Ptasia grypa. Wójt apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Oświadczenie fermy jajek

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Na fermie kur w Kwakowie potwierdzono przypadek wystąpienia ptasiej grypy. Wójt apeluje do hodowców drobiu o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Firma Adkonisa wydała oświadczenie.

Na Facebooku gminy Kobylnica ukazał się komunikat:

W związku z potwierdzonym przypadkiem wystąpienia wirusa ptasiej grypy w gospodarstwie Adkonis Ferma Kur w Kwakowie oraz po konsultacji z odpowiednimi służbami konieczne jest wprowadzenie zasad bioasekuracji w obszarze 10 km od miejsca wystąpienia ogniska.

Najważniejsze z nich dotyczą innych hodowców drobiu:

  • obserwuj stan zdrowia ptaków,
  • o wszelkich niepokojących zmianach informuj Powiatowego Lekarza Weterynarii,
  • zabezpiecz budynki, w których utrzymywany jest drób, oraz budynki, przed dostępem dzikich ptaków.
Ptasia grypa. Wójt apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Oświadczenie fermy jajek
Gmina Kobylnica

- Sytuacja jest pod stałą obserwacją odpowiednich służb. Uprzejmie informuję, że będziemy na bieżąco przekazywali zalecenia związane z wystąpieniem w naszej gminy ptasiej grypy - pisze wójt gminy Kobylnica.

Szczegółowe zalecenia umieszczono na infografice. Po więcej informacji wójt Leszek Kuliński odsyła do portali internetowych:

  • Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
  • Główny Inspektorat Weterynarii,
  • Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Także firma Adkonisa wydała komunikat:
"Z przykrością informujemy, że w związku z wystąpieniem w naszej Fermie przypadków zakażenia wirusem ptasiej grypy, Ferma Adkonis została objęta kwarantanną i nakazem wstrzymania produkcji i sprzedaży jaj. W trosce o naszych klientów do czasu wznowienia działalności nasze zobowiązania przejmuje siostrzana Ferma Wiza Sp. z o. o. z siedzibą w Węglewie. Prosimy Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość w tym trudnym dla nas czasie. Działając w zgodzie z wytycznymi dołożymy wszelkich starań aby zaistniała sytuacja trwała jak najkrócej.
Z wyrazami szacunku Zarząd Adkonis Ferma Kur Sp. z o. o. "

Zobacz także: Biedronka wycofuje jaja z chowu klatkowego

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jan
5 grudnia, 16:33, Gość:

I jeszcze zaraza pisowska toczy cały kraj.

Plus pustoglowie brukselskie.

G
Gość

"...Bo WHO zmieniło kryterium rozpoznania pandemii, za co zresztą była krytykowana. 4 czerwca 2010 r. na łamach brytyjskiego czasopisma medycznego „BMJ” oraz na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (PACE) niemal równocześnie opublikowano bardzo krytyczne, względem WHO, raporty związane z ogłoszeniem pandemii grypy H1N1, zwanej świńską. Głównym oskarżeniem, jakie znaleźć możemy w raportach na www.nature.com, jest informacja o tym, że pandemii grypy nie było wcale i została ona ogłoszona na potrzeby koncernów farmaceutycznych. W raportach można też wyczytać o tym, że w grupie, która w 2004 r. przygotowywała dokument w sprawie stosowania szczepionek i środków przeciwwirusowych pracowało trzech naukowców, którzy otrzymywali wypłaty od firm farmaceutycznych..."

https://www.se.pl/zdrowie/kieruje-sie-prawda-z-medycznego-punktu-widzenia-nie-ma-pandemii-aa-b1Wp-B8T2-nCyJ.html?fbclid=IwAR3nfdcXtQHzYkTKU4PWU4pDRCFxS4dhoP82P3IuKVbIcuC5okkZZ3zVe5I

G
Gość

Coś o grypach ptasich, świńskich i Bóg wie jeszcze jakich wspomina w swoich wykładach dr Jaśkowski (po kądzieli, z Gdańska).

Epidemie te łączy jeden mianownik- wybicie wyżej wymienionych "braci mniejszych", zawsze jednak znajdzie się przyjazny kraj, który dostarczy brakujące dobra.

G
Gość
5 grudnia, 14:28, słupszczanin:

Pandemia, teraz jeszcze to!

"Dr Zbigniew Martyka radzi – wyłącz telewizor.

Zapraszam do zapoznania się z najnowszym wywiadem, który przeprowadziłem z dr n. med. Zbigniewem Martyką. Polecam lekturę każdemu choć najbardziej osobom, które odczuwają dyskomfort związany z ciągłym karmieniem nas strachem przez media i polityków...

Zbigniew Martyka: Nieustanna propaganda medialna i rządowa z używaniem określeń „śmiertelny” wirus (często wypowiadanych przez dziennikarzy dramatycznym tonem) powoduje, że wielu ludzi ulega panice. Niestety, przekłada się to często na służby medyczne. Zwłaszcza dotyczy to tych, którzy na co dzień stykają się z osobami chorymi. Sądzę, że liczba zgonów osób zakażonych wirusem SarsCov-2 (nie jest to jednoznaczne ze zgonami z powodu zakażenia tym wirusem) napawa właśnie lękiem. Ponieważ osoby, u których wykryto wirusa są traktowane jak „chore na covid”, ich zgon spowodowany poważnymi przewlekłymi chorobami jest kwalifikowany jako zgon wywołany zakażeniem SarsCov-2. W ten sposób liczba tak kwalifikowanych zgonów wzrasta i jest pożywką dla tych, którzy chcą wzbudzić lęk, panikę. Tymczasem nieadekwatne do rzeczywistego zagrożenia działania, paraliżujące normalne funkcjonowanie placówek ochrony zdrowia jest przyczyną kilkakrotnie większej liczby zgonów z powodu chorób przewlekłych… W październiku br stwierdzono 3100 zgonów raportowanych jako COVID-19 (czyli np. również zawał serca czy nowotwór w przypadku osoby zakażonej koronawirusem) i 13 tys. zgonów więcej z powodu innych chorób, w porównaniu do lat poprzednich, w których działalność ochrony zdrowia nie była sparaliżowana. Można jasno zobaczyć, że liczba zgonów z powodu znacznego ograniczenia dostępności świadczeń medycznych wielokrotnie przewyższa liczbę zgonów przypisywanych Sars-CoV-2."

https://www.temi.pl/portal/portal-tarnow/dr-zbigniew-martyka-radzi-wylacz-telewizor-wywiad/

G
Gość

I jeszcze zaraza pisowska toczy cały kraj.

s
słupszczanin

Pandemia, teraz jeszcze to!

Dodaj ogłoszenie