Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przyznano stypendia kulturalne Prezydenta Miasta Słupska. Tym razem pula środków wynosiła 25 tysięcy złotych

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
UM Słupsk
Podczas poniedziałkowej konferencji słupskich władz samorządowych zostały wręczone Stypendia Prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury. Otrzymało je siedem osób, a pula środków wynosiła 25 tysięcy złotych.

Podczas poniedziałkowej konferencji słupskich władz samorządowych zostały wręczone stypendia kulturalne. Wniosków, które wpłynęły do wydziału kultury w słupskim ratuszu było 19, natomiast środki przyznano siedmiu osobom.

Aleksandra Ciecholewska otrzymała grant w wysokości 4 500 złotych na realizację projektu pn. „Kim byliśmy, a kim jesteśmy. Absolwenci I LO w Słupsku”, który polega na stworzeniu filmu dokumentalnego, w którym na tle historii i życia kulturalnego Słupska zaprezentowana zostanie historia nauczycieli i absolwentów I LO na przestrzeni lat 1945 – 2010.

6 tysięcy złotych powędrowało do Marcina Gałązki na realizację wydawnictwa fonograficznego zespołu „Alfah femmes” w postaci albumu EP o roboczym tytule „I wouldn't bother” – album będzie zawierał minimum 4 autorskie utwory skomponowane we współpracy z muzykami zespołu "Alfah femmes".

Jolanta Nitkowska-Węglarz otrzymała 3 tysiące złotych na projekt „Kwarantannariusz. Zapiski z pandemii”, w ramach którego zostanie wydrukowana książka - nieregularnie prowadzony dziennik, pisany podczas pandemii w 2020 r. Treść książki pisana była z przymrużeniem oka i na bieżąco publikowana na Facebooku.

Szymon Suchocki został wsparty kwotą 2 500 złotych na realizację projektu pn. „Dawniej i dziś w malowniczej architekturze miasta Słupska”. Będzie to wydanie albumu z autorskimi pracami 10 obiektów architektury Słupska (dawniej i dziś) - łącznie 20 prac w formacie A3.

Aleksandra Skorupa otrzymała 5 tys. złotych napisanie tekstu dramatycznego oraz jego prezentację w formie performatywnego czytania z udziałem aktorów scen słupskich i słupskiej młodzieży. Projekt nosi tytuł „SŁUPSK.UTOPIA”.

Urszula Szydlik-Zielonka nagra płytę z piosenkami dla dzieci. Na projekt „Pioseneczki z walizeczki” otrzymała 2,5 tys. złotych.
Grzegorz Chwieduk otrzymał 1,5 tys. złotych na realizację projektu "Niepoważny słownik imion", czyli wydruk książki ze zbiorem konstrukcji wierszowanych. Książka jest żartem słownym dedykowanym dla osób dorosłych.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza