśmy.

📢 Te produkty mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Biedronka, Lidl, Żabka i inne sieciówki wycofują je ze swoich półek 01.02.23

Robisz zakupy w Lidlu, Biedronce, Żabce czy innych sieciowych marketach? Główny Inspektorat Sanitarny wydał nowe oświadczenia dotyczące wycofania ze sprzedaży produktów, które nie spełniają norm i mogą zaszkodzić życiu i zdrowiu konsumentów. Lista jest długa. Zobacz, jakie produkty zostały wycofane przez GIS z takich sklepów jak Lidl, Biedronka, Żabka czy Auchan. Tych produktów ze względu na nasze zdrowie nie powinniśmy spożywać. Wywal je natychmiast lub zażądaj zwrotu pieniędzy. Które produkty wycofano? Sprawdź na naszej liście.

📢 Jak przyciągnąć bogactwo i dobrobyt? Zobacz, jakie rzeczy warto mieć w swoim portfelu [LISTA] 01.02.23

Kto z nas nie wierzy w przesądy. Szczególnie te, które dotyczą sfery finansowej. W zapewnieniu sobie finansowej pomyślności olbrzymią pomocą będą przedmioty przyciągające pieniądze - talizmany i amulety stworzone w odpowiedni sposób z odpowiednich materiałów, zawierające w sobie symbole bogactwa. Zobacz listę!

📢 Mężczyźni o tych imionach są najgorszymi mężami. Mają trudny charakter [LISTA] 01.02.23

Od początku wydają się wspaniałymi partnerami życiowymi, a po ślubie wszystko diametralnie się zmienia. Co możemy wyczytać z konkretnych imion? Zobacz, jacy mężczyźni muszą się bardzo starać w roli mężów. Potrzeba jednak więcej silnej woli - ci mężczyźni muszą się mocniej starać, aby być dobry mężami. Zobacz listę męskich imion, które mogą świadczyć o trudnym charakterze.

📢 Te znaki zodiaku to najtrudniejsze żony. Mają ciężki charakter [LISTA] 01.02.23

Na początku wydają się wspaniałymi partnerkami, a po ślubie wszystko diametralnie się zmienia. Wtedy pokazują ukochanemu prawdziwy charakter. Co możemy wyczytać w horoskopie o konkretnym znaku zodiaku? Zobacz listę!

📢 Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Jakie są znaczenia imion? 01.02.23

Nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu i jest tylko dla osób pełnoletnich!

📢 Te znaki zodiaku będą szczęśliwe w 2023 roku? To będzie wspaniały rok. Co czeka cię w 2023 roku? 01.02.23

Czy możesz liczyć na szczęście w miłości? Jaki będzie rok 2023 w sferze zawodowej? Które znaki zodiaku będą szczęśliwe w 2023 roku? Sprawdź nasz horoskop na nowy rok i dowiedz się, jakie jest Twoje przeznaczenie.

📢 Te osoby znane są z tego, że są leniwe. Co o twoim imieniu mówią gwiazdy? [LISTA] 01.02.23

Czy wiesz, że twoje imię odpowiada za wiele cech charakteru? Przygotowaliśmy zestawienie, które powstało na podstawie znaczenia imion. Zobaczcie, osoby o jakim imieniu uznawane są najbardziej leniwe.

📢 Waloryzacja emerytur w 2023 r. Tak mają wyglądać świadczenia. O ile wzrosną emerytury? 01.02.23

W marcu czeka nas waloryzacja emerytur. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji emerytur w 2023 r. Podwyżki wyniosą minimum 250 złotych. Na naszej stronie sprawdzisz, o ile urośnie Twoja emerytura. Zobacz najnowsze wyliczenia.

📢 Jak w Ustce pogodzić szkołę z przedszkolem? Dla dobra dzieci – sercem

W usteckim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące przebudowy tysiąclatki. Za kilka lat szkoła ma przyjąć pod swój dach przedszkolaki. Trzeba więc podzielić się powierzchnią.

📢 Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi ojcami. Oni najlepiej sprawdzają się w roli taty! [LISTA] 01.02.23

Oto imiona mężczyzn, które najlepiej odzwierciedlają najlepszych ojców. Kobiety szukając najbardziej odpowiedniego partnera, oczekują od niego, że będzie je szanował i rozumiał. Bardzo ważnym aspektem jest jego podejście do dzieci. Odzwierciedli to jakim będzie w przyszłości ojcem. Mężczyźni o tych imionach uważani są za najlepszych ojców. Sprawdź, czy jest wśród nich twój partner!

📢 Osoby o tych imionach mają pecha. W życiu możesz mieć trudniej. Sprawdź czy jesteś na liście! 01.02.23

Osoby o tym imieniu mają pecha. Niektórzy twierdzą, że imię może decydować o tym, czy dana osoba osiągnie w życiu sukces. Ezoterycy twierdzą, że pod każdym imieniem kryją się szczególne cechy osobowości i ma to wpływ na to, jak postrzegają nas inne osoby. Zastanawiasz się jakie imię nosi ze sobą pecha? Oto lista osób, które są urodzonymi pechowcami! Zestawienie należy brać z przymrużeniem oka.

📢 Kobiety o tych imionach są najbardziej pożądane przez mężczyzn. Sprawdź, kto znalazł się na liście!

Czy określone imię kobiece może wpływać na zwiększone zainteresowanie i pożądanie wśród mężczyzn? Oczywiście, że tak! Są takie imiona żeńskie, które mają wyjątkowe powodzenie u płci przeciwnej. Decyzja podjęta przez naszych rodziców ma wpływ na całe nasze życie. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jakie mamy cechy osobowości. Nie zostało one nam nadane przypadkowo. Kobiety o tych imionach są najbardziej pożądane przez mężczyzn. Sprawdź czy jesteś na liście!

📢 Zmiany w 14. emeryturze. Ile wyniesie świadczenie w 2023 roku? Kiedy będzie wypłacane? Sprawdź!

Szykują się zmiany w 14. emeryturze. Jak poinformował wiceminister rodziny Stanisław Szwed, ruszyły prace nad projektem czternastej emerytury. Świadczenie, które po nadchodzącej zmianie przepisów zostanie zagwarantowane na stałe. Bez zmian natomiast zostaną zasady jego wypłacania. Ile wyniesie 14. emerytura w 2023 roku? Kiedy będzie wypłacana? Sprawdź, ile dostaniesz pieniędzy. Zobacz!

📢 Dawid Kubacki z córeczkami! Żony i dzieci polskich skoczków. Narciarska rodzina wciąż się powiększa ZDJĘCIA 1.02.2023

Rodzina polskich skoczków narciarskich wciąż się powiększa! W pierwszych dniach 2023 roku Dawid Kubacki i jego żona Marta podzielili się kolejną radosną nowiną - na świat przyszła ich druga córka Maja. Rośnie więc liczba skoczków, którzy mają już dwójkę pociech, ciesząc się z tego, jak szybko dorastają. Wśród szczęśliwych rodziców są Stefan Hula, Klemens Murańka, Maciej Kot i Grzegorz Miętus. Córka najstarszego w tym gronie dyrektora PZN Adama Małysza jest już dorosła i założyła własną rodzinę. Obejrzyjcie rodzinne zdjęcia skoczków w GALERII. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Tego nie jedz na śniadanie. Tych pokarmów nie należy jeść rano! Sprawdź!

Każdy wie, bądź przynajmniej słyszał, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jest to klucz, aby dostarczyć organizmowi witalności, energii i dobrej koncentracji do nauki czy też pracy. Specjaliści twierdzą, że istnieją produkty, których zdecydowanie nie powinno się spożywać na czczo. Oto lista produktów, których lepiej nie jeść na śniadanie. Zobacz koniecznie!

📢 Te osoby mogą jechać za darmo do sanatorium. Sprawdź, kto znalazł się na liście!

Te osoby nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Warunkiem jest otrzymanie skierowania od lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wystawiony dokument musi zawierać szczegółowe uzasadnienie decyzji, na tej podstawie dobrany będzie odpowiedni rodzaj leczenia oraz miejsce, w którym kuracjusz będzie przebywał. Zobacz, kto może skorzystać z sanatorium za darmo!

📢 500 plus. Czas na składnie wniosków o świadczenie w 2023 roku. Poznaj najważniejsze zasady i terminy!

Ważne zmiany w programie 500 plus w 2023 roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawiadamia, że zbliża się termin złożenia wniosku o świadczenie 500 plus. Oto najważniejsze informacje i terminy! Sprawdź, co trzeba wiedzieć o 500 plus, do kiedy złożyć wniosek i jakie dokumenty są wymagane! Sprawdź i zapoznaj się koniecznie z listą!

📢 Oko na miasto przez całą dobę. Centrum zarządzania monitoringiem przy ul. Grottgera

Nie w godzinach pracy Straży Miejskiej, ale w sposób ciągły i przez siedem dni w tygodniu.
Studio miejskiego monitoringu przy ul. Grottgera już jest. Operator przyjdzie razem z Centrum Zarządzania Kryzysowego.

📢 Fotoradary na Pomorzu. Gdzie są ustawione kontrole prędkości? Oto aktualne miejsca gdzie się znajdują [LISTA]

Fotoradary na Pomorzu w 2023 roku. Przy obecnych stawkach za przekroczenie prędkości, nikt nie chce otrzymać zdjęcia czy też niechcianej pamiątki z wakacji. Zdecydowanie lepiej mieć się na baczności i jechać zgodnie z obowiązującymi przepisami i limitami prędkości. Oto aktualna lista miejsc gdzie znajdują się fotoradary. Sprawdź koniecznie w naszej galerii, na których drogach i miejscowościach się znajdują. Dane pochodzą z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

📢 Oto nowy taryfikator mandatów 2023. Jaka jest wysokość kar za wykroczenia? Ile punktów za przekroczenie prędkości na polskich drogach?

Mandaty w 2023 roku. Od 1 stycznia tego roku, najpoważniejsze wykroczenia drogowe karane są większą ilością punktów karnych. Zdecydowanie łatwiej i szybciej można stracić prawo jazdy. Jakie mandaty i ile punktów można będzie dostać w roku 2023? W galerii prezentujemy pełną listę kar. Każdy kierowca powinien zapoznać się z nią i zapamiętać. Kwoty za wykroczenia w dalszym ciągu będą wysokie. Zobacz naszą listę i zapoznaj się ze szczegółami! Zalecamy jazdę zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami.

📢 Rozliczenie PIT za 2022 rok. Sprawdź kto będzie musiał dopłacić do podatku!

Dopłata do podatku za rok 2022. Rozliczyć się z Urzędem Skarbowym będziemy mogli od 15 lutego. Dla jednych osób oznaczać to będzie dopłatę do podatku, a dla drugich zwrot. Kiedy można liczyć na zwrot podatku? W jakiej sytuacji będziemy musieli zrobić dopłatę? Zapoznaj się z listą osób, które będą musiały dopłacić do podatku w 2023 roku. Zobacz wszystkie szczegóły w naszej galerii!

📢 Mieszkanie Doroty Szelągowskiej. 130-metrowy apartament córki Katarzyny Grocholi. Zobacz dom prowadzącej „Totalne remonty Szelągowskiej”

Dorota Szelągowska to prowadząca „Totalne remonty Szelągowskiej” i córka pisarki Katarzyny Grocholi. Ostatnio zrobiło się o niej bardzo głośno. Najpierw pojawiła się w mediach informacja o poważnej chorobie jej matki. Natomiast w ostatni dzień 2022 roku projektantka oznajmiła na Instagramie, że w poprzednim roku zdiagnozowano u niej nowotwór jajnika i udało się jej wygrać ze śmiertelną chorobą. Zobacz, jak na co dzień mieszka lubiana projektantka wnętrz i dziennikarka telewizyjna. Sprawdź, jak się urządziła w 130-metrowym apartamencie specjalistka od totalnych metamorfoz.

📢 Kolejne prace drogowe na ul. Norwida. Uwaga na utrudnienia

Frezowanie nawierzchni i za chwilę rozbiórka warstwy konstrukcyjnej jezdni. Zmiany na remontowanej ulicy Norwida w Słupsku.

📢 Pijany kierowca ze Słupska usłyszał wyrok. Już nigdy nie wsiądzie za kółko

Funkcjonariusze słupskiej drogówki w nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymali kierowcę, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Okazało się również, że 21-letni słupszczanin posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Po dwóch dniach od zatrzymania mężczyzna stanął przed sądem. Kara jest surowa.

📢 Izera w Katowicach. Prezentacja pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Weszliśmy do środka. Jakie ma osiągi? Zobaczcie

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na tę premierę miłośnicy nowinek technologicznych i motoryzacyjnych czekali z niecierpliwością. 26 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas 4 Design Days po raz pierwszy najnowszy samochód elektryczny Izera pokazał się przed szeroką publicznością. - Wyróżniająca się elegancka sylwetka, przestronność i uniwersalność, czyli cechy, które widać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz demonstracyjnego egzemplarza Izery, wyznaczają fundamenty stylistycznego DNA naszej marki - mówi Tadeusz Jelec, główny projektant Izery.

📢 Była gwiazdą filmu „Chłopaki nie płaczą”. Jak dziś wygląda Magdalena Mazur? Czas się dla niej zatrzymał

Magdalena Mazur grała dziewczynę Jarosława Psikuty (bez 's') z komedii „Chłopaki nie płaczą”. Piękna aktorka oczarowała publiczność w latach 90., ale kariera filmowej Weroniki nieco przygasła. Jak dziś wygląda i co słychać u Magdaleny Mazur? Zachwytów pod jej najnowszymi zdjęciami nie ma końca!

📢 Grażyna Torbicka zawsze modna i stylowa. Zobacz kreacje dziennikarki, które są inspiracją dla wielu dojrzałych kobiet

Grażyna Torbicka to znana dziennikarka, która zachwyca nie tylko swoim intelektem i urodą. Jest również znawczynią trendów w branży beauty i mody. Gdzie się nie pojawi, olśniewa wszystkich swoim wysmakowanym gustem i eleganckimi stylizacjami. Gwiazda lubi prostotę i klasykę, którą łączy z najnowszymi trendami.

📢 Słupska uczelnia może zostać uniwersytetem. Akademia Pomorska przed awansem

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że Akademia Pomorska w Słupsku spełniła warunki formalne, aby zostać uniwersytetem. Dla uczelni i studentów to większy prestiż, ale też większe pieniądze.

📢 Robert Lewandowski z rodziną. Zobaczcie piękne zdjęcia Lewandowskiego z żoną i dziećmi

Robert Lewandowski to nie tylko jeden z najlepszych piłkarzy na świecie ale także kochający mąż i ojciec. Swoim życiem rodzinnym Robert Lewandowski nie boi się chwalić. Zobaczcie jak spędza czas z bliskimi.

📢 Dzięki ludziom odbudowali dom. Po pożarze w Międzygórzu

Byli załamani. Myśleli, że się nie uda. Rodzina z Międzygórza w powiecie bytowskim w olbrzymim pożarze stracili dorobek życia. Z pomocą ruszyli ludzie. Dom udało się odbudować.

📢 Takie mieszkanie chce sprzedać Iwona z „Sanatorium miłości”. Później wyprowadzi się z Polski! Zobacz, jak mieszka w Warszawie

Iwona Żarnowiecka jest uczestniczką 5. edycji „Sanatorium miłości”. Energiczna seniorka już niebawem przechodzi na emeryturę i wyprowadza się z Polski! Jej mieszkanie na warszawskiej Białołęce jest na sprzedaż. Tylko nam Iwona z „Sanatorium miłości 5” pokazała swój dom. Czerwony to jej kolor!

📢 Nawiedzone miejsca i domy w okolicach Słupska, w Ustce, Bytowie. Tam straszą duchy?

Na Pomorzu straszą duchy? Są takie miejsca również w regionie słupskim - zamki lub domy, które mogą być nawiedzone. Sprawdzamy nawiedzone miejsca w okolicach Słupska, Bytowa i Ustki!

📢 14 najpiękniejszych ulic w Polsce. W tych miejscach poczujecie się jak w Wenecji lub przeniesiecie w czasie do średniowiecza

Polskie miasta skrywają wiele niespodzianek i pięknych zakątków. Są wśród nich ulice, których urok zachwyca zarówno stałych mieszkańców, jak i turystów z Polski i zagranicy. W którym polskim mieście można poczuć się jak w Wenecji lub Amsterdamie? Który zaułek sprawia wrażenie jakby żywcem wyjętego ze średniowiecza? Który deptak jest najdłuższy, gdzie można oglądać najbardziej różnorodną architekturę? Przedstawiamy 14 najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych ulic w polskich miastach.

📢 Obrzydlistwa na talerzu rodem z PRL? Dziś już nikt tego nie je! A kiedyś tak nam smakowało...

Szpinak jak krowi placek, mleko z kożuchem, kotlety z mortadeli, zupa owocowa, ozorki w sosie chrzanowym… Obrzydlistwo! W czasach PRL jedliśmy różne dania, na których wspomnienie aż przechodzą ciarki! Dziś już nikt jego nie je! Poznajcie nas subiektywny ranking dań z PRL, które niekoniecznie były smaczne! Z sentymentem wspominacie paróweczki w sosie chrzanowym? A wiecie, że 100 kg parówek produkowano przede wszystkim z miazgi kostnej, skórek, tłuszczu i białka w proszku? Brzmi smacznie? Chyba nie!

📢 W nocy mocno powiało w powiecie bytowskim. Strażacy usuwali powalone drzewo na trasie Zagony - Wądół

W nocy mocniej powiało m.in. w powiecie bytowskim. Porywy wiatru dochodziły do 60 km/h. Na szczęście strażacy nie mieli dużo pracy.

📢 Chcesz mieszkać nad morzem? Sprawdź ceny mieszkań w Ustce. Oto najciekawsze oferty [styczeń 2023]

Oto wybrane oferty sprzedaży mieszkań nad morzem w Ustce z portali olx i otodom. Ceny mieszkań zaczynają się od około 300 tysięcy złotych, a najdroższy apartament można kupić za 1,4 mln zł!

📢 Nie żyje Leonard Pietraszak. Wybitny aktor miał 86 lat. Zostanie pochowany w Bydgoszczy

Nie żyje Leonard Pietraszak. Smutną informację o jego śmierci przekazał prezes ZASP Krzysztof Szuster. W listopadzie 2022 roku wybitny aktor skończył 86 lat. Zostanie pochowany na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy. Z tym miastem związany był przez całe życie.

📢 To lepsze niż memy! Nowe śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów 2023. Najgłupsze odpowiedzi uczniów

Trwa rok szkolny 2022/2023 i przyszedł czas na pierwsze klasówki i sprawdziany. Niektóre klasy mają ich nawet po kilka w tygodniu. Kartkówek nie lubią uczniowie, ale bardzo często również nauczyciele. Wielu z nich musi się zmagać z dziwnymi i niecodziennymi odpowiedziami. Te najdziwniejsze, ale i najśmieszniejsze, zebraliśmy w naszej galerii. Wciel się na chwilę w nauczyciela i zobacz jak byś zareagował na te pomysły uczniów. Życzymy dobrej zabawy!

📢 Kierowca osobówki uderzył w drzewo, które spadło na ulicę. Służby podejrzewają, że wcześniej ktoś je podciął

"Pilarz" znów zaatakował. Wszystko na to wskazuje, że ktoś podciął drzewo przy ruchliwej trasie Bytów-Kartuzy. Spadło na drogę. W nie uderzył kierowca osobówki. Do wypadku doszło w okolicach Węsior na drodze 228 Bytów-Kartuzy.

📢 Zamarzający Bałtyk, oblodzone miasta. Kiedyś to były zimy! Zobacz archiwalne zdjęcia!

Kiedyś silne mrozy oznaczały nie tylko bardziej lub mniej zjawiskowe widoki za naszymi oknami. Oznaczały także ograniczenie handlu oraz codziennej aktywności. Wiele lat temu zamarzający Bałtyk i rzeki stanowiły jednak często możliwość do ożywienia transportu. Wystarczały tylko koń i sanie, a te były znacznie szybsze i tańsze od statku. Z kolei w miastach cykl życia zmieniał się - główną rozrywką stawały się łyżwy i ich wszelkie adaptacje, zaś w XIX wieku popularne stały się narty i sanki rekreacyjne.

📢 Wiesz u kogo był taki dywan? Leśnicy tropią śmieciarza

Leśnicy z Nadleśnictwa Bytów proszą o pomoc w znalezieniu osoby, która wyrzuciła śmieci do lasu. Sterta odpadów jest duża i ewidentnie pochodzi z remontu mieszkania. Do lasu trafiły elementy starych szafek i mebli, tapicerki a nawet dywan.

📢 Wybitne budowlane fuszerki. Buble i prowizorki od siedmiu boleści. Majstry w krzywym zwierciadle solidności. Śmiać się, czy płakać?

Przed wami najbardziej wybitne budowlane fuszerki polskiego internetu. Nieudane remonty, buble i totalne prowizorki. Majstry w krzywym zwierciadle solidności. Poznajcie nieszczęsną polską myśl budowlaną (i nie tylko), która rozbawia i wprawia w politowanie. Boli od samego patrzenia, a człowiek zastanawia się - śmiać się, czy płakać? Ktoś tu zdecydowanie minął się z powołaniem.

📢 Piękne, ważne obiekty i miejsca w Polsce. Są zadbane, zachwycają. Koniecznie je zobacz!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowało konkurs pod hasłem "Zabytek Zadbany". To już kolejna jego edycja. 31.01.2023 minął termin zgłoszeń zabytków. Laureatów poznamy za kilka miesięcy. W naszej fotogalerii prezentujemy najpiękniejsze i ważne zabytki nagrodzone za ubiegły rok. Warto odwiedzić te miejsca.

📢 Tak mieszka Dawid Kubacki. Zobacz piękny dom skoczka na Podhalu. Jak mieszka z żoną Dawid Kubacki?

Dawid Kubacki to lider Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz szczęśliwy mąż i tata. Już w ten weekend będziemy śledzić jego kolejne poczynania na mamuciej skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Zajrzyj do domu ulubionego skoczka Polaków. Sprawdź, jak mieszka Dawid Kubacki z żoną i córkami. Zobacz, góralski dom uznanego sportowca na Podhalu.

📢 To najbardziej fartowne kolektury na Pomorzu! Odwiedzający je wygrali fortunę w Lotto i stali się milionerami! | 1.02.2023

W ostatnich przeszło dwudziestu latach na Pomorzu nie brakowało olbrzymich wygranych w Lotto. W licznych miastach i miejscowościach w naszym regionie wielokrotnie trafiano szóstkę. Skutkowało to wygranymi, przekraczającymi grubo ponad milion złotych. Zerknijcie w zestawienie!

📢 Potrawy z PRL, które jadaliśmy codziennie. Skusicie się teraz na takie dania? [PRZEPISY]

Chleb moczony w jajku i mleku smażony na rozgrzanym tłuszczu, kotlety z mortadeli, paprykarz szczeciński, blok czekoladowy, szyszki z ryżu preparowanego, kotlety z jajek, zupa szczawiowa… To niewątpliwie dania z PRL, którymi zajadaliśmy się codziennie. Zapraszamy Was na sentymentalną podróż w czasie. Kliknijcie w galerię i zobaczcie przepisy na dania i potrawy z PRL, które warto zrobić, by przypomnieć sobie czasy dzieciństwa i młodości.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Dofinansowanie do gazu w 2023 roku. Komu przysługuje dodatek gazowy?

Dodatek gazowy otrzymają gospodarstwa domowe, które ogrzewają domy i mieszkania gazem ziemnym. To refundacja podatku VAT, z której skorzystają rodziny o niskich dochodach. Jakie kryteria trzeba spełnić, aby uzyskać dofinansowanie do gazu w 2023 roku?

📢 Te psy są najmądrzejsze! Eksperci stworzyli ranking najmądrzejszych ras psów. Nauczenie nowej komendy zajmuje im mniej niż pięć prób 1.02.23

Piękne, wierne i kochające psy mają różne osobowości i predyspozycje. Zastanawiasz się nad adopcją szczeniaka? Sprawdź, jakie rasy psów są najmądrzejsze. Z nimi nie będziesz miał problemów w nauce nowych komend i sztuczek. Nauczenie się nowej komendy może zająć mniej niż pięć prób. Jakie psy znalazły się w czołówce? Sprawdź!

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 1.02.2023

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

📢 Oto horoskop finansowy na rok 2023 dla wszystkich znaków Zodiaku. Jak gwiazdy widzą twoje pieniądze w 2023 roku 1.02.2023

Sprawdź horoskop finansowy na 2023 rok. Komu będą sprzyjać gwiazdy w finansach. Sprawdź horoskop finansowy na najbliższe miesiące. Sprawdź, co widzą twoje gwiazdy w twoim horoskopie finansowym. Tak to już jest, że jedni zdobywają pieniądze, a inni je wydają; wielu jednak jest takich, którym starcza lata na jedno i drugie.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 1.02.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Góra wniosków o przeliczenie emerytur zasypała oddziały ZUS-u. Tym osobom ZUS podwyższy świadczenie 1.02.2023

Przeliczenie emerytury w 2022 roku. Sprawdź ile można zyskać na przeliczeniu emerytury. Od 1 kwietnia 2022 roku obowiązują korzystniejsze tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn. Jednak nie każdemu świadczeniobiorcy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeliczy wysokość świadczenia emerytalnego. Sprawdź, kogo obejmuje nowe przeliczenie emerytur i rent. Tablice średniego dalszego trwania życia Polaków publikuje Główny Urząd Statystyczny.

📢 Łodzie z firmy Markos na wyposażeniu statku odpowiedzialnego za budowę morskich farm wiatrowych w rejonie USA

Firma Markos z Głobina wyprodukuje dwie specjalistyczne łodzie, które trafią na amerykański statek wspierający budowę wodnych turbin wiatrowych. Obie zostaną wykonane w oparciu o rygorystyczne certyfikaty i normy mające zapewnić załodze maksymalny poziom bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia pożarowego i ewakuacji z miejsca zdarzenia. W siedzibie firmy w Głobinie odbyły się już pod okiem inspektorów z amerykańskiej United State Coast Guard oraz Lloyds Register Polska.

📢 Nowe rondo w ciągu miesiąca. Ulica Wiejska i Rybacka czekają na asfalt

Trwają prace związane z modernizacją i budową miejskich ulic. Kilka z rozpoczętych w tamtym roku inwestycji w praktyce czeka tylko na nową warstwę jezdni bitumicznej. Zakończenie niektórych zadań to kwestia kilku tygodni.

📢 Zderzenie czterech aut w Słupsku na skrzyżowaniu ulic Zielonej i Poznańskiej. Utrudnienia w ruchu

Do kolejnego już dziś (wtorek) poważnego zdarzenia doszło w Słupsku na skrzyżowaniu ulic Poznańska-Zielona.

📢 Pracodawcy w Słupsku i regionie poszukują pracowników. Sprawdź najnowsze oferty pracy!

Firmy w Słupsku i okolicach chcą zatrudnić pracowników w różnych branżach. Szukasz pracy? a może chcesz ją zmienić? Sprawdź, najnowsze oferty pracy, które wpłynęły w ostatnich dniach do Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku.

📢 Rolnicy z powiatu bytowskiego boją się wilka ludojada. Rozsyłają sobie makabryczne zdjęcia

Makabryczne zdjęcia szczątków ludzkich pozbawionych wnętrzności, rozszarpanych przez jakieś zwierzęta, rozsyłają sobie myśliwi i rolnicy z powiatu bytowskiego. Sugerują, że wilk zaatakował człowieka i go zjadł. Jak ustaliliśmy, zdjęcia są autentyczne, znaleziono też szczątki człowieka. Postępowanie prowadzi prokuratura w Przemyślu.

📢 Słupsk i region bez prądu. Sprawdź, gdzie będą przerwy w dostawie energii elektrycznej!

Energa Operator informuje na swojej stronie internetowej o awariach, które mogą spowodować przerwy w dostawie prądu. W najbliższych dniach mieszkańcy Słupska i regionu muszą przygotować się na przerwy w dostawie energii elektrycznej. Sprawdź w naszej galerii gdzie nie będzie prądu!

📢 Ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem w regionie słupskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w województwie pomorskim. Porywy wiatru mogą osiągać do 90 km/h. Alerty obowiązują do środy rano.

📢 Oddam za darmo w Słupsku. Sprawdź najciekawsze okazje na portalu OLX

OLX to popularny portal na którym można kupić rzeczy, głównie używane od innych osób. Nie brakuje tam ogłoszeń, w których użytkownicy oddają niepotrzebne im przedmioty za darmo. Co można dostać za darmo w Słupsku? Zobaczcie oferty, które znalazły się w kategorii „oddam za darmo”.

📢 Tak kibicowaliście Czarnym Słupsk na meczu z Zastalem [FOTOGALERIA]

Zobaczcie zdjęcia kibiców z ostatniego meczu Czarnych Słupsk w hali Gryfia.

📢 Niebezpieczny poranek na drogach w powiecie słupskim. Kolejne dachowanie

Jadący w stronę Mianowic, 31-letni kierujący skodą nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował.

📢 Dachowanie na krajowej szóstce. 67-latek stracił panowanie nad autem

Dziś (wtorek) na drodze krajowej nr 6 doszło do poważnego zdarzenia. 67-latek stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i dachował.

📢 Paznokcie w stylu boho. Pasują do zimowych stylizacji, ale dzięki nim poczujesz już powiew wiosny. Wypróbuj artystyczne wzorki i zdobienia

Znudziły Ci się klasyczne czerwone paznokcie? Nie chcesz ślepo podążać za trendami? Wypróbuj styl boho, który nie wychodzi z mody od kilku sezonów. Już teraz warto pomalować paznokcie we wzorki, które pasują zarówno do zimowych stylizacji, jak i letnich, zwiewnych zestawów. Można postawić na delikatne akcenty, które urozmaicą klasyczny french manicure albo na odważniejsze zdobienia z wykorzystaniem motywu łapacza snów czy piórek.

📢 Oto samochody Kuby Wojewódzkiego. Zobacz luksusowe auta słynnej gwiazdy talk show (zdjęcia) 31.01.23

Takimi samochodami jeździ znany prezenter telewizyjny i celebryta Kuba Wojewódzki. Wojewówdzki, znany także jako król TVN nie ukrywa swojego zamiłowania do bogatych przedmiotów, drogi apartamentów i luksusowych samochodów. Od niemal 20 lat prowadzi w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych swój własny talk show. Jakimi autami Kuba Wojewódzki jeździł w tym czasie? Zobaczcie samochody Kuby Wojewódzkiego.

📢 Szalona pogoń Czarnych w końcówce meczu! Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Zastal BC Zielona Góra 64:66 [ZDJĘCIA]

Czarni Słupsk przegrali z Eneą Zastal w hali Gryfia. Szalona końcówka meczu w wykonaniu słupskich koszykarzy niestety nie zakończyła się szczęśliwie, choć do tego zabrakło niewiele.

📢 Nowe połączenie całoroczne PKS Słupsk. Linia 310 pojedzie również poza sezonem

PKS Słupsk uruchamia całoroczne kursy na linii 310. Autobusy będą obsługiwać mieszkańców m.in. Charnowa, Gałęzinowa czy Strzelina również poza sezonem. Przewoźnik chce w ten sposób walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym, z którym borykają się mniejsze miejscowości.

📢 Nowy dyrektor i nowy budynek słupskiego ZIM. Zmiany w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej

Tomasz Orłowski przejął formalnie stery dyrektora słupskiego ZIM-u. Instytucja, która odpowiada za tegoroczne inwestycje w wysokości 150 mln zł, ma też nowego wiceszefa i wciąż remontowaną siedzibę. Obok straży miejskiej pomieści się tam też Centrum Zarządzania Kryzysowego.

📢 Adwokat ze Słupska Katarzyna R. pozostanie w areszcie

Sąd Okręgowy w Słupsku przedłużył Katarzynie R. o kolejne trzy miesiące tymczasowe aresztowanie. Słupska prawniczka podejrzana o usiłowanie zabójstwa w czasie śledztwa ma trafić na obserwację psychiatryczną.

📢 Najbardziej niebezpieczni przestępcy ze Słupska poszukiwani przez policję. Znasz kogoś? Policja prosi o pomoc

Tych przestępców poszukuje słupska policja. Mogą być niebezpieczni. Znasz kogoś? Zadzwoń pod numer 997 lub udaj się na komisariat policji w Słupsku. Poszukiwani ze Słupska mają na koncie różne przestępstwa - od tych najgroźniejszych takich jak morderstwa czy gwałty po osoby, które uporczywie unikają obowiązku płacenia alimentów. Jednak bez względu na to jakich przestępstw się dopuścili muszą trafić za kraty.

📢 Te świadczenia socjalne można dostać w Polsce. Ile dodatkowych pieniędzy na rodzinę w 2023 roku? Zobacz jakie kwoty ci przysługują 30.01.23

Najbardziej popularnym w Polsce świadczeniem socjalnym jest bez wątpienia 500 plus. Nie są to jednak jedyne pieniądze można dostawać w Polsce. Polacy starać się mogą o pieniądze z tytułu urodzeniu dziecka, 500 plus. Oprócz tego, otrzymać można także inne świadczenia rodzicielskie. Występują także zasiłki okresowe, stałe czy wyrównawcze. Niektóre z tych świadczeń wypłacane są przez MOPS inne przez ZUS. Wysokość świadczenia wypłacanego rodzinie zależy często od spełnianego kryterium dochodowego. Zobacz jakie dodatki ci przysługują? Na jakie wsparcie dla rodzin z dziećmi można liczyć w Polsce?

📢 Tak mieszkaliśmy w PRL-u. Zobacz wnętrza z lat 60., 70., 80. Wiele rozwiązań z tamtych czasów wraca dziś do mody

Jak mieszkaliśmy w PRL-u? Zapraszamy na nostalgiczną wyprawę po wnętrzach z tamtych lat. Co ciekawe, meble i rozwiązania z lat 60., 70. i 80. dziś często znów stają się modne i podobają się nie tylko tym, którzy pamiętają minioną epokę. Zobacz, jak wyglądały typowe wnętrza naszych domów i mieszkań w PRL-u.

📢 Te pary wzięły ślub w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Sto lat młodym parom (zdjęcia)

Oto pary, które zawarły związek małżeński w styczniu 2023 w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Zobacz kto wziął ślub w Słupsku w miniony weekend. W tym tygodni związek małżeński zawarły cztery pary mówiąc sobie sakramentalne tak. Wszystkim parom życzymy pomyślności i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

📢 Zyski z nierządu i kokaina. Oskarżona o sutenerstwo grupa przed Sądem Okręgowym w Słupsku

W piątek przed Sądem Okręgowym w Słupsku miał rozpocząć się proces zorganizowanej grupy przestępczej oskarżonej o sutenerstwo. Jednak sprawę odroczono, bo do sądu nie dotarł jeden z oskarżonych. Teraz trafi do aresztu.

📢 Szalupa ratunkowa promu „Jan Heweliusz” wyrzucona koło Ustki. Szczątki największej katastrofy polskiej floty morskiej

Byliśmy jeszcze w szoku po katastrofie promu „Jan Heweliusz”, największej w dziejach polskiej floty morskiej w czasie pokoju, gdy dotarła do nas wiadomość, że morze wyrzuciło na brzeg między Ustką a Rowami szalupę ratunkową z tego statku. Było to pod koniec stycznia 1993 roku, po 13 dniach jej dryfowania po Bałtyku od chwili katastrofy promu, która miała miejsce 30 lat temu.

📢 Najpopularniejsze zabawki z czasów PRL-u. Pamiętasz je jeszcze? Niektóre z nich stale zyskują na wartości 29.01.2023

Zabawki z czasów PRL-u stale zyskują. Ich ceny są zaskakujące. Coraz więcej rzeczy z PRL-u wzrasta na wartości. Dzieje się tak, ponieważ z biegiem czasu stają się one coraz rzadsze. Te zabawki miał prawie każdy w tamtych latach, a teraz można na nich zarobić. Trzymasz je jeszcze na strychu lub w piwnicy? Sprawdź i powspominaj dawne czasy. Pamiętasz je jeszcze?

📢 Miss słupskich studniówek 2023. Zobacz najpiękniejsze tegoroczne maturzystki (zdjęcia)

Studniówka to potoczna nazwa balu maturalnego który odbywa się z okazji nadchodzącej matury. Impreza ta odbywa się na 100 dni przed egzaminem dojrzałości. Słupskie szkoły po części maja studniówki już za sobą. Bawił się między innymi słupski ekonomik, Zespół Szkół Budowlanych i kształcenia Ustawicznego czy Mechanik. Jak bawiła się słupska młodzież? Zobaczcie najpiękniejsze słupskie maturzystki.

📢 Ten słupski budynek ma ponad 100 lat. Historia słupskiego Domu Towarowego na unikatowych zdjęciach

W starej, poniemieckiej zabudowie Słupska trudno się dopatrzyć architektonicznego podobieństwa do dawnego domu towarowego przy Placu Zwycięstwa. Pewnie tylko dwuspadowe dachy, pokryte ceramicznymi dachówkami lub ich zamiennikami z metalu, są wspólnymi oznakami czasów, w których pobudowano te obiekty.

📢 Henry Cavill w Warhammerze oczami SI - jak sie prezentuje? Robi wrażenie, więc zobaczcie koniecznie

Zobaczcie, jak według SI prezentuje się Henry Cavill w uniwersum Warhammera, w związku z zapowiedzianą ekranizacją gry Warhammer 40,000? Obrazy stworzone przez Sztuczną Inteligencję robią wrażenie. Sprawdźcie koniecznie.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z Pomorza. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Sygnały naszych czytelników. System rzeczywistych rozliczeń za prąd nie działa. Energa odpowiada

Do naszej redakcji docierają sygnały od czytelników, którzy nie mogą zapłacić za zużytą energię poprzez usługę - rozliczenia rzeczywiste. Energa potwierdza, że system czasowo jest zawieszony, bo ma to związek z wprowadzanymi rozwiązaniami dotyczącymi Tarczy Solidarnościowej.

📢 Wilki zaatakowały stado danieli w Chośnicy w powiecie bytowskim. Rozszarpały 20 zwierząt [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wilki zaatakowały stado danieli w Chośnicy w powiecie bytowskim. Rozszarpały 20 zwierząt. - Boję się wyjść na własne podwórko - mówi Lucyna Kreft, właścicielka gospodarstwa agroturystycznego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ustawa o wyrównywaniu szans w przygotowaniu - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie