Polskie Radio 24
Piłkarze Manchesteru City zostali mistrzami Anglii. Choć przegrywali 0:2 z Aston Villą (pierwszą bramkę zdobył Matty Cash), w drugiej połowie udało im się odwrócić losy spotkania.

Po emocjonującym spotkaniu ostatniej, 38. kolejki Premier League podopieczni Pepa Guardioli pokonali u siebie Aston Villę 3:2. Jedną bramkę dla gości zdobył obrońca reprezentacji Polski - Matty Cash. Walkę o tytuł City wygrało z Liverpoolem, który pokonał u siebie Wolverhampton 3:1, ale w końcowym rezultacie zakończył ligę z dorobkiem 92 punktów, ze stratą punktu do "The Citizens". Trzecie miejsce w Premier League zajęła londyńska Chelsea, która zwyciężyła Watford 2:1. Rywale "The Blues" spadli do Championship, podobnie jak Norwich (porażka z Tottenhamem 0:5) i Burnley (przegrana z Newcastle 1:2). W lidze utrzymali się zawodnicy Leeds United, którzy wygrali na wyjeździe z Brentford 2:1 (w Leeds od 84. minuty grał Mateusz Klich).

Wyniki pozostałych niedzielnych meczów: Arsenal pokonał Everton 5:1, Brighton wygrało z West Hamem United (90 minut Łukasza Fabiańskiego) 3:1, Manchester United uległ na wyjeździe Crystale Palace 0:1, a Leicester pokonało Southampton (Jan Bednarek na ławce rezerwowych) 4:1.