Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prokuratura żąda aresztowania dwóch podejrzanych w sprawie gangu sutenerów

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Doprowadzenia na posiedzenia aresztowe w Sądzie Rejonowym w Słupsku
Doprowadzenia na posiedzenia aresztowe w Sądzie Rejonowym w Słupsku Krzysztof Piotrkowski
Prokuratura Okręgowa w Słupsku złożyła w sądzie zażalenie na niezastosowanie aresztu wobec dwóch podejrzanych w sprawie sutenerstwa. Piotr D.-Z. i Mariusz W. są na wolności.

- Prokurator prowadząca sprawę w czwartek wysłała do Sądu Okręgowego w Słupsku zażalenie na niezastosowanie aresztu w sprawie sutenerskiej – informuje Paweł Wnuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku. - Główne argumenty uzasadnienia zażalenia to obawa matactwa, czyli wpływanie na zeznania świadków i wyjaśnienia współpodejrzanych oraz obawa ucieczki i ukrywania się przed organami ścigania z powodu grożącej kary za przestępstwo.

Prokuratura zażaliła się na niezastosowanie aresztu wobec Piotra D.-Z. i Mariusza W. Wniesienie zażaleń zapowiedzieli też niektórzy obrońcy podejrzanych w tej sprawie.

Przypomnijmy, że przed tygodniem funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili działający w Słupsku gang sutenerów. Zatrzymano wówczas osiem osób, a Sąd Rejonowy w Słupsku aresztował sześcioro podejrzanych: Dominika K., Marcina N., Damiana G., Michała G., Ewę M. oraz Ewelinę S. Natomiast wobec Piotra D.-Z. oraz Mariusza W. sąd zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym - dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.
W sumie w sprawie jest podejrzanych 12 osób.

Podczas akcji przeprowadzonych w Słupsku i w Szczecinie policjanci CBŚP zlikwidowali agencje towarzyskie, działające w wynajmowanych mieszkaniach, zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę, maczetę, pałkę teleskopową oraz noże. Podejrzanym przedstawiono w różnych konfiguracjach zarzuty popełnienia przestępstw związanych z obrotem narkotykami, czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji, dokonywaniem wymuszeń rozbójniczych oraz w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie powyżej wskazanych przestępstw. Z sutenerstwa grupa osiągnęła korzyść majątkową w kwocie co najmniej 163 tysięcy złotych. Wprowadziła do obrotu znaczne ilości narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy oraz kokainy o łącznej wadze co najmniej 3 kilogramów. Grupa przestępcza działa od września 2019 roku do maja 2021 roku. Na jej czele stał Dominik K., a w jego zastępstwie, jego partnerka Ewelina S.

W czasie przesłuchań podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Wcześniej w tej samej sprawie, występującym w niej podejrzanym zostały przedstawione zarzuty udziału w bójce przy użyciu maczet i noży, do której doszło w kwietniu 2020 roku w Słupsku przy ulicy Sportowej, a także zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz wymuszeń rozbójniczych, do których doszło w styczniu i lutym 2020 roku w Słupsku na szkodę czterech ustalonych pokrzywdzonych.

Za popełnienie zarzucanych im przestępstw grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza