Zamknij

Głos Pomorza

Przysięga na Placu Zwycięstwa w Słupsku (zdjęcia)

Kilkudziesięciu nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zakończyło szkolenie. W czwartek terytorialsi przysięgali w Słupsku. W całym kraju jest ich

Łukasz Capar

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/122] Następne

Kilkudziesięciu nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zakończyło szkolenie. W czwartek terytorialsi przysięgali w Słupsku. W całym kraju jest ich już 20 tysięcy.

Ponad 90 ochotników z województwa pomorskiego złożyło wczoraj uroczystą przysięgę wojskową. Dołączyli oni do struktur Wojsk Obrony Terytorialnej i służyć będą pod oliwkowymi barwami terytorialsów.

Uroczystości zaprzysiężenia nowych żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio rozpoczęły się kilka dni wcześniej mszą w kościele garnizonowym w Słupsku.

Czwartkowa przysięga wojskowa była czwartą w historii pomorskiej brygady, a drugą, która odbywała się w Słupsku. Pierwszą, która miała tak uroczysty charakter. Rotę wypowiedziano na placu Zwycięstwa i było to zwieńczenie wcielania do służby. Również ukoronowanie 16-dniowego szkolenia podstawowego, czyli tak zwanej szesnastki. Taki kurs kończy się pętlą taktyczną, która jest egzaminem terytorialsa, weryfikującym nabyte umiejętności.

Ochotnicy z regionu wcielani są w struktury 71 batalionu w Malborku, będącego częścią 7 PBOT. Batalion w Słupsku dopiero ma powstać. Na razie terytorialsi z regionu ćwiczą na miejscu w Słupsku, m.in. na terenie 7 Brygady Obrony Wybrzeża.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy