Przed nami długi weekend. Warto go dobrze zaplanować [imprezy]

Daniel Klusek daniel.klusek@gp24.pl

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
W długi weekend w Słupsku i całym regionie mnóstwo się dzieje. Na większość wydarzeń wstęp jest wolny. Oto wybrane propozycje.

Koncert na cztery ręce

W ramach Garden Party u Karola w niedzielę o godz. 12 w parku Waldorffa zagra BeBe Piano Duet: Joanna Bernagiewicz i Medea Berianidze. W programie pojawią się m.in. utwory Mozarta, Ogińskiego, Brahmsa, Piazzolli i Chaczaturiana. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do sali filharmonii. Wstęp wolny.

Patti Smith i Korn na koniec

Sierpniową odsłonę 11. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty otworzy 13 sierpnia Patti Smith - charyzmatyczna amerykańska wokalistka, kompozytorka i poetka, która ukształtowała wiele gwiazd rocka, punka i nowej fali. Jej agresywna muzyka oraz olbrzymia energia płynąca z jej scenicznego przekazu zrobiły z niej ikonę rocka. Nigdy nie bazowała na kobiecym seksapilu, tylko na intelektualnych wartościach swoich tekstów i muzyce.

Jako support zagra zespół Voo Voo. Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość.

We wtorek, 15 sierpnia, zagra tam amerykański Korn. Jak na legendę rocka, Korn jest stosunkowo młodym zespołem. Grupa powstała w 1993 roku w Kalifornii. Jest przedstawicielem alternatywnego metalu, czy raczej nu metalu. Ten nurt muzyczny łączy wiele gatunków - rock alternatywny, hip hop, funk i grunge. Do tej pory Korn wydał 12 płyt, które sprzedały się w nakładzie prawie 40 milionów sztuk. Grupa zdobyła dwie nagrody Grammy.

Jako support zagrają Acid Drinkers oraz Chassis. Acid Drinkers to zespół rock’n’rollowy założony w Poznaniu w 1989 r. Jego popularność wyszła poza scenę stricte metalową. Chassis to zespół założony w 1999 roku w Gdańsku. Ich muzyka jest wypadkową rocka i metalu, charakteryzuje się niskim brzmieniem gitar oraz melodyjnym wokalem w odpowiednich momentach przybierającym drapieżny charakter.

Wejście do amfiteatru każdego dnia od godz. 18, koncerty supportów od godz. 20, koncerty gwiazd o godz. 22. Bilety w cenie 150, 200 i 250 zł na każdy wieczór są do nabycia w następujących miejscach: Dolina Charlotty, recepcja, Strzelinko 14; Słupsk - IT, ul. Starzyńskiego 8, Greland Tour, ul. Tuwima 12, Wodnik, dworzec PKP I piętro, salony EMPIK, Media Markt, Ustka - LOT, ul. Marynarki Polskiej 71, Lębork - Expedite, pl. Pokoju 3.

Gitarzysta Korn o sobie

Przed koncertem w Dolinie Charlotty Brian Head Welch, gitarzysta amerykańskiego zespołu Korn, we wtorek o godz. 14 spotka się z fanami w sali słupskiej filharmonii. Publiczność pozna historię gwiazdy rocka i członka jednego z najbardziej znanych zespołów metalowych na świecie. Brian Head Welch w 2007 r. wydał autobiografię „Zbaw mnie ode mnie samego”. Muzyk angażuje się również w działalność charytatywną. Po wycofaniu się z showbiznesu Welch adoptował w Indiach 212 dzieci i założył sierociniec w Baligerii. Bilety kosztują 5 złotych.

Jarmark z Diamentem

W niedzielę od godz. 11 gospodarzem Jarmarku Gryfitów będą Warsztaty Terapii Zajęciowej Diament w Słupsku. W programie gry i zabawy integracyjne oraz prezentacja prac przygotowanych przez podopiecznych warsztatów. Ponadto swoje towary zaprezentują lokalni kolekcjonerzy, twórcy ludowi i rękodzielnicy. Wstęp wolny.

- Na jarmarku będzie można kupić kwiaty, zioła świeże i suszone, warzywa i owoce, a także przetwory i syropy. Takie produkty, które wytwarzały nasze babcie, a dzisiaj bardzo trudno znaleźć je w sklepach - mówi Mikołaj Radomski z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. - Panie z kół gospodyń wiejskich przygotują też potrawy z dodatkiem ziół.

Wtedy także każdy chętny będzie mógł przygotować własne bukiety i wianki ziołowe.

We wtorek w Swołowie odbędzie się V Pomorskie Święto Ziół. Zabawa w muzealnej Zagrodzie Albrechta potrwa w godz. 10-17
O godz. 11 w miejscowym kościele rozpocznie się msza z poświęceniem bukietów.

Do godz. 12 w Zagrodzie Albrechta będzie można zgłaszać się do udziału w III Konkursie na Tradycyjny Bukiet Ziołowy. Karty zgłoszeń można pobrać ze strony muzeum w Swołowie, ale również będą wydawane na miejscu. Dla autorów najładniejszych prac przewidziano nagrody pieniężne. W konkursie udział mogą wziąć bukiety wykonane na miejscu, ale również przygotowane wcześniej w domach. Komisja oceni ich walory artystyczne i estetyczne, ale również zgodność z tradycją.

Podczas święta ziół będą też prelekcje. Dr Monika Fijołek z Krakowa opowie o ziołach zwiększających naszą odporność, bursztynnik Narcyz Kalski przypomni lecznicze właściwości bursztynu, natomiast prof. Zbigniew Sobisz ze słupskiej Akademii Pomorskiej będzie mówił o trujących roślinach Pomorza.

Każdy chętny będzie też mógł wspólnie gotować z Leszkiem Garlo. Kucharze przygotowywać będą ketchupy ziołowe, aby potem zabrać je ze sobą. Dla dzieci przygotowano zieloną szkołę, w której maluchy będą mogły wykonać zielniki swołowskie. W czasie imprezy grać również będą zespoły muzyczne.

Wejściówki na święto ziół kosztują siedem złotych dla dzieci i dorosłych.

Ustka świętuje przez dwa dni. Na promenadzie zaśpiewają Mesajah i Ania Dąbrowska

Obchody rozpoczną się w poniedziałek o godz. 11.30 przemarszem Bulwarem Portowym w kierunku sceny. Weźmie w nim udział Ustecka Orkiestra Dęta, a także rybacy w strojach historycznych i słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w strojach historycznych. Potem przyjdzie czas na zabawy rybackie i marynistyczne. Od godz. 14 będzie można zobaczyć, jak szyte są sieci. Na godz. 17 zaplanowano pokazy kulinarne z degustacją. O godz. 18 rozpocznie się część muzyczna. Zaśpiewa zespół Handszpaki, o godz. 19 rozpocznie się koncert Lidii Kopanii. Na finał zaśpiewa Mesajah, wokalista reggae, dancehall, raggamuffin.

We wtorek od godz. 6.30 na zachodnim molo wojskowym trwać będą otwarte zawody w wędkarstwie spławikowym. Natomiast o godz. 10.15, w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego, rozpocznie się przemarsz Usteckiej Orkiestry Dętej i pododdziałów Garnizonu Ustka ul. Marynarki Polskiej. O godz. 11 w porcie rozpocznie się msza odprawiana na pokładzie ORP Wdzydze. W południe zacznie się oficjalna część obchodów. Po niej, od godz. 13 będzie można zwiedzać ORP Wdzydze, będą też pokazy sprzętu wojskowego i Straży Granicznej.

Na promenadzie od godz. 13 trwać będzie pokazy technik samoobrony i szycia sieci. O godz. 14 rozpoczną się animacje dla dzieci, a o godz. 17 warsztaty kulinarne z degustacją. Na godz. 18.30 przewidziano wystąpienie burmistrza Ustki, który wręczy nagrody uczestnikom konkursów. O godz. 19 wystąpi zespół Kubryk. Na finał, ok. godz. 20.30, zaśpiewa Ania Dąbrowska.

Przez oba dni na usteckiej promenadzie otwarte będzie stoisko Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej promujące program „Rybacy i Morze”, finansowany przez Unię Europejską.

Wraca Audiencja III

W piątek o godz. 18 i 20 na małej scenie Nowego Teatru ponownie zobaczymy komedię „Audiencja III, czyli Raj Eskimosów”. Marcel Wiercichowski gra kompozytora, pisarza, aktora, poetę, pedagoga, a Katarzyna Michalska: uczennicę, gospodynię, intelektualistkę, aktorkę, damę. Między Nią a Nim rodzi się ciąg relacji, obie postacie to górują nad partnerem, to ulegają mu, prowadząc ze sobą walkę... Konflikty szybko są zażegnywane. Bilety kosztują 35 zł. Rezerwacje pod nr. tel. 515 831 137. Wejściówki kupić można będzie w Nowym Teatrze na godzinę przed rozpoczęciem spektakli.

Muzyka u św. Dominika

W Gdańsku trwa 757. Jarmark św. Dominika. Wielkie przeboje muzyki operowej, operetkowej, piosenki neapolitańskie i hity orkiestrowe usłyszymy w sobotę o godz. 20.30 na scenie na Targu Węglowym. Limboski, czyli Michał Augustyniak, zagra na Targu Węglowym w niedzielę o godz. 20.30. We wtorek, 15 sierpnia, o godz. 20.30 wystąpi tam polsko-brytyjski projekt, który tworzy grupa utalentowanych wokalistów: Colin Williams oraz Gabriela Gąsior. Natomiast na placu Kobzdeja o godz. 20 zagra Galicia Folk Band. To uznany w całej Europie zespół ze Lwowa. Wstęp wolny.

Tańce w Wikingu

W dyskotece Wiking Reaktywacja piątkowy i sobotni wieczór będzie można spędzić na dyskotece przy przebojach disco polo oraz przy tanecznych hitach z lat 70., 80. i 90. Początek o godz. 21, w piątek wstęp wolny, wejściówki w sobotę kosztują 10 zł.

Dalsza część na drugiej stronie

Angielski za darmo

W sobotę o godz. 19 w Herbaciarni w Spichlerzu odbędzie się spotkanie w ramach English Cafe. Przyjść mogą zarówno ci, którzy mówią biegle po angielsku, jak i osoby dopiero uczące się. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Macegoniuk i Marcin Grębowicz. Wstęp wolny.

Łeba pełna miłości

Miłośnicy muzyki elektronicznej w niedzielę będą się mogli przenieść w czasie do Berlina lat 90. za sprawą Łeba Love Festiwal. Podczas kilkugodzinnej imprezy zagra sześcioro didżejów: dj Motte, dj Tonka, Da Hool, dj Dune, Brooklyn Bounce i dj Omen. Festiwal odbędzie na placu obok orlika przy ul. Tysiąclecia w Łebie. Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu wydarzenia można kupić na platformie Ticketpro.

Różowa plaża

W sobotę w godz. 10.30-18 na plaży wschodniej w Ustce trwać będzie druga edycja Różowej Plaży, czyli promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, dbałość o dietę, regularne wykonywanie badań piersi oraz ochronę skóry przed promieniami UV. Klub fitness Aktywna Fabryka zorganizuje treningi pod okiem trenera personalnego oraz rehabilitanta, będą konsultacje z dietetykiem i psychologiem oraz owoce i woda mineralna dla każdego uczestnika. Panie dowiedzą się o samobadaniu piersi, rozpoznawaniu zmian na skórze, będą też konsultacje z kosmetologiem oraz kosmetyki z wysokim filtrem dla każdego uczestnika. Wstęp wolny.

Kino na dziedzińcu

W ramach kina plenerowego w piątek o godz. 22 na dziedzińcu ratusza zobaczymy film „Przychodzi facet do lekarza” w reżyserii Dany’ego Boona z 2014 roku. Wstęp wolny.

Stara szkoła muzyki

W klubie Dom Ówka w sobotę od godz. 21 będzie się można pobawić podczas imprezy „Stara szkoła nie umiera nigdy”. Dr Dry i James Bonk z Analog Brothers oraz Grzybeg i Grubszy z ESFA Kru zagrają rap, ale też funky, r&b, disco i electro. Wejściówki: 10, 5 zł.

Namiot muzyki

Na plaży w Rowach przez całe wakacje działa Chilli Summer Club. W piątek o godz. 20 zaśpiewa tam grupa Spiżowi Mocni, pochodzący ze Śląska zespół disco i dane. Wejściówki: 10 zł.

Zdrowie na plaży

W niedzielę na usteckiej plaży wschodniej w godz. 10-16 odbędzie się akcja „Pomorskie dla zdrowia”. Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku oferują pomiar ciśnienia, cholesterolu i trójglicerydów, poziomu cukru we krwi i konsultacje dermatologiczne - badanie znamion. Będą także szkolenia i pokazy ratownictwa medycznego, słupskiego WOPR oraz pokazy ratownictwa medycznego Szkoły Policji w Słupsku i wojska.

Raz na ludowo

W sobotę i niedzielę w muszli koncertowej w Rowach odbędzie się impreza folklorystyczna „Zaskocz nas na ludowo”. W programie występy zespołów ludowych z regionu i całej Polski. Początek o godz. 15, wstęp wolny.

Zlot aut w Łebie

Od piątku do niedzieli w Łebie trwa Zlot Samochodów Amerykańskich i Zabytkowych. Na ponad 5 hektarach odbędą się koncerty rockowe i rockandrollowe, konkurencje z nagrodami, w piątek i sobotę będą parady ulicami Łeby, nocna i dzienna. Odbędzie się wystawa samochodów, pokaz sexy car wash. Równolegle na terenie zlotu odbędzie się II Zlot Garbusów. W piątek od godz. 17 zagrają zespoły rockowe i bluesowe. W sobotę koncerty rozpoczną się o godz. 13. O godz. 16 zaczną się konkurencje na najgłośniejszy wydech i przeciąganie aut. Wejściówki: 10-70 zł.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3