Prokuratura Krajowa przejęła śledztwo w sprawie zabójstwa Wojciecha N. z Lęborka

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Słupska prokuratura okręgowa akta sprawy przesłała już przed Bożym Narodzeniem. We wtorek na jej stronie internetowej pojawił się oficjalny komunikat.

- Z dniem 23 grudnia 2019 roku śledztwo Prokuratury Okręgowej w Słupsku dotyczące zabójstwa Wojciecha N., którego zwłoki w dniu 08 grudnia 2019 roku zostały ujawnione w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Siemianice i Jezierzyce zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku Prokuratury Krajowej w Warszawie - informuje Paweł Wnuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Przypomnijmy, że w związku z zabójstwem Wojciecha N. na terenie Słupska oraz Zabrza zostało zatrzymanych łącznie dziesięciu mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tą zbrodnią.
- Zatrzymane osoby to mieszkańcy Słupska oraz Trójmiasta, w większości bardzo dobrze znani Policji z uwagi na ich wcześniejszą karalność oraz powiązania ze światem przestępczym - dodaje prokurator Paweł Wnuk. - Czwórce spośród zatrzymanych mężczyzn zostały przedstawione zarzuty udziału w zabójstwie, kolejnym dwóm zarzuty utrudniania śledztwa oraz zacierania śladów przestępstwa, a jednemu z nich zarzut posiadania narkotyków. Jednemu z zatrzymanych mężczyzn przedstawiono także zarzut posiadania broni palnej gazowej.

Najpierw do aresztu trafili: Tomasz N., Łukasz D., Fabian M., Krzysztof S. Później zatrzymano i aresztowano Adama M. W sumie w sprawie jest sześciu podejrzanych. Reszta zatrzymanych to świadkowie. Jakiego rodzaju? - tego prokuratura nie ujawnia.

- Czynności w tej sprawie początkowo prowadzone były przez Komendę Powiatową Policji w Lęborku i wiązały się one z zaginięciem Wojciecha N., który ostatnio był widziany w dniu 2 grudnia 2019 roku. Zwłoki Wojciecha N. zostały natomiast ujawnione w dniu 8 grudnia 2019 roku w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Siemianice i Jezierzyce. Z przeprowadzonej sekcji zwłok mężczyzny wynika, iż przyczyną jego śmierci było wykrwawienie się na skutek licznie zadanych ran ostrym narzędziem - informuje rzecznik prokuratury.

Przypomnijmy, że do w lipcu ubiegłego roku do gdańskiego wydziału Prokuratury Krajowej trafiły dwie inne, powiązane osobowo sprawy dotyczące bójki w słupskim salonie gier i usiłowania zabójstwa w Łebie.

Zobacz także: Bójką w salonie gier i próbą zabójstwa zajmą się specjaliści od przestępczości zorganizowanej.

Wideo

Dodaj ogłoszenie