Przegrali spotkanie w drugiej kwarcie

Redakcja
Koszykówka - II liga mężczyzn. Astoria Bydgoszcz - Orzeł Białogard 99:78

Faworytem tego spotkania byli gospodarze i oni - zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami - zainkasowali komplet punktów. O ich wygranej zadecydowała druga kwarta, w której uzyskali oni przewagę dwudziestu punktów.
W pierwszej kwarcie Orzeł prowadził na początku 2:0 i następnie 4:2, ale gospodarze za chwilę uzyskali lekka przewagę i oni byli cały czas na prowadzeniu. Nie potrafili jednak uzyskać znacznej różnicy punktowej. Orzeł doprowadził w końcówce nawet do remisu 23:23, ale rzut za trzy punkty równo z syreną w wykonaniu Gliszczyńskiego dał trzypunktową przewagę miejscowych na zakończenie tej kwarty. W drugiej kwarcie gospodarze wręcz rozgromili gości. Ich bardzo dobra postawa w obronie od początku tej części gry sprawiła, że koszykarze z Białogardu pogubili się w swoich poczynaniach. Miejscowi często przechwytywali piłki i ich kontry kończyły się celnymi rzutami. Szczególnie "zabójczy" dla gości był okres między 13 a 19 minutą kiedy bydgoszczanie zdobyli 16, a białogardzianie 2 punkty i na tablicy widniał rezultat 46:27. W trzeciej i czwartej kwarcie mecz miał wyrównany przebieg, ale wynikało to z tego, że oba zespoły wiedziały już, iż mecz został wcześniej rozstrzygnięty. Nie było więc sensu tracić sił, które mogą się przydać w kolejnych meczach. W drużynie gospodarzy z bardzo dobrej strony pokazał się były gracz Daikin Kotwicy Marcin Weselak. Był nie do zatrzymania przez koszykarzy Orła i w sumie zdobył 30 pkt.

Wyniki 19. kolejki:

Astoria Bydgoszcz - Orzeł Białogard 99:78, AZS Szczecin - ROTO Górnik Wałbrzych 82:83, Polonia II Warszawa - Legion Legionowo 107:94, Polpak Świecie - Viking Rumia 59:86, Zastal Zielona Góra - Sudety Jelenia Góra 91:65, Basket Kwidzyń - WTK II Włocławek 99:75.