Przesądziła końcówka czwartej kwarty

(fen), (mars)
KOSZYKÓWKA. Pogoń Ruda Śląska - Czarni Słupsk 93:85

Z Tarnowa koszykarze Czarnych Słupsk udali się do Rudy Śląskiej, gdzie w niedzielę podejmowani byli przez tamtejszą Pogoń. Obydwie drużyny znalazły się w grupie słabszej, czyli przyszło im walczyć o miejsca 7-12. Dla gospodarzy i dla gości punkty są potrzebne jak rybie woda, tym bardziej, że w sobotę rudzianie i słupszczanie doznali porażek.
Wczorajsza konfrontacja była niezwykle prestiżowa dla trenera Wojciecha Krajewskiego (Pogoń) oraz szkoleniowca Aleksandra Krutikowa (Czarni). Od razu dodajmy, że więcej powodów do radości miał ten pierwszy, bowiem jego podopieczni pokonali słupski zespół. Już po pierwszych minutach można było wywnioskować, że będzie to mecz walki. I tak faktycznie było. Za sprawą doskonale dysponowanego Rusłana Bajdakowa Czarni objęli prowadzenie 12:6, ale od tego stanu gospodarze zaczęli niwelować straty. Pod koniec I kwarty dwie "trójki" Grzegorza Arabasa i jedna Pawła Szcześniaka przesądziła o tym, że po dziesięciu minutach rywalizacji miejscowi uzyskali nieznaczną przewagę 27:22. W II kwarcie Czarnym udało się doprowadzić do remisu 31:31 w 14 minucie. Później Pogoń "odskoczyła" na 42:35 i na przerwę udała się z dziewięcioma punktami zapasu (50:41). W III kwarcie koszykarze Pogoni nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze usposobionego Bajdakowa, a przy tym skutecznie walczącego pod obiema tablicami. Mocno wspomagał go Margus Metstak, który pewnie wykonywał rzuty wolne. Nic więc dziwnego, że po 30 minutach spotkania miejscowi prowadzili zaledwie 64:63.
O wszystkim miała rozstrzygnąć IV kwarta. Słupskiej ekipie dobrze się wiodło do 34 minuty, bo na tablicy świetlnej figurował korzystny wynik 69:66. Niestety, w końcowej fazie spotkania zmęczenie przyjezdnych dało znać o sobie. Kolejnego przyspieszenia graczy Pogoni już nie wytrzymali słupscy zawodnicy, którzy popełniali błędy w obronie. Ostatnie sześć minut przesądziło sprawę na korzyść gospodarzy.

Wyniki 1. kolejki. O miejsca 1-6:

Idea Śląsk Wrocław - MKS Blachy Pruszyński Pruszków 89:60, Prokom Trefl Sopot - Anwil Włocławek 73:78, Idea Śląsk - Polonia Warbud Warszawa 63:52, Degusta Malfarb Stal Ostrów Wlkp. - MKS Blachy Pruszyński 98:83.