Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Słupska i starosta słupski są gotowi partycypować w pokryciu kosztów organizacji laboratorium w słupskim szpitalu

Zbigniew Marecki
Informujemy, iż samorządy - powiatu słupskiego i miasta Słupska są gotowe wesprzeć działania Rządu również w zakresie uruchomienia badań w dodatkowym laboratorium na terenie województwa pomorskiego. Deklarujemy zorganizowanie takiego laboratorium w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsk - napisali we wspólnym liście do ministra zdrowia prezydent Słupska i starosta słupski

We wspólnym liście prezydent Słupska i starosty słupskiego zaadresowanym do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego czytamy:

"W związku z pojawieniem się nowego wirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, Polska zmaga się z jednym z największych zagrożeń dla życia i zdrowia Polaków. W całym kraju przybywa zakażonych oraz osób objętych kwarantanną, rośnie również liczba przeprowadzanych badań w kierunku wykrycia wirusa SARS-Cov-2.

Na terenie województwa pomorskiego od 3 marca br. badania na koronawirusa są wykonywane tylko w Laboratorium Diagnostyki Medycznej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Należy dodać, że laboratorium to obsługuje nie tylko nasze województwo, ale wspiera także kilka innych.

W obecnej sytuacji niezwłoczne jest zwiększenie liczby laboratoriów, które przeprowadzać będą badania na obecność koronawirusa. W związku z powyższym informujemy, iż na Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, która obradowała
17 marca br. w Starostwie Powiatowym w Słupsku uznano, że badania w kierunku wykrycia koronawirusa mogą być prowadzone w ramach podmiotu leczniczego, dla którego właścicielem jest województwo pomorskie, tj. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.

Informujemy, iż samorządy - powiatu słupskiego i miasta Słupska są gotowe wesprzeć działania Rządu również w zakresie uruchomienia badań w dodatkowym laboratorium na terenie województwa pomorskiego.

Deklarujemy zorganizowanie takiego laboratorium w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Jesteśmy w stanie z własnych środków wyposażyć pomieszczenia i kupić część niezbędnego sprzętu. Potrzebujemy natomiast wsparcia finansowego
i przeszkolenia kadry, a także uwzględnienia wykonywanych badań w kontraktowaniu świadczeń dla pacjentów.

Pragniemy podkreślić, że w obecnej sytuacji niezwłoczne zwiększenie liczby dodatkowych laboratoriów, które będą przeprowadzać badania na obecność koronawirusa, to absolutna konieczność.

Powstanie laboratorium w Słupsku skróci czas oczekiwania na wyniki testów i szpitale będą mogły przeprowadzać sprawnie diagnostykę. Obecnie czas oczekiwania na wyniki testów sięga nawet 50 godzin, a liczba zakażonych osób w kraju rośnie.
Deklarując nasze wsparcie dla działań Rządu prosimy o poinformowanie, kiedy i czy oferowane wsparcie może zostać przyjęte.
Dodatkowo zgłaszamy gotowość do dalszej aktywnej współpracy".

Dodatkowo Zarząd Powiatu Słupskiego informuje, że w czwartek podejmie decyzje o przekazaniu na rzecz słupskiego szpitala 15 tyś. złotych na zakup 250 specjalistycznych maseczek ochronnych typu FPP3.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza