Promocja gospodarki, wsparcie dla biznesu i nowe zadania. Rozmowa z prezesem Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Artykuł sponsorowany Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego

Wideo

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w Słupsku jest jedna z kluczowych instytucji, która zajmuje się kształtowaniem polityki gospodarczej w regionie pomorskim. Jednym ważniejszych projektów, które obecnie realizuje jest Polska Strefa Inwestycji, czyli nowe instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców, oraz usługi dla firm.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku istnieje od 1994 roku. Jej głównymi akcjonariuszami są Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Słupsk, Miasto Koszalin, Gmina Słupsk oraz Skarb Państwa. Zadaniami Agencji jest inicjowanie, promowanie i wspieranie działań służących rozwojowi regionalnemu.

Agencja zajmuje się nie tylko pozyskiwaniem nowych inwestorów, ale także administrowaniem Słupską Specjalną Strefa Ekonomiczną, która ma podstrefy zarówno w województwie pomorskim, jak i zachodniopomorskim. Zarządza również Słupskim Inkubatorem Technologicznym. Obecnie jednym z głównych zadań PARR S.A. są działania skupione wokół programu Polskiej Strefy Inwestycji oraz promocji nowych usług dla biznesu.

O tych wszystkich zadaniach rozmawiamy z Mirosławem Kamińskim, prezesem Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku.

Materiał oryginalny: Promocja gospodarki, wsparcie dla biznesu i nowe zadania. Rozmowa z prezesem Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. - Głos Koszaliński

Dodaj ogłoszenie