Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przetwórnia ryb Łosoś za rok będzie większa

Wojciech Frelic...
Przetwórnia ryb Łosoś za rok będzie większa
Przetwórnia ryb Łosoś za rok będzie większa Archiwum
Spółka Łosoś, znany producent konserw rybnych, rozbudowuje swój zakład w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Powstanie hala produkcyjna i chłodnia.

Powstała w 1954 roku w Ustce spółka Przetwórstwo Rybne Łosoś (dawniej Spółdzielnia Rybołówstwa Morskiego Łosoś) od ponad 10 lat operuje na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma w całości przeniosła swoją działalność do SSSE, gdzie przy wykorzystaniu funduszy unijnych powstał nowoczesny zakład produkcyjny. Właśnie rozpoczęto rozbudowę zakładu. Nowy obiekt będzie mieć powierzchnię ponad 5500 metrów kwadratowych.

– Powstanie hala do obróbki ryb bałtyckich, wędzarnia na nasze potrzeby oraz chłodnia. Wartość nowej inwestycji wynosi 25 milionów złotych. Znaczna część potrzebnych środków pochodzi ze wsparcia unijnego – mówi Andrzej Piątak, prezes spółki Łosoś.

Jak wyjaśnił, rozbudowa zakładu jest związana z potrzebą ustabilizowania produkcji i zatrudnienia. Nowa część zakładu po rozbudowie ma być gotowa w sierpniu 2014 roku. Na razie prowadzone są prace ziemne pod przyszłą halę i chłodnię.

Niedawno Łosoś wprowadził na rynek nową serię konserw rybnych "Skarby Sopotu”. Jeden z tych produktów, szprot w sosie pomidorowym, zdobył w maju główną nagrodę Grand Prix Mercurius Gedanensis na Międzynarodowych Targach Produktów Rybnych "Polfish” w Gdańsku.

– Nowa seria składa się z ośmiu różnych produktów rybnych. Ich skład został oparty na starych recepturach. Nowością jest także to, że konserwy z tej serii są oznakowane w alfabecie Braille'a – informuje prezes Piątak. – To pierwsze konserwy w Polsce z oznaczeniami dla niewidomych. A być może są pierwsze na świecie, przynajmniej ja jeszcze o takich nie słyszałem.

O firmie
W latach 1954-1999 spółka Łosoś funkcjonowała jako Spółdzielnia Pracy Rybołówstwa Morskiego Łosoś. Fabryka zlokalizowana była w usteckim porcie. Do 1999 roku zajmowała się połowami ryb na Bałtyku, obróbką ryb do dalszego przetwórstwa oraz do sprzedaży w stanie świeżym (głównie dorsza i filetów z dorsza), produkcją konserw rybnych, marynat, ryb wędzonych, ryb solonych. Prowadziła również remonty kutrów, produkcję i naprawę sieci rybackich oraz produkcję lodu. Miała także 10 sklepów rybnych na terenie całego kraju. Obecnie Łosoś zajmuje się wyłącznie produkcją konserw rybnych i jest jednym z krajowych liderów w tej branży.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza