Zamknij

Głos Pomorza

Przysięga Legii Akademickiej w 7. Batalionie Obrony Wybrzeża (zdjęcia)

W scenerii pięknej słonecznej lipcowej pogody, przy licznym udziale swoich bliskich oraz przybyłych mieszkańców Słupska żołnierze Legii Akademickiej

Krzysztof Piotrkowski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [3/32] Poprzednie Następne

W scenerii pięknej słonecznej lipcowej pogody, przy licznym udziale swoich bliskich oraz przybyłych mieszkańców Słupska żołnierze Legii Akademickiej złożyli przysięgę wojskową. Dowódca Brygady na wniosek Dowódcy kursu wyróżnił listem gratulacyjnym – szer. Michała Druzgała, szer. Mikołaja Jaworskiego, szer. Krzysztofa Budynek oraz szer. Sebastiana Godlewskiego. Po złożonej przysiędze szer. Kacper Malinowski podziękował instruktorom, swoim dowódcom oraz rodzicom za czas który został im poświęcony.

Płk Marcin Adamski przemawiając do żołnierzy oraz licznie przybyłych gości zwrócił uwagę na akt przysięgi, oraz konsekwencję które w tym momencie stały się udziałem żołnierzy Legii Akademickiej. Podziękował również za ich zaangażowanie w proces szkolenia. „Przed Wami krótki okres odpoczynku i dalsze szkolenie, tym razem podoficerskie po zakończeniu którego zostaniecie podoficerami Wojska Polskiego, mam głęboką nadzieję, że część z Was w niedalekiej przyszłości zwiąże swoje losy z armią stając się żołnierzami zawodowymi”.Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Dorota Arciszewska Mielewczyk w swoim krótkim wystąpieniu pogratulowała żołnierzom Legii Akademickiej patriotycznej postawy i zapewniła o swojej ogromnej sympatii dla idei wojskowego szkolenia studentów.

Po zakończeniu wystąpień pododdziały Brygady przegrupowały się do defilady która zakończyła część wojskową uroczystości.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy