MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Projektant koszalińskiego escape roomu decyzją sądu zostanie w areszcie

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
We wtorek, 2 lipca, Sąd Okręgowy w Koszalinie na niejawnym posiedzeniu rozpatrzył drugi już wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu wobec Miłosza S., właściciela i organizatora escape roomu, w którym w styczniu doszło do tragicznego pożaru. Mężczyzna zostanie w areszcie na kolejne trzy miesiące.

Na 28-letnim mieszkańcu Poznania ciąży zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pięciu osób. Miłosz S. zatrzymany został 5 stycznia, zarzuty usłyszał 6 stycznia, dzień później został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu 8 lat więzienia.

W kwietniu sąd na wniosek prokuratury przedłużył Miłoszowi S. areszt o trzy miesiące. 19 czerwca prokuratura ponownie złożyła do Sądu Okręgowego w Koszalinie wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu na kolejne trzy miesiące. W uzasadnieniu wniosku wskazano, że Miłosz S. podejrzany jest o czyn zagrożony wysoką karą oraz na wolności mógłby utrudniać prowadzone postępowanie i wpływać na zebrane dowody.

We wtorek, 2 lipca, sąd przychylił się do wniosku prokuratury. – Sąd uwzględnił wniosek prokuratora, uzasadniając to tym, że w przedmiotowej sprawie zostało jeszcze wiele dowodów do przeprowadzenia. Sprawa jest obszerna, wielowątkowa, szereg okoliczności wymaga zweryfikowania - powiedział Sławomir Przykucki, rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie. – Uzupełniona ma zostać między innymi opinia psychiatryczna, opinie z zakresu pożarnictwa. Biorąc pod uwagę obszerność materiału i całokształt okoliczności sąd uznał, że zasadne będzie, by podejrzany dalej przebywał w areszcie tymczasowym.

Obrońca Miłosza S. zapowiedział złożenie zażalenia na to postanowienie.

Do tragicznego pożaru w escape roomie „To Nie Pokój” przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie doszło 4 stycznia po godz. 17. Zginęło pięć 15-letnich dziewcząt, uczennic trzeciej klasy Gimnazjum nr 9, obecnie Szkoły Podstawowej nr 18.

POLECAMY TAKŻE

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Projektant koszalińskiego escape roomu decyzją sądu zostanie w areszcie - Głos Koszaliński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza