Puchar Polski. Bytovia gra dalej. Pogoń odpadła

Pogoń Lębork przegrała z Bałtykiem Gdynia
Pogoń Lębork przegrała z Bałtykiem Gdynia Fot. Pogoń Lębork
W meczach 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, czwartoligowa Bytovia Bytów pokonała trzecioligowy KP Starogard Gdański, a Pogoń Lębork (IV liga) przegrała z Bałtykiem Gdynia (III liga).

Bytovia Bytów - KP Starogard Gdański 3:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Bartłomiej Chojnacki (4-głową), 1:1 Serhij Napołow (17), 1:2 Daniel Sławiński (36), 2:2 Włodzimierz Kajdrowicz (47), 3:2 Artur Rzepiński (66)

czerwona kartka: Malich (88)

Bytovia: Ryngwelski - Wdowiak, Szmidke, Lejk, Wolski, Błaszkowski, Kajdrowicz (90 Tochman), Chojnacki, Wojach (82 Kropidłowski), Wirkus (73 Malich), Rzepiński (90 Barra).

W 4. minucie znakomicie zachował się na skrzydle Artur Rzepiński. Dośrodkował w pole karne, a głową do bramki wpakował piłkę Bartłomiej Chojnacki. Następne dwie bramki zdobyli jednak goście. Po przerwie w zamieszaniu w polu karnym znakomicie odnalazł się Włodzimierz Kajdrowicz. W 66. minucie Bytovia ponownie wyszła na prowadzenie. Znakomite zagranie Artura Wojacha do Artura Rzepińskiego, który pewnie pokonał bramkarza gości.

Pogoń Lębork - Bałtyk Gdynia 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Oktawian Skrzecz (70), 0:2 Michał Marczak (81), 0:3 Igor Jankowski (90)

Pogoń: Kolke - Detlaff, Iwański, A.Formela, Kwaśnik, Miotk, Kozerkiewicz, Janowicz, Pawlik, D.Formela, Siłkowski.

W pierwszej połowie goście mieli najlepszą okazję w 38. minucie, ale bardzo dobrze zachował się Arkadiusz Kolke. Dużo działo się w doliczonym czasie gry. Tuż nad bramką uderzył Robert Detlaff, a następnie gospodarzy przed utratą gola uratowała poprzeczka. Po rzucie wolnym świetnie znów interweniował Kolke, ale podczas interwencji uderzył się w słupek i potrzebna była pomoc medyczna. Na szczęście lęborski bramkarz mógł grać dalej. Tuż po przerwie uderzenie Damiana Formeli minimalnie minęło bramkę trzecioligowców. W 70. minucie goście po strzale Oktawiana Skrzecza w końcu osiągnęli cel. Minutę później jednak wyrównać mógł Detlaff, ale bardzo dobrą obroną popisał się bramkarz Bałtyku Michał Bartkowiak. Po kolejnej akcji znów miał wiele pracy, bo najpierw strzelał Paweł Piór, a następnie dobijał Szymon Pawlik. Akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie i po kontrze obrońcy Pogoni musieli wybijać piłkę z linii bramkowej. Po kolejnej kontrze i strzale Michała Marczaka było już jednak 2:0 dla gości. Wynik ustalił Igor Jankowski.

W innych meczach:

Lechia II Gdańsk (IV liga) - Stolem Gniewino (III liga) 6:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Bartosz Brylowski (6), 2:0 Filip Koperski (33), 3:0 Omran Haydary (52), 4:0 Omran Haydary (56), 4:1 Wiktor Patrzykąt (61), 5:1 Tomasz Neugebauer (70), 6:1 Mateusz Sadło (85-karny)

Pomezania Malbork (klasa okręgowa) - GKS Przodkowo (III liga) 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Łukasz Skierka (19), 1:1 Robert Wesołowski (45), 1:2 Miłosz Waszczuk (59)

Gospodarzom sędzia nie uznał trzech bramek. Z kolei goście nie wykorzystali rzutu karnego.

Pozostałe mecze zostaną rozegrane 27 kwietnia: Gryf Słupsk - Wierzyca Pelplin (16), Gryf II Wejherowo - Sparta Sycewice (17), Grom Nowy Staw - Gedania Gdańsk (17), Wisła Tczew - Jaguar Gdańsk (20:30). Spotkania 1/4 finału rozegrane będą 18 maja. Rywalem Bytovii będzie zwycięzca pary Gryf - Wierzyca.