Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przebudowa dróg w gminie Lipnica. Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych (zdjęcia)

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Będzie przebudowa dróg gminnych i powiatowych w gminie Lipnica
Będzie przebudowa dróg gminnych i powiatowych w gminie Lipnica Andrzej Gurba
W gminie Lipnica będą remontowane z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych, nie tylko dwie drogi powiatowe (dotacja w wysokości 4,6 mln zł na odcinki: Borzyszkowy – Brzeźno Szlacheckiego oraz Lipnica – Sątoczno), ale także gminne.

Gmina Lipnica wnioskowała o środki z FDS na przebudowę dróg w Lipnicy i Wojsku.

Przebudowa drogi w Wojsku o łącznej długości 600 i szerokości od 3,5 do 5 metrów obejmie: wykonanie podbudowy z kruszywa, warstwy wiążącej oraz ścieralnej asfaltu wraz
z zamontowaniem krawężników. Łączny koszt inwestycji to 498 zł (dofinansowanie wynosi 249 tys. zł).

Drugi wniosek obejmuje przebudowę dróg gminnych w Lipnicy, a mianowicie ulicy Ogrodowej oraz sąsiadujących ze sobą ulic Słonecznej i Górnej wraz z łącznikiem do ulicy Polnej. Łączy koszt tego zadania to 1 267 353 zł (dofinansowanie wynosi 633 tys. zł).
Ulica Ogrodowa, prowadząca m.in. do miejscowej piekarni, ma zostać zmodernizowana na długości 150 metrów w nawiązaniu do istniejącej infrastruktury. Droga zostanie wykonana z nawierzchni bitumicznej, natomiast chodnik z kotki brukowej betonowej. W ramach prac przeprowadzona zostanie: regulacja armatury, wyniesienie przejścia dla pieszych, wzmocnienie skarp nasypu w obrębie pasa drogowego oraz odwodnienie. Zaprojektowane są przejścia dla pieszych i rowerzystów.

Modernizacja ulic Słonecznej i Górnej wraz z łącznikiem do ulicy Polnej stanowi kontynuację zrealizowanej w ubiegłych latach modernizacji ulic na osiedlu mieszkaniowym w Lipnicy. Ich łączna długość wyniesie 460 metrów. Będą to drogi o nawierzchni z kostki betonowej o grubości 8 centymetrówna odpowiedniej podbudowie. Inwestycja obejmie także wykonanie chodników i montaż krawężników wokół terenów utwardzonych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza