Przygotowania do Moscow City Ballet w Słupsku [zdjęcia]

RED
Głos Pomorza jest już nie tylko partnerem medialnym wielu imprez, ale sam organizuje wydarzenia kulturalne.

Niedawne „Queen symfonicznie” i „Metallica symfonicznie” ożywiły halę Gryfia jako miejsce koncertowe. Tym razem zapraszamy na balet w jego najbardziej klasycznej odsłonie – czyli „Jezioro łabędzie” do muzyki wybitnego kompozytora Piotra Czajkowskiego. Rosyjska kultura zachwyca na całym świecie. W tej ofercie balet zajmuje poczesne, jeśli nie najwyższe miejsce.

Queen symfonicznie w słupskiej filharmonii [zdjęcia, wideo]

Rosjanie są zakochani w balecie, który traktowany jest tam jak religia. Setki szkół kształci tysiące tancerzy, spośród których najlepsi są gwiazdami światowego formatu. Występy baletowe to setki godzin wycieńczającej pracy, ćwiczeń i morderczego treningu. Ale efekt poraża skalą kunsztu. Jeśli dodamy do tego piękną muzykę, grę świateł i imponującą scenografię, mamy do czynienia ze sztuką przez duże S. Do Słupska zjedzie Moscow City Ballet.

Koncert Metallica Symfonicznie: zespół dał czadu i wysadził ...

W przedsięwzięcie zaangażowany jest 80- osobowy zespół. Wzniesienie rozbudowanej scenografii zajmie technikom cały dzień. Światło, dźwięk i rozbudowana scena gwarantują dobry odbiór wydarzenia. Aby jeszcze go poprawić, w hali zamontowane będą telebimy umożliwiające obcowanie ze szczegółami sztuki. Sam balet, jak wspomniano, to klasyka sztuki. Od premiery w 1895 roku wystawiany był wielokrotnie pod każdą szerokością geograficzną. To muzyczno-taneczna opowieść o klasycznym przesłaniu: miłości, walce dobra ze złem i uczuciu wykraczającym poza granicę śmierci. To jednak tylko pretekst do ukazania wspaniałego kunsztu artystów.

Moscow City Ballet wystąpi w hali Gryfia w sobotę, 23 listopada, o godz. 19. Bilety w cenie od 99 do 109 złotych można kupić w Internecie na stronie kupbilecik.pl. Dla tych, którzy w ostatniej chwili zdecydują się, aby w sobotni wieczór obcować ze sztuką bardzo wysokich lotów istnieje możliwość zakupu wejściówek w kasie hali Gryfia na godzinę przed występem. Zapraszamy

Wideo

Dodaj ogłoszenie