Prof. Paweł i Marzena Zakrzewscy odznaczeni Wielkim Krzyżem Koronnym. Edukacja domowa doceniona na Jasnej Górze

Materiał informacyjny Homeschooling
Udostępnij:
Pionierzy edukacji domowej w Polsce zostali wyróżnieni przez kapitułę Krzyża Koronnego. Marzena Zakrzewska nie kryła na Jasnej Górze swojego wzruszenia.

W dniu 24 grudnia 2021 roku na Jasnej Górze, Jasnogórski Kapelan Żołnierzy Niepodległości, generał Brygady Związku Piłsudczyków, paulin o. Eustachy Rakoczy w imieniu kapituły Krzyża Koronnego odznaczył Wielkim Krzyżem Koronnym – prof. Marzenę Zakrzewską i prof. Pawła Zakrzewskiego.

- Po raz pierwszy w historii tego szczególnego odznaczenia, uhonorowano nim małżeństwo – mówił podczas uroczystości o. prof. Eustachy Rakoczy. - Cieszę się, że otrzymało je małżeństwo, które tak aktywnie zajmuje się promocją holistycznego podejścia do edukacji w Polsce jak i poza granicami naszej ojczyzny.

Paweł i Marzena Zakrzewscy to doświadczeni rodzice dwanaściorga dzieci, twórcy międzynarodowych klubów edukacji spersonalizowanej i demokratycznej. Kluby te funkcjonowały w ramach tzw. edukacji domowej obejmując swoim zasięgiem ponad 50 tysięcy uczniów.

- Nie spodziewaliśmy się, że nasza praca związana z, ciągle bądź co bądź, niszową sferą życia jaką jest edukacja spersonalizowana, zostanie dostrzeżona przez tak czcigodne grono. Cieszymy się, że dostąpiliśmy zaszczytu otrzymania z rąk Jasnogórskiego Kapelana Żołnierzy Niepodległości odznaczania Wielkim Krzyżem Koronnym – tłumaczył w rozmowie z redakcją prof. Paweł Zakrzewski.

Kapituła doceniła wkład małżonków w rozwój edukacji domowej w Polsce jak i poza jej granicami w rodzinach polonijnych.

Prof. Paweł i Marzena Zakrzewscy odznaczeni Wielkim Krzyżem Koronnym. Edukacja domowa doceniona na Jasnej Górze

Odznaczeni zrealizowali szereg interdyscyplinarnych badań naukowych zogniskowanych wokół zagadnienia podmiotowości rodziny i personalizacji procesu nauczania.

- Uważam, że to wyróżnienie zostało przyznane całej naszej społeczności edukatorów domowych. Ludzi, którzy chcą zmieniać rodzimą edukację. Jest docenieniem nas wszystkich. Rodziców, uczniów, aktywistów społecznych, parlamentarzystów i nauczycieli związanych z homeschoolingiem – dodała prof. Marzena Zakrzewska.

Kapituła w sposób szczególny podkreśliła fakt zainspirowania przez Państwa Pawła i Marzenę Zakrzewskich pozytywnych zmian legislacyjnych w obszarze oświaty alternatywnej najpierw w 2009 roku a następnie w 2021 roku, określanych przez parlamentarzystów od ich nazwiska „Ustawą Zakrzewskich”.

Prof. Paweł i Marzena Zakrzewscy odznaczeni Wielkim Krzyżem Koronnym. Edukacja domowa doceniona na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Prof. Paweł i Marzena Zakrzewscy odznaczeni Wielkim Krzyżem Koronnym. Edukacja domowa doceniona na Jasnej Górze - Kurier Poranny

Więcej informacji na stronie głównej Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie