Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prokuratura Rejonowa w Słupsku umorzyła postępowanie w sprawie błędu wyborczego w Słupsku. Nie stwierdzono działań zamierzonych

Zbigniew Marecki
- Przesłuchaliśmy wszystkich świadków i nie stwierdziliśmy błędu zamierzonego. Dlatego postępowanie zostało umorzone - mówi Piotr Nierebiński, prokurator rejonowy w Słupsku.

Podczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku po sprawdzeniu wszystkich protokołów obwodowych komisji wyborczych w słupskim ratuszu zauważono, że w komisji obwodowej nr 5 na Osiedlu Niepodległości - jednej z największych na terenie miasta - kandydaci do Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości mieli odmienne niż we wszystkich pozostałych obwodach wyniki. Według protokołu tylko tam Dorota Arciszewska-Mielewczyk, kandydatka PiS, miała 800 głosów, a jej konkurent - Kazimierz Kleina z PO - 400 głosów. W pozostałych komisjach proporcja była odwrotna.

- Komisja była zmęczona, obwód bardzo duży, głosów do liczenia bardzo wiele. Prawdopodobnie było tak, że osoba, która spisywała ten protokół, nie do właściwej rubryczki przypisała wielkość uzyskanych głosów. A pozostali członkowie komisji nie spojrzeli na ten napis, tylko podpisali się na drugiej stronie. Nasza procedura jest taka, że musieliśmy to zgłosić do prokuratury - mówiła kilka dni po wyborach Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska.

Prokuratura Rejonowa w Słupsku zajęła się tą sprawą. Śledczy zabezpieczyli m.in. protokoły z glosowania w Słupsku. Po kilku miesiącach przesłuchań sprawa została umorzona.

Błędy z podliczeniem głosów z jednej komisji obwodowej w Słupsku nie miały wpływu na wynik wyborów kandydatów do Senatu w okręgu -słupskim. W okręgu wybory wygrał Kazimierz Kleina.

Znamy wyniki wyborów parlamentarnych 2019! Wygrywa PiS, który prawdopodobnie znów będzie mógł rządzić samodzielnie. Z sondażu exit poll wynika, że swoich przedstawicieli do Sejmu wprowadzi pięć komitetów wyborczych. Jak na wyniki wyborów zareagowano w słupskim sztabie PO? - Zaczekajmy na ostateczne wyniki wyborów. Nawet pół procenta może jeszcze tu wiele zmienić. - powiedział w krótkiej rozmowie Zbigniew Konwiński.<script async defer class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/51be15ef-0901-a21f-da70-9acc9349ab53,850365e4-04d9-4251-f1e1-8096afb9e168,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Reakcje w sztabie słupskiej PO po ogłoszeniu wyników (wideo, zdjęcia)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza