PŚ w snowboardzie. Kwiatkowski trzeci, Król czwarta na zakończenie sezonu

OPRAC.: Filip Bares
Pawel Relikowski / Polska Press
Oskar Kwiatkowski zajął trzecie miejsce, natomiast Aleksandra Król - czwarte w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Ostatnie zawody sezonu 2022/23 w słoweńskiej Rogli wygrali Włoch Roland Fischnaller i Austriaczka Sabine Schoeffmann.

Puchar Świata w snowboardzie

Kwiatkowski, który w lutym w gruzińskim Bakuriani zdobył tytuł mistrza świata w tej konkurencji, miał szansę również na końcowy triumf w PŚ, ale pogrzebał ją w środę, zajmując dopiero 42. miejsce. Drugi z reprezentantów Polski, Michał Nowaczyk był 21.

Po trofeum sięgnął Fischnaller, dzięki sukcesowi w Rogli, gdzie w finale pokonał swojego rodaka Mirko Felicettiego. Trzecie miejsce zajął kolejny Włoch Edwin Coratti.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata Fischnaller zgromadził 344 pkt, wyprzedzając Austriaka Andreasa Prommeggera - 336 oraz Kwiatkowskiego - 334.

Konkurs kobiet

Wśród kobiet zawody w Rogli wygrała Schoeffmann, przed słynną Czeszką Ester Ledecką i Japonką Tsubaki Miki. Król, brązowa medalistka mistrzostw świata w Bakuriani, przegrała w ćwierćfinale z Miki i zajęła szóstą lokatę.

Puchar Świata zdobyła Niemka Ramona Hofmeister - 359 pkt, wyprzedzając Schoeffmann - 261, Szwajcarkę Ladinę Jenny - 261 oraz Król - 257 pkt.