Przegląd prasy 3.10.2023. Przygotowaliśmy zestaw najważniejszych informacji z wczoraj. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 2.10. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wspominamy wakacje w koszalińskiej Prywatce. Zobacz ZDJĘCIA pięknych imprezowiczek!”?

Prasówka 3.10: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Wspominamy wakacje w koszalińskiej Prywatce. Zobacz ZDJĘCIA pięknych imprezowiczek!

No cóż! Czas wakacyjnych szaleństw już za nami! Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by jeszcze te chwile powspominać. A w lipcu i sierpniu w koszalińskim klubie Prywatka było naprawdę gorąco! Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć z wakacyjnych imprez w klubie.

Nie przegap promocji!

📢 Stomatolog za darmo. Sprawdź, które zęby możesz leczyć w ramach NFZ!

Stomatolog za darmo. Te zęby wyleczysz w gabinecie stomatologicznym bez ponoszenia kosztów. Stomatolog, który ma podpisany kontrakt z NFZ na podstawową opiekę stomatologiczną, ma opłacone swoje usługi w ramach kontraktu. Osoby, które płacą składkę na ubezpieczenie zdrowotne, mogą skorzystać z przysługujących im świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia i mogą leczyć zęby za darmo. Oto usługi stomatologiczne, za które nie zapłacisz!

📢 Firmy w Słupsku i regionie chcą zatrudnić pracowników. Trwa walka o fachowców w tych zawodach! Sprawdź! 03.10.2023

Jeśli poszukasz pracy w Słupsku bądź okolicznych miejscowościach, to obowiązkowo sprawdź najnowsze oferty, które zostały zgłoszone przez przedsiębiorców do Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku. W ostatnim czasie wpłynęła znaczna ilość ogłoszeń od pracodawców, którzy potrzebują pracowników z różnych branż. Jeśli poszukujesz pracy bądź chcesz ją zmienić, to zapoznaj się z listą w naszej galerii zdjęć!

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 3.10: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Waloryzacja emerytur w 2024 roku. Ile seniorzy dostaną na swoje konta? Sprawdź prognozy waloryzacji! 03.10.2023

Najnowsze wyliczenia waloryzacji emerytur w 2024 roku. Oto ile pieniędzy dostaną seniorzy na swoje konta. Mamy najnowsze informacje na ten temat i oparte o nie szacunkowe wyliczenia emerytur. Jakie zmiany nastąpią w wypłatach? Sprawdź wysokość emerytury netto po planowanej waloryzacji w 2024 roku!

📢 Te osoby mogą jechać do sanatorium za darmo. Jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdź, kto znalazł się na liście! 03.10.2023

Oto osoby, które nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Warunkiem jest otrzymanie skierowania od lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wystawiony dokument musi zawierać szczegółowe uzasadnienie decyzji, na tej podstawie dobrany będzie odpowiedni rodzaj leczenia oraz miejsce, w którym kuracjusz będzie przebywał. Zobacz w naszej galerii, kto może skorzystać z sanatorium za darmo!

📢 To nas najbardziej denerwuje w mieszkaniu w bloku. Te zachowania szczególnie nie podobają się mieszkańcom budynków wielorodzinnych! 03.10.23

Oto co nas najbardziej denerwuje w mieszkaniu w bloku. Te zachowania szczególnie nie podobają się mieszkańcom budynków wielorodzinnych. Mieszkanie w bloku może być prawdziwym utrapieniem. Mieszkańcom zazwyczaj przeszkadzają wszechobecne odgłosy dochodzące z mieszkań obok, czy też z klatki schodowej. Nie każdy ma szczęście trafić na spokojne, przyjazne i miłe sąsiedztwo. Te rzeczy powodują, że nie można liczyć na dobre stosunki z sąsiadami. Wiele z tych punktów będzie dla Was wielkim zaskoczeniem!

📢 Oto osoby, które nie powinny pić kawy! Jeżeli masz te objawy to lepiej ją odstaw. Kofeina może negatywnie wpływać na nasze zdrowie! 03.10.23

Te osoby nie powinny pić kawy. Zastanawiasz się, kto powinien zrezygnować z jej picia? Masz te objawy? Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy. Kofeina to główny składnik, który może negatywnie wpływać na zdrowie osób, które przesadzają z ilością kawy. Są takie osoby, które powinny zmniejszyć lub całkowicie odstawić kawę. Sprawdź, kto powinien odstawić kawę! Jeżeli masz te objawy, to zrezygnuj z jej picia!

📢 Te rzeczy i symbole przynoszą szczęście. Te najważniejsze amulety przyciągają radość i dobrobyt. Musisz je mieć! 03.10.2023

Te symbole przynoszą szczęście. Zastanawiasz się, jakie przedmioty mogą przynieść radość i dobrobyt? Symbole te, są bardzo popularne pośród ludzi na całym świecie. Obecne są również w każdej kulturze. Uważa się, że amulety szczęścia i różnego rodzaju talizmany, przyciągają dobrobyt i gwarantują pomyślność. Nie rzadko zdarza się, że chronią przed złem i wszelkim niepowodzeniem. Sprawdź, jakie symbole szczęścia są szczególnie popularne w Polsce i na świecie.

📢 Masz to na banknocie? Możesz być bogaty! Oto najdroższe i najbardziej poszukiwane pieniądze. Sprawdź na co zwrócić uwagę! 03.10.2023

Banknot, który posiadasz w portfelu, może być wart nawet kilka tysięcy złotych. Najważniejszy jest numer seryjny, jeśli jest nietypowy, to kolekcjonerzy mogą szczodrze sypnąć groszem. Banknoty, którymi płacimy na co dzień, mogą mieć o wiele większą wartość niż nam się wydaje. Nie ma tu znaczenia czy jest to nominał 10zł czy też 200 zł. Oto najdroższe i najbardziej wartościowe banknoty obiegowe. Sprawdź, czy masz je w portfelu!

📢 Z tych grzechów nie trzeba się spowiadać. Nie wymagają one wizyty w konfesjonale. Sprawdź koniecznie! 03.10.2023

Z tych grzechów nie trzeba się spowiadać. Lista jest naprawdę długa i nie wymaga wizyty przy konfesjonale. Jednym z możliwych sposobów na uzyskanie przebaczenia i obiecanie poprawy jest spowiedź. Są grzechy, które nie naruszają naszej relacji z Bogiem i innymi ludźmi. W związku z tym nie musimy fatygować się do kościoła, aby się wyspowiadać. Zastanawiasz się z jakich grzechów nie trzeba się spowiadać? Sprawdź!

📢 Oto najbardziej leniwe rasy psów. Kanapa to ich naturalne środowisko. Sprawdź listę największych leniuchów! 03.10.2023

Te rasy psów są najbardziej leniwe. Może się zdarzyć, że nawet siłą nie ściągniesz ich z kanapy. Wybierając psa trzeba wziąć pod uwagę nasz styl życia. Niektóre czworonogi wymagają dużej ilości ruchu, natomiast inne potrzebują spokojniejszego trybu życia. Do którego grona można zaliczyć Twojego psa? Sprawdź listę najbardziej leniwych psów!

📢 Tych pracowników nie będzie można zwolnić z pracy. Te osoby są chronione przez prawo. Oto nowe przepisy od 22 września! 03.10.2023

Tych osób nie można zwolnić z pracy. Od 22 września zmieniają się przepisy prawne, które uniemożliwią zwolnienie z pracy określone grupy pracowników. Zyskają one dodatkową ochronę przed zwolnieniem z zakładu pracy. Wchodzące przepisy mają poskromić proceder piętnowania pracowników szczególnie chronionych. Sprawdź koniecznie listę osób, które mają dodatkowe gwarancje zatrudnienia i są chronione przez prawo.

📢 Kobiety o tych imionach to najgorsze żony! Są zaborcze, takie żony są marudne i wybuchowe. Sprawdź, kto znalazł się na liście! 03.10.2023

Kobiety o tych imionach to najgorsze żony. Zastanawiasz się, które znalazły się na liście? Miłość jest ślepa - tak mówi popularne powiedzenie. Mężowie czasem dopiero po ślubie dowiadują się jakimi zołzami potrafią być ich żony. Stają się marudne, zazdrosne i zaborcze, a życie z nimi szybko zamienia się w koszmar. Sprawdź, które żeńskie imiona najbardziej pasują do wizerunku najgorszej żony.

📢 Oto ostatnie słowa pilotów tuż przed katastrofą samolotu. Wstrząsające nagrania z czarnych skrzynek! Sprawdź! 03.10.2023

Wstrząsające, ostatnie słowa pilotów nagrane tuż przed katastrofą samolotu. Wypowiedziane słowa wzruszają i chwytają za serce. Katastrofa lotnicza to niewątpliwie ogromna tragedia, która dotyka nieświadomych i bezbronnych osób. Niezwykłe jest to, co ludzie wypowiadają na chwilę przez śmiercią. Dzięki czarnym skrzynkom, możemy odtworzyć zapisy rozmów z kabiny samolotu i dowiedzieć się jak piloci i pasażerowie przyjęli informacje o zbliżającej się katastrofie. Oto krótkie cytaty, które na zawsze przeszły do historii wypadków lotniczych. Sprawdź koniecznie!

📢 Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje sprzęt. Te rzeczy kupisz w niskich cenach [ZDJĘCIA] 03.10.2023

Agencja Mienia Wojskowego w Gdyni organizuje wyprzedaż sprzętu wojskowego. To znakomita gratka dla miłośników militariów i nie tylko. W ofercie można znaleźć wiele przedmiotów, również tych do codziennego użytku. Sprawdź koniecznie, co można kupić za stosunkowo nie wielkie pieniądze!

📢 Te imiona w Polsce są zakazane! Urzędnik nie pozwoli ci tak nazwać dziecka! Oto imiona, które nie są zalecane! 03.10.2023

Te imiona w Polsce są zakazane! Rada Języka Polskiego posiada listę imion, których rodzice nie powinni nadawać dziecku. Warto sprawdzić listę imion niedozwolonych. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie przez urzędnika reprezentującego Urząd Stanu Cywilnego. Sprawdź koniecznie, jakie imiona znalazły się na liście „imion zakazanych” w Polsce!

📢 Tyle zarabia się w Wojsku Polskim w 2023 roku. Ile zarabia żołnierz? Sprawdź listę płac w konkretnych stopniach! 03.10.2023

Oto zarobki żołnierzy w 2023 roku. Stawki uzależnione są od posiadanego stopnia. Wynagrodzenie żołnierzy to nie tylko podstawowe wynagrodzenie, ale także wiele ulg i premii finansowych. W Polsce ten rok ma być rekordowy pod względem wydatków na obronność. Ogólnie rzecz biorąc, to tylko w 2023 roku wydatki te, mają wynieść blisko 100 mld złotych. Ile pieniędzy będzie przeznaczonych na pensje dla wojskowych? Sprawdź, ile zarabia się w wojsku na określonych stopniach!

📢 Oto najlepsze rasy psów dla seniorów. Te czworonogi będą idealne dla osób starszych. Sprawdź naszą listę! 03.10.2023

Te rasy psów są najlepsze dla seniorów. Wybór psa to bardzo ważna decyzja, szczególnie dla osób starszych. Trzeba zdawać sobie sprawę z własnych ograniczeń. Jest wiele spokojnych ras, które idealnie sprawdzą się jako towarzysze seniorów. Jakiego psa najlepiej wybrać dla osoby starszej? Sprawdź !

📢 Oto najniższa krajowa w 2024 roku w Polsce. Oto prognozowane wyliczenia płacy minimalnej. Będzie podwyżka? Sprawdź! 03.10.2023

Najniższa krajowa w Polsce. Wynagrodzenie minimalne w 2024 roku ma wzrosnąć nawet o kilkaset złotych! Eksperci twierdzą, że podwyżka może wynieść nawet 20 procent. Od lipca 2023 roku, płaca minimalna wzrosła i wynosi obecnie 3600 zł złotych brutto. Zastanawiasz się jak to będzie wyglądało w przyszłym roku? Czy najniższa krajowa pójdzie w górę? Jakie zmiany będą w 2024?Sprawdź szczegóły!

📢 Oto stare monety z PRL, które są poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdź, które są najdroższe i ile można za nie zarobić! 03.10.2023

Stare, rzadkie i najcenniejsze monety z PRL. Pieniądze z tego okresu, są teraz warte nawet kilkaset razy więcej, niż w dniu ich pojawienia się na rynku. Najczęściej poszukiwane monety przez kolekcjonerów są bardzo rzadkie i mają długą historię. Wartość kolekcjonerska niektórych pieniędzy robi ogromne wrażenie. Jakie numizmaty są teraz najcenniejsze? Aukcje z monetami z PRL z roku na rok biją kolejne rekordy popularności. Za te monety kolekcjonerzy są w stanie zapłacić krocie! Sprawdź koniecznie czy masz je w domu!

📢 Te stare telefony komórkowe są warte fortunę. Kolekcjonerzy szukają tych modeli. Sprawdź czy masz je w domu! 03.10.2023

Telefony komórkowe są warte dużo pieniędzy. Niektóre są warte znacznie więcej niż w momencie ich zakupu. Kolekcjonerzy poszukują takie modele, które są rzadkie i zachowane w bardzo dobrym stanie. Zastanawiasz się, które telefony są najcenniejsze? Na aukcjach i popularnych stronach ogłoszeniowych, niektóre telefony komórkowe kosztują naprawdę duże pieniądze. Zobacz koniecznie, jakiego sprzętu poszukują kolekcjonerzy!

📢 Oto najpiękniejsze rasy psów. Lista najładniejszych psów na świecie. Sprawdź koniecznie jakie rasy znalazły się na liście! 03.10.2023

Oto najpiękniejsze rasy psów na świecie. Zastanawiasz się, która rasa psów jest uznawana za najładniejszą? Przejdź do galerii i sprawdź! Pies jest uznawany za najlepszego przyjaciela, ba nawet za członka rodziny. Wnoszą one do naszego życia dużo uśmiechu, ciepła i miłości. Przy wyborze określonej rasy psa, trzeba kierować się nie tyle co wyglądem, co charakterem zwierzaka. Może się okazać, że będzie on za bardzo żywiołowy jak na nasz styl życia, bądź za leniwy. Sprawdź, najpiękniejsze rasy psów!

📢 To koniec 500 plus! Tym rodzicom zostanie odebrane świadczenie. Kiedy nie dostaniesz pieniędzy na dziecko? Sprawdź kogo to dotyczy! 03.10.23

Tym rodzicom zostanie odebrane świadczenie rodzinne 500 plus. W Polsce rodzice mogą liczyć na szereg form wsparcia finansowego. Świadczenie to, ma na celu poprawić sytuację materialną rodzin. Rodzice dziecka mogą liczyć np. na becikowe, kosiniakowe czy też zasiłek wychowawczy. Świadczenie nie należy się jednak wszystkim. Sprawdź, komu zostanie odebrane 500 plus!

📢 Decyzja wojewody ws. budowy energetycznej sieci przesyłowej między Choczewem a Żarnowcem. Popłynie nią prąd z farm wiatrowych na Bałtyku

Wojewoda pomorski wydał decyzję lokalizacyjną na „Budowę linii Choczewo – Żarnowiec”. Inwestycja stanowi część planowanego systemu elektroenergetycznego koniecznego do przesłania mocy z Morskich Farm Wiatrowych zlokalizowanych na Morzu Bałtyckim do Krajowego Systemu Energetycznego.

📢 Wypadek na drodze krajowej nr 6 w powiecie sławieńskim. Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]

Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 6.

📢 IV Tydzień Szczęścia w Szkole. Obchody w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku [ZDJĘCIA]

W dniach 18-24 września 2023 r. w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku obchodzony był IV Tydzień Szczęścia w Szkole. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były słowa: Z OPTYMIZMEM I NADZIEJĄ!

📢 Nie mają jeszcze 30 lat, a wystosowano za nimi listy gończe. To ich szuka policja. Zobacz aktualną listę poszukiwanych mężczyzn

Nie mają jeszcze 30 lat, a szuka ich policja. Zobacz, kogo poszukuje pomorska policja. Rozpoznajesz kogoś ze zdjęcia? Zgłoś to na adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer telefonu 997, lub 112. Za co policja na Pomorzu poszukuje młodych mężczyzn? Lista przestępstw oraz wykroczeń jest długa. Sprawdźcie szczegóły.

📢 Prokuratura ustala okoliczności śmiertelnego wypadku w Reblinie. Zginęła 37-letnia kobieta, pięć osób w szpitalach

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 1 października, przed południem, w Reblinie (gm. Kobylnica). Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa auta osobowe. Na miejscu zginęła 37-letnia kobieta kierująca seatem. Pięć osób karetki odwiozły do szpitali. 24-latka w ciąży straciła dziecko, 21-latka jest w śpiączce na OIOM. Okoliczności wypadku wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

📢 Nawiedzone miejsca na Pomorzu. Drzwi, których bał się cały Gdańsk, potwór z jeziora, mieszkanie mordercy i inne

Na Pomorzu nie brak niepokojących miejsc, z którymi wiążą się historie o seansach spirytystycznych, tajemniczych organizacjach i potworach, czasem w ludzkiej skórze. Czy wiecie, które drzwi budziły grozę wśród mieszkańców Gdańska albo który szczeciński park był dawniej cmentarzem? Zapraszamy do galerii 8 najbardziej przerażających, nawiedzonych i paranormalnych miejsc nad Bałykiem, od Gdańska do Szczecina.

📢 Tak mieszka na wsi Leszek Lichota i Ilona Wrońska. Tu aktorzy znaleźli swój raj. Aktorstwo to nie jest jedyna profesja „Znachora”

Leszek Lichota to nowy profesor Wilczur, który wciela się w tę postać w najnowszej wersji „Znachora”. Wiele osób zastanawia się, jak wypadnie w tej roli lubiany aktor. Nie uniknie przecież porównywania do Jerzego Bińczyckiego, który po mistrzowsku zagrał profesora Wilczura w głośnej ekranizacji powieści z 1982 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana. Zobacz, jak żyje na co dzień aktorska para i gdzie znaleźli swoje miejsce na ziemi. Malownicza okolica zachwyca. Zdziwisz się czy zajmuje się Leszek Lichota, gdy nie jest na planie filmowym.

📢 Blisko 71 mln zł na modernizację dróg w Słupsku i powiatach: słupskim i bytowskim

Szykują się kolejne przełomowe zmiany w komunikacji drogowej mieszkańców Pomorza. Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2024 rok. Dzięki programowi do Słupska oraz do powiatów: słupskiego, lęborskiego, bytowskiego, wejherowskiego oraz puckiego na budowę i remonty dróg lokalnych trafi 70 923 602,80 zł.

📢 Poznaj Gryfitów, ród rządzący Pomorzem. Wykład w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wykład dra Rafała Foltyna z okazji 500. rocznicy śmierci Bogusława X pod tytułem „Od Warcisława I do Bogusława X. Na średniowiecznym Pomorzu Gryfitów”.

📢 Słupskie Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Grodna ma nowego prezesa

Zmiana na stanowisku prezesa Słupskiego Towarzystwa Wilna i Grodna. Pełniący tę funkcję od początku, czyli od 1989 roku, Jan Boratyński ustąpił z powodów zdrowotnych. Jego miejsce zajął dotychczasowy pierwszy wiceprezes Jan Romański.

📢 Od żony króla disco polo do modelki. Danuta Martyniuk coraz śmielej wkracza na salony. Żona Zenka poddała się kolejnej metamorfozie

Danuta Martyniuk postanowiła wyjść z cienia swojego męża - króla disco polo, czyli Zenka Martyniuka. Co jakiś czas pojawia się publicznie i za każdym razem daje powód mediom, aby się o niej rozpisywali. Nie inaczej jest tym razem, bo Danuta Martyniuk po raz kolejny postawiła na zmiany w swoim wizerunku.

📢 Niedzielna giełda handlowa w Koszalinie. Zobacz, co znajdziesz na stoiskach [ZDJĘCIA]

Niedziela bez wizyty na koszalińskiej giełdzie na terenach podożynkowych? Wielu mieszkańców Koszalina i regionu sobie tego nie wyobraża. Szczególnie kiedy sprzyja pogoda. Co dziś można kupić na giełdzie? Sprawdź zdjęcia!

📢 Tak mieszkają Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski: nowa łazienka, kuchnia i salon. Luksusowe gniazdko prowadzących „Pytanie na śniadanie”

Katarzyna Cichopek wreszcie zamieszkała z dziećmi w rodzinnym domu Macieja Kurzajewskiego. Gwiazdy „Pytania na śniadanie” zaczynają nowy etap wspólnego życia. Kinga z kultowe serialu „M jak miłość” zupełnie przearanżowała lokum przyszłego męża. Zobacz, jak prezentują się luksusowe wnętrza nowego domu Kasi Cichopek i Macieja Kurzajewskiego.

📢 Mężczyzna zgłosił funkcjonariuszom, że ktoś go dusił. Kolega, z którym pił, był poszukiwany

Gdy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że pod adresem trwa libacja alkoholowa, a zgłaszający spał. Nietrzeźwy nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zgłoszenia, a reszta przebywających w mieszkaniu osób potwierdziła, że do żadnego zdarzenia nie doszło i wszystko było prawdopodobnie złym snem.

📢 11 najtańszych miast w Europie na weekend jesienią. Tam noclegi i wyżywienie nie kosztują dużo, a pogoda jest najlepsza

Zastanawiacie się, gdzie w Europie jesienny urlop czy choćby weekendowa wycieczka kosztują najmniej? Brytyjscy eksperci stworzyli przydatny ranking, który wskazuje najtańsze miasta Europy na wypoczynek jesienią 2023. Pod uwagę wzięto m.in. koszty pobytu i wybór tanich hoteli i restauracji, a także – co ważne jesienią – warunki pogodowe. Przekonajcie się, które europejskie miasta są najtańsze na jesienny weekend. Tam nie wydacie majątku i nacieszycie się dobrą pogodą.

📢 Student żałował, że wynajął. Można dostać zawału! Najdziwniejsze mieszkania do wynajęcia

Rozpoczyna się nowy rok akademicki, więc studenci ze zdwojoną siłą poszukują odpowiedniego lokum. W ogłoszeniach można trafić na prawdziwe miny. Zobaczcie sami jakie pokoje można znaleźć na portalach ogłoszeniowych.

📢 Pobicie ortopedy ze Słupska. Lekarz w stanie ciężkim trafił do szpitala

W nocy z soboty na niedzielę w Słupsku doszło do brutalnego pobicia 32-letniego lekarza ortopedy. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami głowy, twarzy i żeber został przewieziony do słupskiego szpitala.

📢 Bytowscy policjanci otworzyli drzwi dla małych i dużych (ZDJĘCIA)

Bytowscy policjanci zorganizowali Dzień Otwarty Komendy dla żłobków, przedszkoli, szkół i wszystkich chętnych mieszkańców, którzy chcieli podejrzeć ich służbę „od kuchni”. Frekwencja była bardzo wysoka, a do każdego z przygotowanych przez mundurowych stoisk ustawiały się długie kolejki.

📢 Plażowa moda PRL. Skąpe bikini, bielizna i majtasy: Jedziemy na wczasy!

Jak wyglądały plaże nad Bałtykiem 50 lat temu? Jak plażowano za PRL-u? Lato i wakacje i w czasach PRL były czasem, kiedy można było nie tylko odpocząć, ale i się pokazać. Co się nosiło na plaży? Zabieramy Was w sentymentalną podróż na wczasy!

📢 Biżuteria z PRL na której można zarobić. Zobacz czego szukają jubilerzy i kolekcjonerzy. Kolczyki i pierścionki warte fortunę 02.10.23

Moda na biżuterię z PRL powraca. I nie jest to pusty slogan. Wystarczy popatrzeć na ogłoszenia dostępne w Internecie, choćby te na portalu OLX. To właśnie tam znajdziemy całą masę ogłoszeń chętnych nie tylko do sprzedania ale i kupienia pamiątkowej biżuterii po babci, mamie czy cioci. Wiele osób posiada w swoich domowych kolekcjach właśnie taką biżuterię. Okazuje się, że można na niej zarobić całkiem duże pieniądze ponieważ stanowią one dużą wartość dla zbieraczy, jubilerów a przede wszystkim dla kolekcjonerów. Ile zatem można zarobić na pierścionkach czy kolczykach z PRL na OLX? Sprawdziliśmy.

📢 Sanatorium za darmo - komu przysługuje. Te osoby mogą pojechać do uzdrowiska całkowicie za darmo (LISTA) 02.10.23

Pobyt w sanatorium kojarzy nam się z możliwością wypoczynku i podreperowania swojego zdrowia w uzdrowisku. Do sanatorium można pojechać w Polsce w wiele miejsc. Są uzdrowiska nadmorskie takie jak Ustka czy Kołobrzeg, są uzdrowiska górskie ale i takie jak choć by Ciechocinek znany z ogromnej ilości sanatoriów i leczniczych tężni. Jak często można do takiego sanatorium pojechać? Kto może odwiedzić uzdrowisko i skorzystać z darmowych zabiegów sanatoryjnych? Sprawdziliśmy.

📢 Te osoby nie muszą czekać w kolejce do lekarza. Wielkie zmiany w przepisach. Zobacz kogo kolejka nie obowiązuje 02.10.23

Kolejki do lekarza pierwszego kontaktu czy specjalisty wybranej dziedziny medycyny powodują u nas najczęściej niechęć do skorzystania z bezpłatnych usług medycznych czy porady lekarskiej. Mało kto wie jednak, że istnieje lista pacjentów i przypadków w których nie trzeba stać długich godzin w kolejce w przychodni po poradę lekarską. Kto i dlaczego nie musi stać w kolejce do lekarza? Sprawdziliśmy.

📢 Unikatowe monety z PRL warte po kilka tysięcy zł. Masz takie w domu? Kolekcjonerzy szukają ich na aukcjach w Internecie 02.10.23

Nie od dziś wiadomo, że fanatycy kolekcjonerzy są w stanie zapłacić każde pieniądze aby skompletować swoje kolekcje. Nie inaczej jest z kolekcjonerami monet. Te na rynkach internetowych aukcji osiągają niejednokrotnie kwoty przekraczające nawet 10 czy 20 tysięcy złotych. Kolekcjonerzy szukają głównie monet w dobrym stanie i rzadkich ale również takich, które swoją wartość zyskują dopiero w pewnej kolekcji. Tak też jest z monetami, które wybite zostały w okresie Polski Ludowej. Jakich monet z PRL szukają kolekcjonerzy?

📢 Nowy Volkswagen Passat Variant B9. Pierwsze wrażenia, silniki, wstępne dane techniczne, wersje wyposażenia

Gdy w sieci pojawiły się plotki o końcu Volkswagena Passata i zdecydowanym przejściu na modele z serii ID, wielu zastanawiało się nad sensem takiej decyzji i wieszczyło rychły koniec marki. Publiczną tajemnicą jest fakt, że sprzedaż elektrycznych „ID-ków” nie idzie zgodnie z planem, więc wieść o wprowadzeniu do oferty dziewiątej generacji Passata została przyjęta z dużą radością. Jak prezentuje się Passat B9? Jakie wersje będą dostępne? Czy pod maską wyląduje silnik TDI? Na polskiej statycznej prezentacji dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy.

📢 We wtorek ogólnokrajowy test systemu informatycznego

We wtorek, w ramach przygotowań do wyborów parlamentarnych oraz referendum, zostanie przeprowadzony test ogólnokrajowego systemu informatycznego "Wsparcie Organów Wyborczych" - przekazało PAP Krajowe Biuro Wyborcze.

📢 Emerytury w październiku 2023. Oto wyliczenia dla emerytur brutto i netto. Mamy wyliczenia dla seniorów. Sprawdź, wyliczenia!

Takie emerytury otrzymają seniorzy w październiku 2023. Zobacz, o ile wyższą emeryturę otrzymasz, ile wyniosła waloryzacja? Sprawdź, jak zmieni się wysokość twojego świadczenia otrzymywanego co miesiąc z ZUS. Zobacz i porównaj stawki emerytur w październiku 2023. Ile pieniędzy netto wpłynie na twoje konto? Dokładne wyliczenia emerytur na październik 2023.

📢 Lexus LM. Wrażenia z europejskiej prezentacji luksusowego minivana

Lexus LM to pierwszy model marki w Europie, który łączy w sobie komfort ekskluzywnej limuzyny z nadwoziem przestronnego minivana. Absolutnym priorytetem dla projektantów miał być podobno najwyższy komfort pasażerów i zastosowanie zasad japońskiej gościnności Omotenashi w stopniu do tej pory niespotykanym. Każdy najdrobniejszy detal został stworzony w taki sposób, by pasażerowie czuli się w trakcie podróży jak w domu, mogli się zrelaksować, a nawet popracować. Jeździliśmy już tym autem i rzeczywiście komfort we wnętrzu jest podobny do tego w prywatnych odrzutowcach. Cena także...

📢 Waloryzacja emerytur w 2024 roku i w kolejnych latach. Ile dostaną emeryci w 2025 i 2026 roku? Sprawdź! 2.10.2023

Jak będzie wyglądała waloryzacja emerytur w 2024 roku i w kolejnych latach? Już pojawiają się informacje na ten temat. Z danych tych wynika, że w 2024 roku wskaźnik waloryzacii emerytur osiągnie nieco niższy poziom, ale wciąż będzie ponad dziesięcioprocentowy. W kolejnych dwóch latach ma jednak maleć - tak ma zakładać plan rządu. Jak więc będą wyglądały emerytury po tych waloryzacjach? Sprawdź!

📢 Tak żyje Katarzyna Cichopek. Zobacz zdjęcia pięknej prezenterki programu "Pytanie na śniadanie" 2.10.2023

Katarzyna Cichopek to obecnie jedna z gwiazd prowadzących popularny program śniadaniowy w Telewizji Polskiej. W programie "Pytanie na śniadanie" towarzyszy jej Maciej Kurzajewski. Relacja ta przeniosła się także do ich życia prywatnego. Obecnie są parą i tworzą udany związek. Zobacz, jak żyje Katarzyna Cichopek.

📢 Gala Kwiatowa i akcja charytatywna na rzecz rodziny Kaczmarczyków [ZDJĘCIA]

W weekend (30 września - 01 października) odbyła się jesienna edycja Gali Kwiatowej w hali Gryfia w Słupsku. Nie da się ukryć, że to wydarzenie było istnym rajem dla wszystkich miłośników roślin. W trakcie gali odbyła się licytacja i zbiórka na rzecz rodziny Kaczmarczyków pochodzącej ze Słupska, która uległa dramatycznemu wypadkowi samochodowemu.

📢 Jarmark na ulicy Nowobramskiej w Słupsku. Sprawdź co można było znaleźć na stoiskach [ZDJĘCIA]

W niedzielę (1 października) ulica Nowobramska w Słupsku tętniła życiem za sprawą domków i straganów wystawienniczych wypełnionych rękodziełem, wyrobami regionalnymi cz też antykami. Zapraszamy do galerii zdjęć!

📢 Zmiany w badaniach profilaktycznych dla kobiet. Więcej pań ma szansę ujść rakowi z życiem

Pani Monika diagnozę - nowotwór piersi - usłyszała w wieku 47 lat. Jak sama mówi, żyje tylko dlatego, że w jej rodzinie były już przypadki zachorowania na raka sutka, więc od lat robiła sobie na urodziny prezent - USG piersi. Płaciła, bo nie ma w Polsce profilaktycznych darmowych badań na nowotwór piersi dla kobiet przed pięćdziesiątką. Ale będą - od listopada tego roku. - Dobra zmiana - oceniają zgodnie lekarze i Amazonki.

📢 "Marszu Miliona Serc" w Warszawie. Donald Tusk: Tu jest naród, tu jest Polska

Kiedy Polki i Polacy nagle chwytają się za ręce, przychodzi taki moment, że nagle miliony ludzi bez wiary w zwycięstwo zamieniają się w prawdziwą wspólnotę narodową. Spójrzcie wokół siebie, ja widzę bardzo dokładnie: tu jest naród, tu jest Polska - powiedział w niedzielę szef PO Donald Tusk podczas "Marszu Miliona Serc".

📢 IX Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt – „Pobiegnij – Pomożesz !”

W niedzielę, 1 października, odbył się IX Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt – „Pobiegnij – Pomożesz !”. Oprócz rozgrywek sportowych organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych i nie tylko.

📢 Słupskie Pokopki, czy wielkie święto ziemniaka w Karzniczce

Od rana wielkie święto w maleńkiej Karzniczce w gminie Damnica. Słupskie Pokopki rokrocznie przyciągają tłumy zwiedzających z całego regionu. To idealna okazja, aby zaopatrzyć naszą domową spiżarnię nie tylko w ziemniaki. Wystawcy proponują inne świeże warzywa, pszczelarze zachęcają do kupna miodu, a panie z kół gospodyń wiejskich kuszą pysznym smalcem z żurawiną i nie tylko.

📢 Śmiertelny wypadek pod Reblinem koło Słupska. Nie żyje kobieta kierująca seatem (zdjęcia)

Do śmiertelnego wypadku doszło na Drodze Krajowej nr 6 w rejonie miejscowości Reblino. Nie żyje 37-letnia kobieta kierująca seatem. W szpitalu jest m.in. kobieta w siódmym miesiącu ciąży i 9-letnia dziewczynka.

📢 Jakub Adkonis z hat-trickiem w meczu reprezentacji Polski U17 przeciwko Mołdawii

Reprezentacja Polski U17 wygrała drugi mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Adkonis to były zawodnik Olimpijczyka Kwakowo gdzie trenował pod okiem obecnego trenera Gryfa Słupsk, Krzysztofa Mullera. Adkonis obecnie reprezentuje Legię Warszawa.

📢 Niedzielna giełda handlowa w Koszalinie. Zobacz, co można znaleźć na stoiskach [ZDJĘCIA]

Tłumy mieszkańców na koszalińskiej giełdzie. Sprawdziliśmy, co można kupić na niedzielnej giełdzie na terenach podożynkowych w Koszalinie. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Najdroższe mieszkanie na sprzedaż w Polsce znajduje się na ul. Złotej w Warszawie. To luksus tylko dla najbogatszych

Luksusowe mieszkanie zlokalizowane jest w samym centrum Warszawy na prestiżowej ul. Złotej (Śródmieście). Kto zostanie właścicielem tej nieruchomości, tego nie wiadomo. Pewne jest, że musi mieć gruby portfel, a w nim 25 mln złotych. To 3-pokojowe mieszkanie ma najwyższą cenę spośród wszystkich tego typu ogłoszeń w serwisie Otodom.pl, jakie obecnie można znaleźć w Polsce (01.10.2023 r.). Zobacz, jak mieszkanie prezentuje się na zdjęciach.

📢 Co mówi twój dzień urodzenia? Sprawdź, w jakim dniu przyszłaś na świat i dowiedz się, czy jesteś leniuchem, marzycielką, a może optymistką

Data urodzenia mówi nam bardzo dużo o nas samych. Podobnie jest z dniem tygodnia. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej o swoich cechach charakteru, poznać słabe i mocne strony, a nawet rozszyfrować swoją przyszłość. Każdy dzień tygodnia ma przypisaną planetę – podobno to właśnie ich energia decyduje, jacy jesteśmy.

📢 Usteccy seniorzy świętowali. Orkiestra, zabawa, biesiada, konkursy i występy

W sobotę ustecki OSiR opanowali seniorzy. Świętowali z Okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który jest obchodzony 1 października. Imprezę zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

📢 Kobiecy golf wciąż zadziwia: najpiękniejsza sportsmenka świata ma konkurentkę Bri Teresi, zwolenniczkę Trumpa, która sprzeciwia się LGBT

Bri Teresi, zdeklarowana zwolenniczka byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, ogłosiła niedawno, że rezygnuje z pracy modelki w firmie produkującej bieliznę „Honey Birdette” w związku z wykorzystywaniem przez tę markę osoby transpłciowej do promowania damskiej bielizny.

📢 XVII Otwarte Mistrzostwa w Zbieraniu Grzybów w Korzybiu. Grzybiarze z regionu wyruszyli na łowy [ZDJĘCIA]

W sobotę, 30 września, w Korzybiu w gminie Kępice odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa w Zbieraniu Grzybów. Impreza, jak co roku, cieszyła się wielkim zainteresowaniem grzybiarzy.

📢 Wyjątkowe osiągnięcie Daru Młodzieży! Żaglowiec przekroczył równik!

"Dar Młodzieży" właśnie przekroczył równik! Stało się to o godzinie 22:10 czasu polskiego na Oceanie Atlantyckim, tuż u wybrzeży Brazylii. Żaglowiec dokonał tego jako druga polska jednostka w historii. 100 lat temu równik jako pierwszy pod polską banderą przekroczył żaglowiec Lwów.

📢 Ujawniono nowe informacje na temat sprawcy tragicznego wypadku na A1. Komunikat policji

Do koszmarnego wypadku na autostradzie A1 doszło dwa tygodnie temu. Zginęła w nim trzyosobowa rodzina, w tym 5-letnie dziecko. Teraz policja opublikowała nowy komunikat w tej sprawie i ujawniła nieznane dotąd informacje o sprawcy.

📢 Ahoj, espe! Wybrańcy komunistycznej organizacji pod żaglami. Z Ustki do Leningradu

Służba Polsce. Pod tym ofiarnym hasłem kryły się katorżnicza praca, łzy, protest rodzin, a nawet śmierć. Obowiązkowa, darmowa praca dzieciaków. Takich od 16 roku życia. Odgruzowywali Warszawę, osuszali Żuławy, pracowali w czeluściach kopalń. Latem 1948 roku beztroska pierwszych powojennych wakacji odeszła w zapomnienie. Do ręki trzeba było wziąć łom, kielnię, sierp i młot. Dosłownie. Jakimi szczęśliwcami musieli być ci, którzy trafili do Ustki, gdzie szorowanie pokładu „Generała Zaruskiego” było najcięższą pracą.

📢 Ćwiczenia lotnicze "Route 604" na drodze wojewódzkiej zakończone. Piloci lądowali i startowali przez pięć dni

Na drodze wojewódzkiej nr 604 w okolicy miejscowości Wielbark zakończyło się w piątek (29 września) szkolenie lotnicze pod kryptonimem „Route 604”. Głównym organizatorem pierwszych takich ćwiczeń od 20 lat była 22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

📢 Bez prac domowych, bez kartkówek, w poszukiwaniu optymizmu. „Tydzień szczęścia” w ZSI w Słupsku [ZDJĘCIA]

Ciekawą inicjatywę przygotowano dla uczniów w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Przez pięć dni młodzież obchodziła „Tydzień szczęścia”. Przez ten czas uczniowie zwolnieni byli z kartkówek i odpytywania, w zamian za to poszukiwali w sobie pokładów optymizmu.

📢 Dwa lata temu 26-letni mężczyzna wszedł w pole kukurydzy i ślad po nim zaginął

To jedna z najbardziej wstrząsających i tajemniczych historii ostatnich lat. 14 sierpnia 2021 pod Gryfinem 26-letni Sebastian miał wyskoczyć nagle z samochodu na pole kukurydzy. Od tego czasu nikt go nie widział. Po dwóch latach pojawiła się nadzieja na przełom w sprawie.

📢 Ustka ma powód do dumy. Stadion lekkoatletyczny z certyfikatem!

W piątek stadion lekkoatletyczny w Ustce otrzymał świadectwo kategoryzacyjne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Mogą tu się odbywać wydarzenia sportowe w randze ogólnopolskich mistrzostw. Z nowego obiektu cieszy się cały region. Młodzież już go opanowała, wypróbowała bieżnie, rzutnie, płotki i skocznie.

📢 Wypadek na A1. Zbigniew Ziobro: Jest list gończy za podejrzanym, upubliczniono wizerunek

Wydałem polecenie, aby w związku z wydaniem listu gończego został upubliczniony wizerunek podejrzanego o spowodowanie wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina – poinformował w piątek w Łodzi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Po południu jego zdjęcie pojawiło się w internecie.

📢 Wykłady, porady i kiermasz. Dzień Osób z Niepełnosprawnością w słupskim ZUS [ZDJĘCIA]

W piątek, 29 września, słupski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprosił do siebie osoby z niepełnosprawnościami. Mogli zaczerpnąć porad od ekspertów z wielu instytucji, a także posłuchać wykładów i skorzystać z kiermaszu rękodzieła.

📢 Ustka otwiera inwestorom drzwi do lasu. Przetarg na dzierżawę atrakcyjnej działki

Ustka chce na 29 lat wydzierżawić las pod budowę ośrodka wczasowo-uzdrowiskowego. Szykuje się kolejna wycinka drzew przy ulicy Wczasowej. Jest nieunikniona, bo teraz w tym miejscu można tylko rozstawić namioty.

📢 XIX Słupskie Pokopki tuż-tuż! 1 października święto ziemniaka w Karzniczce

Słupskie Pokopki w Karzniczce to już tradycja. Będą stoiska certyfikowanych wystawców, kiermasz warzyw, owoców i innych atrakcyjnych produktów, a także Konkurs dla kół gospodyń wiejskich oraz występy zespołów ludowych. Swoje prace zaprezentują także rękodzielnicy.

📢 Piotr Müller: Nie można zapominać o swoim lokalnym podwórku

  • Ktoś chce przylepić łatkę rządowi Prawa i Sprawiedliwości, że ten nie współpracuje z samorządami. To nieprawda. Współpracujemy ze wszystkimi, które takiej współpracy chcą - mówi minister Piotr Müller, rzecznik rządu w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

📢 W Słupsku wręczono uczniom z regionu stypendia marszałka województwa pomorskiego. Młodzież nagrodzono za sukcesy w nauce [ZDJĘCIA]

92 uczniów ze Słupska i powiatu słupskiego otrzymało stypendia marszałka województwa pomorskiego. Młodzież z regionu wyróżniono na uroczystej gali w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

📢 „Koronka na ulicach świata”. Modlitewna akcja w Słupsku [ZDJĘCIA]

Ogólnopolska modlitewna akcja -„Koronka na ulicach świata” - organizowana jest już od kilku lat. W polskich miastach i wsiach punktualnie o godzinie 15 w publicznej przestrzeni gromadzą się wierni i odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzieje się tak co roku, zawsze 28 września, czyli w każdą rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki.

📢 Dobiega końca budowa mieszkań komunalnych przy ul. Płowieckiej w Słupsku. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nich już w przyszłym roku

Łącznie 57 lokali komunalnych znajdzie się w dwóch budynkach przy ul. Płowieckiej w Słupsku. Dobiegają końca prace związane z ich budową. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nich już na początku przyszłego roku.

📢 Oto zaginieni mieszkańcy Pomorza. Wyszli z domu i ślad po nich zaginął. Poszukiwania niektórych trwają od wielu lat

Ponad 100 osób z województwa poszukują policjanci z Pomorza. Jedni zaginęli niedawno, poszukiwanych innych trwają od wielu lat. Jak na razie bez efektu. Rozpoznajecie kogoś ze zdjęć? Jeśli macie jakieś informacje, które mogą pomóc w ich poszukiwaniach, to poinformujcie policję. Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

📢 Trwa budowa drogi S6 Koszalin - Słupsk. Prace postępują w szybkim tempie [ZDJĘCIA]

Trwają prace przy budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku z Sianowa do Słupska. Wyraźnie widać już zarysy przebiegu drogi oraz poszczególnych węzłów. Ruszyły już pierwsze roboty mostowe.

📢 Słupskie zakłady pracy na przestrzeni dziesięcioleci. Tak pracowało się w Sezamorze, Pomorzance i Słupskiej Fabryce Mebli (zdjęcia) 28.09.23

Tak wyglądały słupskie zakłady pracy na przestrzeni minionych dziesięcioleci. Zobacz jak wyglądała praca między innymi w Słupskiej Fabryce Mebli, Sezamorze czy Pomorzance. Z tych zakładów pracy pozostało już niewiele. Żyją głównie w naszych wspomnieniach i na starych fotografiach między innymi archiwum Głosu Pomorza. Zapraszamy do lektury i sentymentalnej galerii zdjęć.

📢 Tu na razie jest ściernisko, ale będzie nowy dworzec PKP w Słupsku

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie nowego dworca PKP w Słupsku. W połowie września PKP SA podpisało umowę z firmą Budimex S.A., która będzie wykonawcą robót budowlanych polegających na rozbiórce obecnego i budowie nowego dworca w Słupsku. Wartość kontraktu to nieco ponad 55,5 mln złotych brutto.

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Zgłoś nauczyciela do nagrody! Wybierz z nami najlepsze przedszkola, szkoły i uczelnie

Znasz dobrego nauczyciela, którego cenią i lubią uczniowie i ich rodzice, albo nauczyciela przedszkola, który najlepiej uczy maluchy? A może dyrektora, który świetnie zarządza placówką edukacyjną? Wiesz, które przedszkole warto polecić innym albo która szkoła jest najbardziej przyjazna uczniom i rodzicom? A może chcesz rekomendować innym dobrą szkołę językową? Zgłoś kandydatów do nagrody w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym.

📢 8. Bëtowskô Gòńba. Finałowy superoes na kultowym „trójkącie” i pokaz kaskaderów

Za nami 8. Bëtowskô Gòńba. Do centrum Bytowa przyszły tłumy kibiców. Adrenalina wystrzeliła! Były mega emocje i świetne pokazy.

📢 "TK1 Czyli Time For K1" w Słupsku. Wielkie emocje w hali Gryfia [ZDJĘCIA]

"TK1 Czyli Time For K1" to spektakularna impreza sportowa, która koncentruje się na sztukach walki K1. 10 walk w formule K1 pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Zapraszamy do galerii zdjęć naszego fotoreportera!

📢 Wszystko pasuje koszmarnie! Faszyn from Raszyn, czyli modowe wpadki Polaków. Oto moda wprost z polskich ulic

Poznajcie kreatorów mody z polskich ulic. To wydarzyło się naprawdę. Tak ubrani ludzie rzeczywiście przechadzali się po naszych ulicach. Niewiarygodne!

📢 Węzeł transportowy gotowy! Zobacz, jak prezentuje się nowe centrum komunikacyjne Słupska tuż przed wielkim otwarciem [WIDEO,ZDJĘCIA]

Dobiegła końca budowa słupskiego węzła transportowego. Obiekt, którzy powstał za stacją kolejową przejmie rolę dworca autobusowego i docelowo, wraz z dworcem PKP, stanie się centrum komunikacyjnym miasta.

📢 Psy do adopcji ze schroniska w Słupsku. Wszystkie zwierzaki czekają na nowego i kochającego właściciela [ZDJĘCIA]

W słupskim schronisku dla zwierząt, na nowy i kochający dom czeka wiele zwierzaków. Wiele osób chciałoby adoptować szczeniaka, jednak warto zastanowić się też nad przygarnięciem starszego psa. Dorosłe bezdomniaki mają statystycznie mniejsze szanse na znalezienie nowego domu. Dziś to właśnie one chcą się państwu przedstawić.

📢 500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 10.08.23

Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

📢 Śluby w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Zobacz, kto wziął ślub w pierwszy weekend sierpnia [ZDJĘCIA]

Śluby 2023 w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Przedstawiamy galerię zdjęć ślubnych par z pierwszego weekendu sierpnia. Nowożeńcom życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

📢 Śluby w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego w lipcu 2023. Zobacz, kto wziął ślub w lipcu [ZDJĘCIA]

Śluby w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego z pierwszego weekendu lipca. Zobaczcie zdjęcia par małżeńskich, ze ślubów w Słupsku. Nowożeńcom życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

📢 Śluby w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego w lipcu 2023. Zobacz, kto wziął ślub [ZDJĘCIA]

Śluby w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego z pierwszego weekendu lipca. Zobaczcie zdjęcia par małżeńskich, ze ślubów w Słupsku. Nowożeńcom życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

📢 Sport to nie tylko kopanie piłki. Jak zachęcić dzieci do ruchu? O tym rozmawiano na konferencji w Słupsku

XVII konferencja z cyklu Zdrowie dzieci i młodzieży pt. „Aktywność fizyczna podstawą zdrowia i życia” była okazją do rozmów na temat kondycji fizycznej młodego pokolenia. A z tą z roku na rok jest coraz gorzej.

📢 Tych rzadkich znaczków pocztowych szukają kolekcjonerzy. Ich ceny zwalają z nóg. Masz je w domu? 14.03.23

Znaczki pocztowe cały czas są w cenie. Mimo, że czasy się zmieniają i ludzie co raz rzadziej korzystają z tradycyjnych usług pocztowych to jednak znaczki wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród hobbystów filatelistyki i kolekcjonerów. Ceny niektórych znaczków lub ich kolekcji mogą zwalać z nóg i są warte fortunę. Masz takie znaczki pocztowe w domu? Sprawdź ile są warte.

📢 Studniówki 2023. Uczniowie I LO bawili się w Aureusie [ZDJĘCIA]

Tak bawili się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku na studniówce.

📢 W Ustce powstało nowoczesne sanatorium. Jest częścią słupskiego szpitala

W miejscu porodówki słupskiego szpitala w Ustce otwarto Sanatorium Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjne. Pacjenci będą mogli leczyć tu choroby układu oddechowego, nerwowego, kardiologicznego, endokrynologiczne i układu ruchu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Marek Jakubiak o wywiadzie posłanki Urszuli Zielińskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie