sportowy24
  Problemy Karola Pęplino. Klub nie przystąpi do rundy...

  Problemy Karola Pęplino. Klub nie przystąpi do rundy wiosennej?

  Mariusz Surowiec

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Problemy Karola Pęplino. Klub nie przystąpi do rundy wiosennej?
  25 stycznia przedstawiciele klubu Karol Pęplino poinformowali o zmniejszonej dotacji, jaką klub otrzymywał z gminy Ustka. Według władz klubu oznacza to ogromne problemy z przystąpieniem zespoły do rundy wiosennej rozgrywek V ligi w Słupskiej Klasie Okręgowej.
  Problemy Karola Pęplino. Klub nie przystąpi do rundy wiosennej?
  "W związku z przyznaniem mniejszej dotacji z gminy Ustka (aż o 30 000 zł) w dnia 26 stycznia 2019 r. zbierze się zarząd klubu GKP Karol Milarex Pęplino (Marcin Petrus, Maciej Czaszejko i Paweł Rozenek), który podejmie decyzje dotyczące dalszej działalności klubu.

  AKTUALIZACJA:

  - z powodu trudnej sytuacji finansowej klubu odwołano pierwszy mecz sparingowy z Pogonią II Lębork

  - pod znakiem zapytania stoi rozpoczęcie przygotowań do rundy wiosennej" - czytamy na Facebooku


  Kolejny komunikat klubowy obwieścił dymisję wiseprezesów Karola Pęplino - Macieja Czaszejko oraz Pawła Rozenek.
  W związku z rezygnacją dwóch członków zarządu prezes Marcin Petrus zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 2 lutego (sobota) o godz.11:00 w siedzibie pęplińskiego klubu (Pęplino 57A).


  Na trudną sytuację pęplinian zareagowało środowisko piłkarskie w regionie. MKS Jantar Ustka, niedawny rywal Karola Pęplino rozpoczął akcję pomocy dla klubu, publikując oświadczenie z propozycja sfinansowania wynajęcia boiska ze sztuczną nawierzchnią w Ustce, aby Karol Pęplino mógł rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej.

  "Komunikat Zarządu MKS Jantar Ustka:

  Z wielkim niepokojem obserwujemy informacje docierające do nas z Pęplina. Klub, z którym rywalizowaliśmy wielokrotnie na boiskach V ligi przechodzi trudne chwile z powodu ciężkiej sytuacji finansowej i pod znakiem zapytania stoi start GKP Karol Pęplino w rundzie wiosennej… Przez wiele lat kibice futbolu w naszym regionie mogli cieszyć się lokalnymi derbami, nie chcemy aby mecze Jantara z Karolem przeszły do historii. Pragniemy kontynuacji tej tradycji, aby nasze kluby mogły wspólnie rywalizować na boiskach wyższej niż V ligi. Region słupski, niegdyś silny sportowo a obecnie pogrążony w sportowym regresie nie może sobie pozwolić na utratę kolejnego klubu sportowego. Dlatego uważamy, że konieczna jest wspólna inicjatywa środowiska piłkarskiego w naszym regionie. Ważne są nawet te małe, uszyte na miarę własnych możliwości gesty... Choć MKS Jantar Ustka nie jest klubem bogatym i również co roku szuka oszczędności finansowych, to jednak chcielibyśmy pomóc zespołowi pęplińskiego Karola w przygotowaniach do rundy wiosennej i opłacić możliwość skorzystania ze sztucznego boiska, które niedawno otwarto w Ustce, podczas 2 sparingów. Mamy świadomość, iż pomoc ta nie gwarantuje przetrwania trudnego okresu przez Karol Pęplino, jednak powinna pozwolić na rozpoczęcie przygotowań do rundy rewanżowej a działaczom skoncentrować się na pozyskaniu niezbędnych do dalszego funkcjonowania klubu środków finansowych. Niniejszym zachęcamy również ludzi, pasjonatów piłki nożnej w regionie, o pomoc dla GKP Karol Pęplino. Nie pozwólmy, aby ten klub zniknął z i tak ubogiego sportowo naszego regionu." czytamy na profilu Facebookowym klubu MKS Jantar Ustka


  Do akcji na Facebooku pod hasztagiem #KarolGramyDalej przyłączają się kolejne zespoły z regionu - Sparta Sycewice czy Słupia Charnowo.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.gp24.pl

  Aktualności sportowe

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  Polecamy

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Bezpieczeństwo w internecie ważniejsze niż zwykle

  Bezpieczeństwo w internecie ważniejsze niż zwykle

  KOBIECA TWARZ POMORZA - trwa głosowanie

  KOBIECA TWARZ POMORZA - trwa głosowanie