Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przyjdź na Garden Party u Karola. Pierwszy koncert 28 czerwca

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
W niedzielę za tydzień, 28 czerwca, rozpoczyna się w Słupsku cykl koncertów Garden Party u Karola. Jak zwykle odbywać się będą w lipcu i sierpniu w niedziele w Parku im. Jerzego Waldorffa i rozpoczynać o godzinie 12. Jednak, żeby w nich uczestniczyć, trzeba będzie odebrać wejściówkę. To z powodu wymogów epidemicznych, związanych z pandemią koronawirusa.

Pierwszy koncert, 28 czerwca, nosi nazwę "Perły Muzyki Symfonicznej". Wypełnią go popularne utwory instrumentalne lub ich fragmenty skomponowane przez kompozytorów epoki romantyzmu i jej prekursora, Ludwiga van Beethovena. Usłyszymy więc uwerturę "Egmont" Beethovena, fragmenty I i II suity "Peer Gynt" Edwarda Griega oraz fragmenty I i II suity "Arlezjanka" Georgesa Bizeta. Niewątpliwie atrakcją koncertu będą trzy spośród "Tańców węgierskich" Johannesa Brahmsa. Będą także tańce z suit "Jezioro łabędzie" i "Królewna Śnieżka" Piotra Czajkowskiego. Wykonawcą będzie Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara pod batutą jej dyrektora Rubena Silvy.

Za nami ostatni koncert z cyklu letnich spotkań „Garden Party u Karola 3”.  W niedzielne południe z koncertem „Muzyka kompozytorów hiszpańskich” zaprezentowała się orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pod batutą  Dyrektora Rubena Silvy.

Garden Party u Karola (zdjęcia)

Uwaga! Organizatorzy zobowiązani są do zachowania reżimu sanitarnego. Dla bezpieczeństwa wykonawców i słuchaczy, teren imprezy będzie odgrodzony taśmami i trzeba będzie zachowywać wymagane odległości na widowni. Liczba widzów nie może przekroczyć 150 osób, dlatego obowiązywać będą wejściówki - do odebrania w portierni filharmonii przy ul. Jana Pawła II, wejście od przystanku autobusowego, od środy, 24 czerwca. W razie niepogody koncert przeniesiony zostanie do sali filharmonii.

Przyjdź na Garden Party u Karola. Pierwszy koncert 28 czerwca

Następne koncerty

  • 5 lipca - Grzegorz Chwieduk z zespołem, "Cras es noster" (z łac. "Jutro jest nasze")
  • 12 lipca - Cello2Cello, duet wiolonczelowy Ibea Bu (Izabela Buchowska) i Kova (Agnieszka Kowalczyk)
  • 19 lipca - Trio Klezmorim: Karolina Stasiowska - altówka i śpiew,
  • Marcin Wiercioch - akordeon, Piotr Południak - kontrabas
  • 2 sierpnia - Kapela Hanki Wójciak
  • 16 sierpnia - ShataQS
  • 23 sierpnia WhitePin (Kamila Bilińska - bas, wokal, Daniel Pisarkiewicz - gitara, wokal, Tomek Rutkowski - perkusja i Kadłub Paweł Stankiewicz
  • 30 sierpnia - Słupska Sinfonietta pod dyrekcją Macieja Banachowskiego, "Najpiękniejsze piosenki".

"Garden Party u Karola" to cykl letnich koncertów kameralnych, którego idea narodziła się pięć lat temu dzięki możliwości sfinansowania tego przedsięwzięcia ze środków budżetu partycypacyjnego (obecnie: budżetu obywatelskiego). Cztery razy z rzędu projekt ten został wybrany w głosowaniu mieszkańców Słupska, co wiązało się ze wsparciem finansowym na jego realizację. Pomysłodawczynią i koordynatorką cyklu jest Joanna Kubacka, były pracownik słupskiej Filharmonii. Jego realizatorem - Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara w Słupsku. Wsparcia udziela od początku cyklu spółka Wodociągi Słupsk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza